Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uniewinnienie czy więzienie? W poniedziałek poznamy wyrok

Maj 14, 2019 12:25 PM

Po siedmiu miesiącach zakończył się proces Grzegorza Kiełba. Wyrok oskarżonego o przyjęcie 20 tys. zł łapówki byłego prezydenta Tarnobrzega, sąd ogłosi w poniedziałek 20 maja br.

W miniony piątek w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu strony wygłaszały mowy końcowe, których treść była niejawna,  ze względu na utajnienie części dowodów.  Po wyjściu z tajnej kancelarii żadna ze stron, tzn. ani prokurator ani obrońcy nie chcieli udzielić komentarza mediom, zapowiadając że takowy pojawi się po ogłoszeniu wyroku.

Jak podaje TVP3 Rzeszów cyt: nieoficjalnie wiadomo jednak, że prokurator w mowie końcowej zawnioskowała o 3 lata bezwzględnego więzienia, 10 lat zakazu sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej oraz 20 tysięcy złotych grzywny. Obrona wnioskuje zaś o uniewinnienie byłego prezydenta Tarnobrzega ( Zakończył się proces b. prezydenta Tarnobrzega. Ogłoszenie wyroku – 20 maja)

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

49 Responses to Uniewinnienie czy więzienie? W poniedziałek poznamy wyrok

  1. Obywatel Odpowiedz

    14 maja 2019 at 12:36

    Piotrek, weź już przestań. Mało ma nerwów? Nigdy nie popełniłeś błędu? Zastanów się. A Darek to agent, każdy Ci to powie.

  2. Janek Odpowiedz

    14 maja 2019 at 13:38

    Łapówkę daje się aby spowodować odpowiednie działanie, w tym przypadku łapówka miała zniszczyć człowieka,odsunąć od władzy,bo nie dawał się skorumpować.Ale to tylko moje przemyslenia,nie znam byłego prezydenta.

    • John Odpowiedz

      14 maja 2019 at 14:38

      Twoja logika brzmi przyjal lapowke bo nie przyjmuje lapowek

    • maciek Odpowiedz

      14 maja 2019 at 15:25

      Janek to po co brał? Podobno jest prawnikiem to nie wie jak się tworzy budżet na wybory, nie wie, że musi być specjalne konto lub w obecności notariusza umowa itd. Wziął w łapę i wsadził do kieszeni 20 tys i to się właśnie nazywa łapówka klasyczna łapówka więc Janek nie pitol farmazonów, kara się należy, ten człowiek zhańbił urząd i nasze miasto, taka prawda.

      • Pan to nie ja Odpowiedz

        14 maja 2019 at 16:20

        A może poczekaj do ogłoszenia wyroku a nie wieszasz psy na człowieku? Ciekawe co powiesz jak zapadnie wyrok który będzie nie po twojej myśli ????

        • maciek Odpowiedz

          14 maja 2019 at 16:38

          Pytam się wziął ? Gotówkę w kieszeń ? Podpowiem Ci, wziął i to jest fakt a ściemnianie i uważanie społeczeństwa za idiotów ( po paru tygodniach przyznał się i ustalił wersję z adwokatami, że linią obrony będzie pożyczka , nawet p. Kociuba stanowczo zaprzeczała, że nie wziął, że taki uczciwy, że w urzędzie kazał wzmożyć czujność bo może być prowokacja, a tu bach sam kasiorkę schował do kieszeni)to kolejna kpina z mieszkańców. Co do Sądu to każdy w tym kraju wie, że działają tak, że sędzia który babci z lady kradnie 50 zł, uznany jest nie za złodziej a za roztargnionego, rozumiesz ? Takie jest w Polsce,taki kraj, zulu gula Polska to jest bardzo dziwny kraj … A może p. Kiełb wziął przez roztargnienie, co ? :D ;) Tak czy owak jaki by wyrok nie zapadł i tak będzie apelacja i kolejny proces, później kolejny bo to Polska obywatelu :) .

        • Anna Odpowiedz

          14 maja 2019 at 17:11

          człowieku czytaleś artykuł?tam jest wszystko napisane!

