Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Będą zwolnienia w tarnobrzeskich placówkach oświatowych? Pracownicy bez nagród na koniec roku?

Listopad 20, 2019 11:19 AM

O ewentualne zwolnienia pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w placówkach oświatowych na terenie Tarnobrzega zapytała podczas ostatniej sesji Rady Miasta, Anna Pekar. Pytanie radnej związane jest z zapowiadaną przez tarnobrzeski magistrat standaryzacją usług utrzymania czystości w tego typu placówkach.

- Panie prezydencie, ja rozumiem standaryzacja i faktycznie oszczędności są konieczne, natomiast mam tutaj szczegółowe informacje ile pań sprzątających jest w poszczególnych placówkach (…) w Centrum Kształcenia to są dwie, w liceum siedem, osiem jest w szkole podstawowej nr 3, siedem w Czwórce, to są takie większe ilości tych pań. Szkoła która ma ogromną powierzchnię korytarzy to jest szkoła podstawowa nr 10 ma 16 pań, w pozostałych szkołach to już są dwa, jeden, pięć siedem – pytała radna.

Jeszcze w trakcie sesji prezydent odniósł się do pytania radnej.

- Standaryzacja polega na tym, że dostosowuje się pewne elementy do liczby choćby pracowników (…) na dobrą sprawę wiadomo, że trzeba przeliczyć całą powierzchnię, trzeba zastanowić się w jaki sposób to rozsądnie rozłożyć. Natomiast co do firmy zewnętrznej, to na dzisiaj o żadnej firmie zewnętrznej nie myślę, tak samo jak nie myślę o likwidacji stołówek i przejęciu tego przez catering – odpowiedział D. Bożek.

Ostatecznie, radna na pytanie zadane w formie interpelacji, cyt: „Czy zapowiedź standaryzacji usług utrzymania czystości w placówkach oświatowych na terenie miasta Tarnobrzega będzie oznaczała konieczność skorzystania z usług zewnętrznej firmy? Czy będzie niosła zagrożenie zwolnień w tej grupie pracowników” koniec cytatu, otrzymała od prezydenta Tarnobrzega odpowiedź następującej treści cyt: Informuję, że standaryzacja nie będzie oznaczała konieczności skorzystania z usług firmy zewnętrznej. Ewentualne ograniczenie liczby etatów i jego forma zostaną rozważone z pełną starannością po zakończeniu procesu standaryzacji ” (koniec cytatu)

W tarnobrzeskich placówkach oświatowych zatrudnionych jest 78 osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości.

NIE BĘDZIE NAGRÓD

Radna Pekar zapytała również prezydenta o e-maile, które otrzymali dyrektorzy placówek. W pismach tych poinformowani zostali, że pracownicy administracji i obsługi nie otrzymają nagród na koniec roku.  – W e-mailach tych było napisane, że nie ma w tej chwili pieniędzy na tym paragrafie (…) dlatego dzisiaj szukamy 110 tys. zł żeby pracownicy obsługi i administracji te pieniądze dostali – wyjaśniał prezydent Bożek.

Szczegóły w materiale video.

42 Responses to Będą zwolnienia w tarnobrzeskich placówkach oświatowych? Pracownicy bez nagród na koniec roku?

  1. kalafiOr Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 11:59

    Nie dawajcie więcej na kopaczy piłki to kasa na nagrody dla personelu będzie.

    • NAUCZYCIEL Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 17:10

      ZA co nagrody?ZA STRAJK?KOŃ BY SIE UŚMIAŁ!JESTEM NAUCZYCIELEM ,STRAJKOWAŁEM I NIE OCZEKUJE ŻADNYCH NAGRÓD,BO NIBY ZA CO?

  2. Xxx Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 12:30

    Kalafior…. zwaz se leb… kopacz to Ty jestes…
    Twoim tokiem myslenia, nie dawac kasy na sport, kulture, rozrywke tylko ladujmy kase na nauczycieli…
    Czepiacie sie Pan sprzatajacych zamiast zrobic redukcje w nauczycielach.
    Nauczyciele w tym miescie sa chronione szczegolna aureola.

