Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Długi sierpniowy weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Sierpień 14, 2019 3:50 PM

Dzisiaj policjanci w całej Polsce rozpoczęli działania pod hasłem „Bezpieczny weekend”. Akcja potrwa do niedzieli włącznie.

Policjanci będą dbać o płynność ruchu drogowego w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień w ruchu drogowym oraz pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu. Ponadto będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie.

W lipcu br. w każdym województwie powołano grupy SPEED, które mają na celu m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy w sposób ewidentny naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

W ubiegłym roku niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną 6 256 wypadków, w których zginęło 778 osób. Z mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – codziennie aktualizowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że od początku wakacji na polskich drogach odnotowano ponad 400 takich zdarzeń.

foto&źródło: Policja

One Response to Długi sierpniowy weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

  1. Tomek Odpowiedz

    14 sierpnia 2019 at 20:30

    powinni łapać tych jeżdżących brawurowo, wyprzedzających na zakrętach i na podwójnej ciągłej lub pod wpływem %. Przekroczenie prędkości o 20km na prostej drodze nie jest jakimś dramatem aby czaić się na takich kierowców gdzieś za krzakami. Szlag mnie trafia gdy muszę uciekać prawie do rowu przed debilem, któremu się wydaje że zdąży….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>