          • maciek

            14 maja 2019 at 17:49

            Kobieto, czytałem i wiem jak większość mieszkańców co o tym myśleć … Odpowiedz mi na pytanie wziął czy nie wziął 20 tys w kieszeń? Tyle w temacie, taki uczciwy i dobry prezydent …

      • Placek Odpowiedz

        14 maja 2019 at 18:16

        Adaś skończ już te wywody razem z Mariankiem Jest wiosna i zajmijcie się własną partią A nie szerzeniem jadu.Macie już swoje lata.

  3. Mieszkaniec Odpowiedz

    14 maja 2019 at 13:58

    To tych wszystkich którzy brali udział w ochydnej akcji zniszczenia człowieka zapłacą za to Bezkarność do czasu.Juz były w naszym mieście pouczę tylko nie takie jak ta z CBA i wszyscy zaplacili duza cenę za zło które wyrządzili.

    • maciek Odpowiedz

      14 maja 2019 at 15:35

      Powtórzę po co brał w łapę 20 tys i schował do kieszeni? Prawnik i nie wie że na wybory tworzy się konto i z notariuszem? To z niego taki prawnik … Wziął w łapę i do kieszeni to się nazywa łapówka

      • Służba więzienna Odpowiedz

        14 maja 2019 at 19:30

        Wziął bo to świnia nie nachapana jest przy korycie

  4. Gość Odpowiedz

    14 maja 2019 at 14:57

    Jak dla mnie Kiełb , był najlepszym z dotychczasowych prezydentów Tarnobrzega.

    • Lolo Odpowiedz

      14 maja 2019 at 15:00

      To że ktoś zbudował sracz za pół miliona wcale nie czyni go najlepszym

      • Wiktor Odpowiedz

        14 maja 2019 at 15:05

        Coś w tym jest ….

      • Gość Odpowiedz

        14 maja 2019 at 15:24

        To który był lepszy ?

        • maciek Odpowiedz

          14 maja 2019 at 15:31

          Zdecydowanie Pan Dziubiński, po którym są trwałe ślady polepszające jakość życia w Tarnobrzegu, choćby wiadukt na Sienkiewicza, Stadion miejski, plac czerwony i szereg innych , po Kiełbie kibel i nic więcej ot twój najlepszy Prezydent

          • Obywatel

            14 maja 2019 at 16:33

            Plac czerwony? Ten stadion w tym miejscu obskurny? Wiadukt z którym są teraz problemy? Ty myślisz człowieku? Obecne wnioski z kasy UE są realizowane z kasy, którą pozyskano za Kiełba i to bez PiS. Wyposażenie szkół, odnowa sal czy tereny zielone…ale w tym miescie mieszkają niedoinformowani ludzie.

          • Lolo

            14 maja 2019 at 16:35

            Obywatel zapomniałeś rano wziąć leków?

          • maciek

            14 maja 2019 at 16:46

            Ty obywatelu, zapomniałeś jaki był wcześnie nieobskurny stadion, zapomniałeś jak się zygzakami jeździło przez tor lub stało w nieskończoność na zamkniętym przejeździe, zapomniałeś planty jak szumowiny w krzakach siedziały i łoiły alko, możesz nie pamiętać boś młody zapewne… Jakie wnioski o czym ty piszesz, Kiełba jedyny ” pomnik ” to kibel za pół mln , ot jego dorobek w rozwój miasta, naprawdę jest się czym chwalić :D

          • Lolo

            14 maja 2019 at 17:04

            Obywatel chodził na stary stadion na trybunę w niedzielę u ruskich się zaopatrywać. Dlatego nowy mu się nie podoba. Ruskie miały tanie żyletki i budapren a teraz obywatel musi przepłacać w normalnym sklepie

          • Janek

            16 maja 2019 at 00:16

            Po wyczynach Dziubinskiego następcy jedynie czepiaja się płotu. Maciek oczadziales?

        • podarek Odpowiedz

          14 maja 2019 at 17:51

          jeszcze rosną”zasługi” Kiełba bo w TTBS audyt trwa i „na oko” coś mu dołożą.

  5. Gość Odpowiedz

    14 maja 2019 at 16:39

    mleczny janek i maly fiat wyprzedali i zadłużyli miasto do reszty

    • maciek Odpowiedz

      14 maja 2019 at 16:48

      Kto to mały fiat ?