  3. yy Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 12:38

    W normalnych firmach „nagrody” otrzymuje się za jakieś osiągnięcia, dobre wyniki itp a tu po prostu majo być i chu… Powinno się tym osobom zwyczajnie podwyższyć płace a nie dawać jakieś wyimaginowane nagrody boi za co? Za wykonywanie swoich obowiązków, za które się otrzymuje wynagrodzenie?

    • Janusz Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 08:19

      Dokładnie.Mam firmę i jakiś zysk to daję nagrody pracownikom bo to moja firma i moje pieniądze a taki urzędnik niby za co ma dostać nagrodę? Chcą benefitów i klimatyzacji to do pracy w markecie – tam dziewczyny nie narzekają.

  4. Alfons Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 13:09

    czyli bendą nagrodo czy nie ?

  5. John Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 13:11

    I po co tyle hejtu i nienawiści jeżeli się nie da to nie da.
    Bardzo nie ładne wpisy . na forum

  6. Likwidator Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 13:15

    Panie Wiceprezydencie Pluta Mirosławie jak chcesz dowiedzieć się jak robić oszczędności na szkołach to umów się na kawkę z burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Markiem Mazurem.

    • Sprzontaczka Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 13:27

      Jak mi zwiększyta rewir to w ciągu tygodnia mnie nima. Ja za dwie nie bede zapierniczać za minimalno, roboty nie brakuje az sie proszo za 2 koła i papa:) albo pujde na chorobowe i sie bede z wos śmioła a jeszcze dorobie u sąsiada bo chłop az sie prosi

    • Anula Odpowiedz

      21 listopada 2019 at 08:40

      Haha Burmistrz Baranowa i robienie oszczędnośći pól swojej rodziny zatrudnił w urzędzie gminy nawet chrzestny Mazura ma stanowisko o czym mowa. Mazur łowca szparek sekretarek :)

  7. Fotograf alimenciarz pijak Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 13:57

    Darek nie ladnie czepiac sie tych ktorych zadne zwiazki zawodowe nie chronia kobiety wykonuja swoja robote , czesto spotykam sie z krytyka pracy urzednikow i to konkretnych., nauczycieli a nawet twoja ale narzekania na prace sprzataczek szatniarek czy woznego nie slyszalem i nie sa to darmozjady w przeciwienstwie do was wiec skad taki pomysl ? Jestescie podlymi ludzmi i nie da sie tego niezauwazyc ale stopien waszej podlosci wzrasta a to wszystko do was wroci

    • Fotograf alimenciarz pijak Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 14:01

      Sami zatrudniacie alimenciarzy ktorzy nawet konkretnego zajecia nie maja napychacie kieszenie kasa z umow zlecenie jako pseudo eksperci w roznych dzialach urzedu rada miasta z kolei natworzyla komisji w ktorych obsadziliscie czlonkow rodzin i zrobiliscie niezly skok na pieniazki a teraz chcecie sie wziac za najmniej zarabiajacych ? Jestescie swiniami

      • John Odpowiedz

        20 listopada 2019 at 14:20

        Hejt w internecie i w sieci jest czymś nieporzondanymi złym. Razem z redkacją . prosimy nie pisać brzytko na forum a starać sie być kultularnym.

        • art Odpowiedz

          21 listopada 2019 at 16:00

          I to pisze persona , która obrażała m.in. i mnie?

    • helenatyż Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 16:29

      Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Z udzielonej radnej odpowiedzi nie wynika nic o zwolnieniach i braku nagród. A swoją drogą z moich informacji wynika, że zawsze pracownicy administracji i obsługi w szkołach dostawali nagrody z okazji Dnia Edukacji. Coś się zmieniło? MANIPULACJA TEGO PORTALU JEST PORAŻAJĄCA. BRAK RZETELNOŚCI, PRZEWROTNY TYTUŁ I KIJ W MROWISKO.

      • IDIOTTYŻ Odpowiedz

        20 listopada 2019 at 17:15

        ZA STRAJK NIEMA NAGRÓD!

