Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa członkini tarnobrzeskiej Rady Miasta

Grudzień 9, 2019 9:49 AM

Dominika Kliza uzupełni skład tarnobrzeskiej Rady Miasta. Informację o obsadzeniu wygasłego mandatu radnego podało Krajowe Biuro Wyborcze w Tarnobrzegu.

Dominika Kliza zajmie miejsce Grzegorza Kiełba, który po uprawomocnieniu się wyroku Sądu Odwoławczego stracił mandat radnego. Przesłanki wygaśnięcia mandatu radnego określa art. 383 par. 1 ustawy z 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy. Zgodnie z nim wygaśnięcie mandatu radnego następuje w przypadku m.in. utraty prawa wybieralności, które traci osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Według przepisów miejsce Grzegorza Kiełba w radzie zajmie osoba, która uzyskała kolejno największą liczbę głosów w okręgu numer 1 z listy komitetu Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega. Jest nią Dominika Kliza, która w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r uzyskała kolejno największą liczbę głosów (70 głosów – 1,55 procent wszystkich w okręgu), a nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

Dominika Kliza obecnie pracuje jako nauczycielka w przedszkolu nr 4.

foto: archiwum

57 Responses to Nowa członkini tarnobrzeskiej Rady Miasta

 1. Mar Odpowiedz

  9 grudnia 2019 at 10:44

  Oby nowa radna sprawowała mandat zgodnie ze ślubowaniem. Bo z tym są problemy w obecnej kadencji.

 2. Mieszkaniec Odpowiedz

  9 grudnia 2019 at 11:02

  Życzę nowej radnej aby umiała być radna a nie jak pozostali bezradna.
  Na początek może ona zapyta ile już miasto wyłożylo kasy za obwodnicę której nie będzie i co z tą kasą czy do odzyskania

 3. Kako Odpowiedz

  9 grudnia 2019 at 11:15

  Nie chce przekreślać z góry pani radnej i dam jej szansę. Aczkolwiek kolejna nauczycielka a to nic dobrego nie wróży. Jak pokazał DB jako przewodniczący Rady Miasta a teraz prezydent

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   9 grudnia 2019 at 12:17

   Nawet nie tyle nauczycielka, co przedszkolanka (nauczycielka w przedszkolu). Trzeba takie rzeczy doprecyzowywać, bo kim innym jest nauczyciel w przedszkolu, kim innym nauczyciel w szkole podstawowej (nauczania zintegrowanego), kim innym nauczyciel w szkole średniej (tzw „profesor”, ale najczęściej z tytułem zawodowym magistra lub nawet licencjata), a kim innym jeszcze nauczyciel akademicki :)

   • Zainteresowany Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 14:30

    Masz rację nauczyciele w przedszkolu to najważniejszy element dalszej edukacji

   • kula w płot Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 15:02

    „Trzeba takie rzeczy doprecyzowywać(!!!), bo kim innym jest nauczyciel w przedszkolu, kim innym nauczyciel w szkole podstawowej” TO JA jeszcze doprecyzuje; każdy nauczyciel w przedszkolu i każdy nauczyciel w szkole jest też na pewno kim innym (chyba że ma się deja vu)

    • evva Odpowiedz

     9 grudnia 2019 at 16:12

     Mama nadzieję, że nowa radna wprowadzi nową jakość do rady, co niektórych nie da się już słuchać i patrzeć na nich.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 17:20

    Żeby była jasność – ja nowej Pani Radnej życzę jak najlepiej, po prostu pojęcie „nauczyciel” jest bardzo ogólne i może być mylące. Chciałbym natomiast wierzyć, że Pani Radna wprowadzi do tej Rady Miasta nową jakoś i będzie przynajmniej próbować coś zmieniać w naszym mieście (chociażby w sposób, jaki robił to Pan dr Witold Zych w poprzedniej kadencji). Niestety realizm podpowiada co innego – mimo, że prawie połowę wydatków w naszym budżecie stanowią wydatki na oświatę (sic!), to ciężko mi uwierzyć, by dla dobra miasta którykolwiek radny będący nauczycielem chciałby ograniczyć finansowanie tego sektora przez miasto. Podobnie z wieloma innymi sektorami, gdzie wydatki miasta mogłyby być dużo mniejsze (a przez to moglibyśmy zwiększyć wydatki na inwestycje). Niemniej jednak nie miałem na celu nikogo obrazić i życzę wszystkim radnym naszej RM, jak również naszemu prezydentowi, powodzenia i rozwagi w podejmowanych działaniach. Niestety, nie możemy sobie pozwalać jako miasto na uchybienia, bo jak pokazuje historia, kosztuje nas to bardzo dużo.