    • Lolo Odpowiedz

      14 maja 2019 at 17:00

      Rejczel, mały fiat, mleczny janek…. Boją się pisać po nazwisku bo trzęsą gaciami

      • maciek Odpowiedz

        14 maja 2019 at 17:03

        Ok już wiem kto to mały fiat ale nie wiem dlaczego mały fiat, wiesz może skąd taka ksywka ? ;)

  6. Patryk Odpowiedz

    14 maja 2019 at 18:22

    Jeżeli to nie jest łapówka tylko rzeczywiście pożyczka to czy obrona nie powinna wnosić zmiany kwalifikacji a nie uniewinnienia? Bo co to tego że te pieniądze prezydent Kiełb wziął to wszyscy są zgodni, pozostaje tylko kwestia tego, że nawet jeżeli to była pożyczka to powyżej jakiejś tam kwoty trzeba już podatek odprowadzić – swego czasu natknął się na to Hoffman (politycy nie znają albo mają w dupie obowiązujące prawo) – a jeżeli to dotyczy kampanii wyborczej to obowiązują odrębne przepisy ale przecież były różne wałki żeby obchodzić takie przepisy czy to studenci wpłacali po kilkanaście tysięcy złotych na kampanię pewnego polityka czy to zakładanie jakichś spółek co by finansować kampanię z własnych pieniędzy (ale wykazanych jako nie własne).
    A prezydent Kiełb – o ile była to rzeczywiście pożyczka – wybrał najgłupsze rozwiązanie: wziął pieniądze do ręki od gościa, który chodził po urzędzie miasta i namawiał urzędników do dania łapówki (pani Kociuba po aresztowaniu o tym mówiła, wydaje mi się też że w trakcie zeznań też o tym było – jej wypowiedzi po wyjściu z zeznań), sam rzekomo przestrzegając przed możliwymi prowokacjami. Jakoś to się nie klei.

    To może przemawiać za tym, że rzeczywiście to mogła być pożyczka a prezydent Kiełb wykazał się po prostu naiwnością.

    Ale z drugiej strony nie wiemy co działo się na tych utajnionych rozprawach, jakie są dowody strony oskarżającej. I czy wobec każdego złapanego na gorącym uczynku wierzy się na słowo że to była tylko pożyczka?

  7. maniek Odpowiedz

    14 maja 2019 at 18:23

    Nie przyznaje się , no cóż , każdy szanujący się człowiek wie , że pobierając pożyczkę trzeba mieć na nią papier. Z opisu medialnego w chwili jej pobrania miał forsę w kieszeni marynarki czyli wziął łapówkę bez kwitu . CZY TAKI CZŁOWIEK JEST CZYSTY I MA HONOR JEJ WZIĘCIA BEZ KWITU BĘDĄC SAM PRAWNIKIEM – COŚ MI SIĘ WYDAJE , ŻE NIE. Normalny człowiek już by siedział z wyrokiem a sprawa by się nie ciągnęła miesiącami . Czy biorąc pożyczkę w banku czy od innej osoby zabezpieczeniem jest na nią KWIT.

  8. Służba więzienna Odpowiedz

    14 maja 2019 at 19:03

    Pojedzie na kryminał. Więźniarka będzie juz od rana czekać pod sądem na pasażera. Najlepiej jakby już miał spakowaną walizkę z rzeczami osobistymi żeby nie przedłużać bo później rodzina niepotrzebnie będzie musiała dowozić na puszkę

    • Zniesmaczony Odpowiedz

      14 maja 2019 at 19:32

      Do Służby więziennej Myślę że ta Twoja nienawiść dobroci się przeciwko Tobie .Tak nie nawidxi tylko jedna osoba która teraz jest bardzo ważna Do czasu.Nie tacy mocarze popełniają błędy.Mysle że już niedługo Tobie to się przydarzy.
      Brzydzę się takim stylem Nie pisz chłopie bo przynosisz wstyd miastu.

      • Służba więzienna Odpowiedz

        14 maja 2019 at 19:40

        Ejjj powoli. Jeżeli ktoś przyniósł wstyd miastu to jest to Grzegorz k. A ja jestem zza Wisły więc jaki wstyd przynoszę czarnobrzegowi?

    • żona Odpowiedz

      14 maja 2019 at 19:35

      Służba więzienna nie mieszaj do tego rodziny.PADALCU

      • Służba więzienna Odpowiedz

        14 maja 2019 at 19:36

        Do garów!