      • Czytanie ze zrozumieniem się kłania Odpowiedz

        20 listopada 2019 at 17:19

        Co by zrobić aby tylko dowalić temu niezależnemu portalowi? Bez sensu. Byle by coś napisać jacy to oni nie rzetelni. Przecież piszą zrozumiałym językiem. Tak? Pierwsze zdanie wszystko tłumaczy. Tak? Może zacytuję: „O ewentualne zwolnienia pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w placówkach oświatowych na terenie Tarnobrzega zapytała podczas ostatniej sesji Rady Miasta, Anna Pekar. Pytanie radnej związane jest z zapowiadaną przez tarnobrzeski magistrat standaryzacją usług utrzymania czystości w tego typu placówkach.” Reszta to pytania Pekarowej i odpowiedź Bożka. Czego tu nie rozumiesz „helenatyż”?????????????? Gdzie tu widzisz nierzetelność obrońco władzy? Z takimi obrońcami ta władza daleko nie zajdzie :D

  8. Rowerowy turysta Stachu Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 14:40

    Ja nigdy nietaktownie na forum nie pisałem

  9. wiemwiem Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 16:10

    No tak, 4 miesiące mieli wakacji o jeszcze im nagrodę daj

    • tyN Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 16:31

      Administracja i obsługa w szkołach ma normalne urlopy! O wakacjach mogą pomarzyć.

      • HELENA Odpowiedz

        21 listopada 2019 at 20:34

        a co administrowali przez 4 miesiace wakacji?piją kawe i pierdzą w fotele administratorzy od siedmiu bolesci,do roboty bando nierobów!

  10. Ewa Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 16:36

    Robotę mają tylko po zakończeniu lekcji jak trzeba z grubsza sale posprzątać Te na pierwszą zmianę siedzą i pierdza w stolki i herbatkę piją

    • HELENA Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 17:17

      JA WIDZE PRZEZ OKNO CO SIE DZIEJE W 4 ,NIC NIEROBIĄ NA 8 GODZIN TO MOZE ZE 2 PRACUJĄ A RESZTA LANGZAM,LANGZAM

      • Wacek Odpowiedz

        22 listopada 2019 at 08:23

        Musisz tego kindybała przyklejać do szyby i obserwować innych?

  11. mirabelka&szczaw Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 18:47

    Dla porównania w największej prywatnej szkole w Tarnobrzegu, gdzie jest zerówka, klasy I-III oraz pełna podstawówka jest tylko JEDNA (tak JEDNA !!!) pani sprzątająca. I jest milion razy czyściej niż w tych szkołach co mają po 8, 12 lub więcej sprzątaczek a do tego dwóch portierów, kierownika od mioteł oraz zastępcę kierownika ds. pisania na klawiaturze. No ale prywatne pieniądze wydaje się rozsądnie a publiczne wydaje się szybko. Czas na zewnętrzne firmy sprzątające w szkołach. Będzie tanio, zgodnie z wymaganiami i bez kaprysów sprzątaczek mających uczulenie na pracę.

  12. Emil Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 21:08

    Będzie tak jak z cięciami etatów w um. Najpierw zwolnia kilka osób. Potem powiedzą, że jest bardzo dużo pracy. I zatrudnia kilkanaście nowych. Patrz: ostatnie miesiące w urzędzie i konkursy z „wygranymi” znanymi przed rozstrzygnięciem :)

  13. Mieszkaniec Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 21:24

    A może do zwolnienia pierwszy nauczyciel tego miasta
    Słaby prezydent i marna Rada Miasta. Swoich zatrudniają i to marnych a zwalniają sprzątaczki najbiedniejsza grupę pracowników.
    W urzędzie zrobić etatyzacje a tu zatrudniają coraz więcej urzędników Po co trzech mecenasow po co naczelnik kadr od 3
    Pracownikow A po co w biurze informacji tyle osób a wreszcie po co zmiana statutu w wodociagach i zatrudnienie jeszcze jednego swojego vice prezesa
    Pytam czy tak mają wyglądać oszczednosci

    • heniek Odpowiedz

      20 listopada 2019 at 22:03

      O to pięknie !
      Czyżby etatowa pracownica biura kadr tak brzydko wypisywała ? no no no

      • takt Odpowiedz

        21 listopada 2019 at 10:11

        Odnoszenie (i tak nietrafione) do autora a nie to treści postu jest wyrazem prostactwa i nieokrzesanego wsióra.

