Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Poligon w Nowej Dębie ma być drugim co do wielkości w Polsce

Październik 2, 2019 9:52 AM

Poligon w Nowej Dębie ma zostać powiększony  o 10 tysięcy ha, dzięki czemu stanie się drugim pod względem wielkości poligonem w Polsce. O tym dużym przedsięwzięciu obejmującym także inwestycje infrastrukturalne,  poinformował w Nowej Dębie Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Minister podkreślił, że poligon stanie się miejscem, gdzie będą ćwiczyli żołnierze Wojska Polskiego, szczególnie z 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także żołnierze wojsk sojuszniczych, w tym ze Stanów Zjednoczonych.

Wizyta w Nowej Dębie stała się także okazją do przekazania 21. Dywizjonowi Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia, dziewięciu Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych POPRAD.

– Wojsko Polskie jest liczniejsze i jest wyposażane w nowoczesny sprzęt, czego przykładem są chociażby przekazywane dziś POPRAD-y. To jest sprzęt wyprodukowany w Polsce, który należy do najnowocześniejszych. Trafia on do żołnierzy świetnie wyszkolonych, którzy rzeczywiście stanowią o sile naszej obronności – mówił szef resortu obrony.

Poligon w Nowej Dębie po rozbudowie będzie porównywalny do największego w Polsce, w Drawsku Pomorskim. Jego rozbudowa umożliwi realizację inwestycji na Placu Ćwiczeń Taktycznych – Lipa, który wejdzie w skład Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba. Inwestycje będą obejmowały budowę budynku koszarowego, modernizację strzelnicy artyleryjskiej, budowę lądowiska Medavac oraz wykonanie placu szkolenia OPBMR.

Obecnie Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba wykorzystywany jest do celów szkoleniowych zarówno przez jednostki wojskowe z Polski, jak również do ćwiczeń z pododdziałami sojuszniczymi w ramach NATO.

foto&info: Urząd Marszałkowski

2 Responses to Poligon w Nowej Dębie ma być drugim co do wielkości w Polsce

  1. Pan Odpowiedz

    3 października 2019 at 22:01

    Po co?

  2. obserwator Odpowiedz

    5 października 2019 at 14:53

    Ruskie już nakierowują rakiety….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>