    • John Odpowiedz

      14 maja 2019 at 22:52

      Ty glabie nawet jesli dostalby wyrok to termin do zgloszenia sie w zk jest dosc odlegly , pozatym bedzie to wyrok nieprawomocny wiec nie mozna go wykonac , a jedyny wyrok jaki juz zapadl to zamkniecie ostatniej szarej komorki w twoim pustym lbie i ty pakuj walizke na tworki, bo inaczej rodzina bedzie musiala odziac cie w kaftan i materacami zamiast tapety ozdabiac sciany , na koniec wykrecic klamke i juz bedziesz bezpieczny

  9. Prawda i Zwycięstwo Odpowiedz

    14 maja 2019 at 19:49

    ,,Maciek,, i ,,Służba więzienna,, Wy już wydaliście wyrok na Pana Prezydenta. Zemsta słodka jest ale też pozbawia rozumu i rozsądku. Trzeba być złym człowiekiem, żeby szczuć, obrażać innych ludzi. Może czytając ten wpis ze zrozumieniem zaświta Wam refleksja, przyjdzie opamiętanie. Pozdrawiam serdecznie.

    • ułan Odpowiedz

      14 maja 2019 at 20:31

      To trzeba szanować prawdę i racjonalnie ją przedstawiać nie robić ludziom w mózgu zwycięstwa,gdy jest klęska ,wstyd i upokorzenie.

      • Do ułana Odpowiedz

        14 maja 2019 at 22:08

        Nie bądż taki Ułan Kiedyś przestaniesz być ważny i nie będziesz niszczył ludzi .I przestań pić z powodu wyrzutów sumienia Przeżyj to na trzeżwo.

  10. Pedziwiatr Odpowiedz

    15 maja 2019 at 00:22

    Po 5 lat do paki dla Kielbia,Kocipy,Zegarmistrza i Kolka za matactwa i oszustwa oraz kary po 50 tys. zl za osmieszanie Tarnobrzega !!!! A do tego jeszcze ta Kapusciak na 2 lata na Zaleze !!!!

    • Dzikowianin Odpowiedz

      15 maja 2019 at 07:28

      Wojtuś wszystkie klepki na miejscu

  11. obatel Odpowiedz

    15 maja 2019 at 07:21

    pół roku dostanie , które już odsiedział i po sprawie

  12. Wojtuś Odpowiedz

    15 maja 2019 at 08:34

    Wojtuś piszesz na tym forum od lat To że przestawiles swoje IP na Karaiby to nie oznacza że kiedyś to Ty pójdziesz siedzieć Ty i Twoi giermkowie którym załatwisz pracę też kiedyś odpowiedzą za nepotyzm kłamstwa .Upadek będzie bolesny Na razie udają się manewry takie jak z Panią M Do czasu.

    • Dubrowica Odpowiedz

      15 maja 2019 at 10:41

      Wojtuś po drodze wstąpisz do Morawicy, mieszanie jajek nie pomoże.

    • Prezes Odpowiedz

      15 maja 2019 at 11:41

      Może prezydent wyjaśni dlaczego w radzie nadzorczej dokonał manewru rodem z układu Warszawskiego.
      Odwołał jedna Panią a na drugi dzień te sama Panią powołał.Kartki się pomyliły czy brak akceptacji Wojtusia.

  13. Brm Odpowiedz

    15 maja 2019 at 10:48

    Wojtuś swoją drogą ale to co wyprawia jeden z radnych to dopiero zgroza. Panie Waldemarze nikt w urzędzie nie chce słuchać jak wyzywasz Kiełba.

  14. Obywatel Odpowiedz

    15 maja 2019 at 12:16

    Tępak jedzie po Grześku? Przecież Tępak się da kupić za byle obietnicę. Zły to człowiek. Sprzedał się pieskowi z bajki Disneya.

    • palik Odpowiedz

      15 maja 2019 at 14:10

      Tępakiem jesteś ty bo nie widzisz prostych rzeczy (kto wziął łapówkę)i szukasz winy we wszystkich by to zakryć.

  15. Obserwator Odpowiedz

    15 maja 2019 at 12:52

    TYLKO dlaczego Bożkowi zależy aby opluwać Kielba Po co to robi
    Przecież gdyby nie Kielb nigdy nie zostałby przewodniczącym rady.Mysle że to nie Bozek tylko Płuta na żądanie Pana w i Pana K.

    • woley Odpowiedz

      15 maja 2019 at 14:14

      Kiełb sam się opluł (najwyżej pomogli mu tacy jak ty)