   • Zosia Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 22:57

    Doucz się.. Nikt z tytułem licencjata nie może uczyć w szkole już od lat i pracować w przedszkolu też nie może. Nie deprecjonuj nikogo z powodu jego zawodu, bo tylko pokazujesz swój poziom.

 4. Qwerty Odpowiedz

  9 grudnia 2019 at 21:40

  Otrzymała 70 glłosów. Tak nisko upadlismy?

  • Kubutek Odpowiedz

   10 grudnia 2019 at 07:58

   Tak nisko upadli mieszkańcy Serbinowa, którzy ochoczo w liczbie ponad 1000, wybrali na radnego łapówkarza Kiełba. Ta przedszkolanka z liczbą 70 głosów to tylko konsekwencje tej decyzji.

   • ale Odpowiedz

    10 grudnia 2019 at 09:16

    Mam rozumieć że gdyby nie startował KG. to ta pani miałaby 1070 głosów. Bardzo ryzykowna teza . Ludzkie myślenie to niezbadana głębia ,ten kto uzurpuje sobie taką wiedzę jest zwykłym głupkiem

    • Miro Odpowiedz

     11 grudnia 2019 at 09:33

     Głosowałem na G Kiełb i gdyby dzisiaj startował też na niego ZAGŁOSUJĘ. Wyrok sądu uważam za NIESPRAWIEDLIWY ale jakie my mamy sądy?

     • ryk Odpowiedz

      11 grudnia 2019 at 12:35

      No to takie czy owakie sądy uniemożliwiły takim tumanom głosować na skazańca i już więcej nie będzie kandydował.

 5. ROMAN Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 09:40

  Gdyby nie startował łapówkarz Kiełb,lista nie zrobiłaby 5 % w okręgu i tym samym nikt z tego żałosnego komitetu nie zostałbym radnym na Serbinowie.

  • ale Odpowiedz

   10 grudnia 2019 at 11:25

   od skrajności („Kubutek”-a) w skrajność Twoją a prawdziwych wyników nikt nie zna i nie poda. Gdybanie to zajęcie Syzyfa.

 6. Mieszkaniec Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 09:44

  Większość radnych to przez całą kadencję nawet nie wypowiada się na sesjach tylko są maszynkami do głosowania więc co wy ludzie chcecie.

  • Mar Odpowiedz

   10 grudnia 2019 at 10:06

   Czyli co, trzeba to zaakceptować? To w takim razie nie trzeba tylu radnych, po jednym z największą liczbą głosów dla danego komitetu i niech głosują za całe swoje komitety, byłoby ich kilku, a nie ok. 20.

   • nota Odpowiedz

    10 grudnia 2019 at 11:30

    pomysł na miarę twojej inteligencji

    • Mar Odpowiedz

     10 grudnia 2019 at 11:35

     A może coś w temacie powiesz? 😉 Czy znowu będziesz się tylko do mnie przypieprzał?

    • Mar Odpowiedz

     10 grudnia 2019 at 15:24

     nota: zajmij sie robotą a nie siej fermentu na forum. Podnoszę słusznie uwagi a Ty nie masz ciągle żadnego sensownego argumentu w stosunku do mnie.

     Taka prawda afera goni afere a ja to punktuję.
     Chciałbym jeszcze dodać że bardzo mi zależy na tym aby miasto sie rozwijało aby byla tutaj przyszłość i rozwój.

     • tanota Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 17:44

      Podjąłaś się piar-owego zadania chronić tu wizerunek prezydenta i go siermiężnie wykonujesz bo talentu ani praktyki ni ma.Jest za to zaciekła ambicja i trzeba przyznać pracowitość (pewnie suto wynagradzana-akord 20-30 postów).Ale braki edukacyjne mieszkańców mógł poprawić bardziej wydajną pracą w oświacie twój pryncypał.Bo twoja rola(punktowanie!!!) w tym jest z góry przegrana.

     • Mar Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 18:00

      Tanota, jeżeli z treści moich komentarzy (moich, nie podszywających się pode mnie osób) wychodzi ci, że „Podjąłaś się piar-owego zadania chronić tu wizerunek prezydenta i go siermiężnie wykonujesz”, to kiepsko u ciebie ze spostrzegawczością. Bo poza kilkoma wyjątkami (np. poprawienie niektórych znaków drogowych) negatywnie oceniam prezydenturę Prezydenta Bożka. A to, że często używam ironii / sarkazmu, osoba inteligenta powinna być w stanie wyłapać.

     • asystent Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 18:34

      Twoja ocena „noty” i siebie jest fałszywa i nieprawdziwa ale to jest twoja wredna metoda. Dlatego dyskusja z tobą jest ciężka , nieprzyjemna i skończona.