        • Buraczany Wsiór Odpowiedz

          21 listopada 2019 at 11:32

          a bende sobie pisał co tylko chce. Jestem Wsiórem do potęgi

    • Janusz Odpowiedz

      21 listopada 2019 at 08:37

      Każdy prezydent zatrudnia swojaków to jest tzw.NEPOTYZM lub KUMOTERSTWO.

  14. Obserwator Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 21:27

    To po co tylu nauczycieli skoro efektów spektakturalnych brak
    Co się dzieje w tym mieście Jeszcze śmie urzędnik pisać na tym forum że trzeba zwolnić sprzątaczki w szkach bo źle sprzątająca Źle to pracują urzędnicy Oszczędności trzeba tam gdzie płaci się za nic komornikowi. Dalej nie wiadomo czy kasa zapłacona.

  15. KRIS modny fryz Odpowiedz

    20 listopada 2019 at 22:07

    ho ho ho

  16. a453777 Odpowiedz

    21 listopada 2019 at 07:54

    kasa bez umiaru na prywatny klub piłkarski rozdawana , przerost zatrudnienia wśród sprzątaczek i urzędników miasta i instytucji miejskich , niektórzy nauczyciele i dyrektorzy szkół zaliczają po 2-3 etaty pod reką prezydenta – jest co kontrolować i unormować !!!

  17. kikol Odpowiedz

    21 listopada 2019 at 08:10

    Zupełnie ciekawa sprawa.
    Z jednej strony jest groźba zwolnienia ze szkół pracowników, a z drugiej zatrudnianie specjalistów od gramatyki czyli polonisty w magistracie. Ciekawe czy ten polonista też ma wystandaryzowane zasady pisowni materiałów. Bo jak do tej pory to raczej niczym nie błysnął w pisaniu tekstów. Chyba że to ma być ten standard.

  18. art Odpowiedz

    21 listopada 2019 at 16:04

    Wczoraj 15:20 jechałem do Lublina. Z osób, ktore wsiadły w Tarnobrzegu : 2 wysiadły w Grębowie i około 20 u w Stalowej Woli. CZyli te 20 osób pracuje w Tarnobrzegu na etatach. Sam słyszałem jak mówili, że bilety trzeba zbierac. Podobno Tarnobrzeg pracuje w Stalowej Woli?

    • obywatel Odpowiedz

      21 listopada 2019 at 16:58

      Skąd te informacje – zobacz ile osób wraca z pracy (ze Stalowej Woli do Tarnobrzega) po 15 lub po 23 albo 7 – sznur samochodów do TBG nie mówiąc o tych co na rondzie w Grębowie we wszystkie strony się kierują.
      To że kilka osób pracuje w TBG ze St. Woli o niczym nie świadczy (większość pracuje chyba w urzędach a nie w zakładach produkcyjnych).

      • art Odpowiedz

        21 listopada 2019 at 17:59

        Napisałem co widziałem. Wspomnianego sznuru samachodów ze strony Stalowej Woli nie widziałem nigdy, stad nie jestem w stanie ocenić liczby. Z drugiej strony pytam: ile samochodów jedzie po pracy w Tarnobrzegu do Satalowej Woli? Ja nie wiem i Ty tez nie wiesz. Pozdrawiam. Sorry za przejscie na Ty, ale mam juz pod 50 atke i chyba sie nie pogniewasz :)

  19. art Odpowiedz

    21 listopada 2019 at 18:25

    Wczoraj ze Stalowej po 15 astej , moze kilka samochodów z rejestracja RT było. Kilka. Nie wiecej.

    • aluminiok Odpowiedz

      21 listopada 2019 at 20:40

      bo po 15 to konczą prace w aluminiowych kieratach,do tbg docieraja w okolicach 16!

    • Gość Odpowiedz

      21 listopada 2019 at 23:00

      Człowieku , o czym Ty piszesz?. W Stalowej niestety są o wiele wyższe zarobki. Tu tylko w urzędzie jast lepiej z kasą. Pokaż w Tarnobrzegu prywaciarza , co daje ludziom uczciwie zarobic?

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      22 listopada 2019 at 08:29

      Ja mieszkam na Mokrzyszowie i widzę ile aut RST jedzie z Tarnobrzega – kiedyś to prawie 50 naliczyłem.Oczywiście to działa w obie strony tak jak np.Gdańsk i Gdynia – odległość podobna.