     • Mar Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 20:13

      Asystencie, a co masz do napisania na temat posta (nowa radna Rady Miasta)? Bo że zdaniem twoim i twoich pobratymców (Nota, Tanota itp.) jestem chamem, psychicznym i jeszcze kilka innych rzeczy, to już wiemy i zaczyna się to robić nudne.

     • Dan Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 21:01

      A co Ty „Mar” psychoanalizę uprawiasz??? Czemu się ma nie sprawdzić, na tle tak jałowej rady. Kobieta z klasą, da sobie radę. Po co te wpisy, skoro jest tak „beznadziejna”. Kim jesteś, żeby oceniać – narazie to pokazujesz, że jesteś zwykłym forumowym rzygiem. Zjedz, coś nabroił

     • Mar Odpowiedz

      11 grudnia 2019 at 08:08

      Dyskusja z idiotami / obłudnikami / niegodziwcami nie ma jednak sensu, bo zgnilizna moralna zawsze się przebije.

     • Mar Odpowiedz

      11 grudnia 2019 at 12:01

      Bycie z idiotą ,obłudnikiem,podszywaczem,niegodziwcem i kłamcą nie ma jednak sensu, przepraszam ,będę starł się poprawić.

 7. Bec Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 18:51

  To po co ją kontynuujesz. Zaprzeczasz sobie. I bingo. Proszę podać 1 sukces PMT ( oprócz ubrania choinki z mieszkańcami). Aż się martwię, czy ta choinika też nie padnie

 8. Dzban Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 18:55

  Nie no, magiczne święta się zbliżają, Bożkowi też coś może się udać…

 9. Kako Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 22:12

  Nie no, magiczne święta się zbliżają, Bożkowi też coś może się udać…
  Dzban chyba kolejna sweet photo ????????

  • Dzban Odpowiedz

   10 grudnia 2019 at 22:39

   Pewnie pod choinką. Bo to wielkie osiągnięcie. Postawić coś takiego na stojak

 10. Kamilka Odpowiedz

  10 grudnia 2019 at 22:55

  A co tak cicho w sztabie pisu
  Zawsze tacy halasliwi a tu żadnych komentarzy
  Czyżby się bali że ten pakt z Bozkiem nie jest im na rękę

  • major Odpowiedz

   10 grudnia 2019 at 23:30

   Oni boją się takich co mają obsesję na punkcie sztabu .Tacy nie mają dowództwa w mózgu.

 11. resFT Odpowiedz

  12 grudnia 2019 at 00:20

  Ciekawe co pracownica przedszkola wie o lokalnej polityce i jakie ma kompetencje do rady miasta? czy tam są jakieś dzieci do zajmowania się nimi? Kogo ci ludzie wybierają do rady i pewnie większość takich, stąd Tarnobrzeg jest tak beznadziejnie zarządzany i wszystko leży, szkoda gadać…

  • Mar Odpowiedz

   12 grudnia 2019 at 16:19

   Poznamy po owocach, bo „Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.” (Mt 7:18). Poza tym mając na uwadze różne afery z udziałem polityków, to wysoka pozycja i prestiż niekoniecznie idą w parze z uczciwością i troską o daną społeczność.

   • resFT Odpowiedz

    12 grudnia 2019 at 16:34

    komu potrzebna narracja tumana?

 12. Prosba Odpowiedz

  12 grudnia 2019 at 08:32

  Prosimy aby nowa radna nie bała się zapytać jak to się stało że miasto wykupił gwarancję na obwodnicę jeden milion a wykonawca odstąpil od umowy bo miasto spóźnilo się zz ta gwarancja. Czyli jeden milion wyrzucony w błoto.
  Niech Pani zapyta bo pozostali radni się boją

  • żeco Odpowiedz

   12 grudnia 2019 at 09:03

   „że miasto wykupił gwarancję na obwodnicę” najpierw naucz się pisać potem czytać a potem może interesuj się zarządzaniem miasta , bo rozpacz bierze co ty prezenujesz ,to nie prośba a raczej żebranie przebierańca.

   • gość Odpowiedz

    12 grudnia 2019 at 09:33

    Forma jest drugorzędna. Poruszony problem natomiast bardzo poważny. Jak na razie urząd nie zajął w tej kwastii chyba oficjalnego stanowiska. Rozumiem ,że trwa sprawdzanie i narady.

    • żeTO Odpowiedz

     12 grudnia 2019 at 10:35

     Nie jest drugorzędna bo taka forma eliminuje z poważnego potraktowania to po pierwsze a drugie posty na forum nie są drogą do przedstawicieli władz miejskich tylko formą dyskusji wśród mieszkańców i czytelników NW24.

     • Mar Odpowiedz

      12 grudnia 2019 at 10:54

      O jakie „drugie posty” ci chodzi? Chyba, że miało być „po drugie”, to jako pierwszy powinieneś nauczyć się pisać i czytać, skoro z takim zamiłowaniem czepiasz się błędów pisarskich innych osób. Poza tym to nie jest forum, tylko post, pod którym można pisać komentarze, więc jak widać dokształcić też trochę się musisz.

      • żeTO Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 12:14

       Takim wykładem kolejny raz udowodniasz ze zasłużyłeś na miano ćwoka . Cymbał znów kompromituje się ;”Poza tym to nie jest forum, tylko post…”

      • żeTO Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 12:17

       bo nie wiesz o czym piszesz a żeby uczyć trzeba wiedzieć.

      • Mar Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 13:50

       No tak, jak ktoś inny napisał z błędem, to się przypieprzyłeś, ale przy twoich błędnych wypowiedziach należy się domyślać z kontekstu 😀 Teraz, kiedy okazałeś swoją naturę i „logikę”, możesz już założyć sobie koronę na głowę, usiąść na szczycie Mount Everest i ogłosić się królem Ziemi.

     • Maciek Odpowiedz

      12 grudnia 2019 at 12:30

      żeTo, no to jak będzie z twoimi umiejętnościami pisania i czytania? Bo słowa o tym nie napisałeś, a przecież wcześniejszy komentarz napisałeś z błędem, co w twoim mniemaniu jest niedopuszczalne 😉

      Natomiast co do postów itp., to weźże zjedź na dół tej strony i ujrzyj, że tam jest użyte słowo „komentarz”, a nie „post”. Nie twierdzę, że pisanie tutaj komentarzy nie nosi jakichś cech forum dyskusyjnego, ale nie jest to typowe forum internetowe, tylko komentowanie posta, który stanowi informacja u góry, ewentualnie odpowiedzi na komentarze innych.

      • ucz się Mar Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 13:16

       post może być komentarzem a komentarz może być postem to nie są dwie różne rzeczy POST – metoda przesyłania danych w sieci internet. Istnieje w ramach protokołu HTTP.

     • Mar Odpowiedz

      12 grudnia 2019 at 13:32

      Do „żeTo”
      Ponawiam pytanie do nieomylnego: o jakie „drugie posty” ci chodzi? Chyba, że miało być „po drugie”, to jako pierwszy powinieneś nauczyć się pisać i czytać, skoro z takim zamiłowaniem czepiasz się błędów pisarskich innych osób.

      Do „ucz się Mar”
      Od strony technicznej niech będzie (nie wiem, nie jestem informatykiem), ale mi chodziło o stronę praktyczną, z perspektywy zwykłego użytkownika.

      • ucz się Mar Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 13:42

       Kim jesteś sam sobie odpowiedz ,ja podpowidzi dałem w/w. Teraz do błędu który nie daje ci żyć . Wystarczyłoby trochę inteligencji by domyśleć się z kontekstu treści że zapomniałem napisać „po” . Ale już się nie dziwię trudnościami twoimi.

 13. ucz się Mar Odpowiedz

  12 grudnia 2019 at 13:24

  Na płocie był napis d …a chciał pogłaskać i wbił sobie drzazgę .Mar weż naukę z tego porzekadła i nie bierz nauki z byle jaki napisów ;” to weźże zjedź na dół tej strony i ujrzyj, że tam jest użyte słowo „komentarz”, a nie „post”.”

  • Mar Odpowiedz

   12 grudnia 2019 at 13:37

   Człowiek uczy się całe życie i nie jest nieomylny, także przepraszam, że nie jestem idealny jak Mania, Nota i ich pobratymcy 😉

   • ucz się Mar Odpowiedz

    12 grudnia 2019 at 13:45

    to wystrzegaj się uczyć innych!!!

    • Mar Odpowiedz

     12 grudnia 2019 at 14:03

     Będę robił co będę chciał, bo jestem wolnym człowiekiem. Moim Panem i Zbawicielem jest Jezus Chrystus, a nie Ty megalomanie.

     • ucz się Mar Odpowiedz

      12 grudnia 2019 at 14:07

      pewnie że jesteś wolnym a ja nic od ciebie nie chcę, zwłaszcza nauk
      , chyba że zaznaczysz to nickim Mar-tuman

      • Mar Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 14:18

       0 logiki. Najpierw „wystrzegaj się uczyć innych” z trzema wykrzyknikami, a zaraz potem „pewnie że jesteś wolnym a ja nic od ciebie nie chcę”. No ale nie należy oczekiwać logiki po kimś, kto prezentuje poziom stalinowca.

      • ucz się Mar Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 14:26

       Tuman ;to taki gość bez wiedzy i z chorą ambicją , jeśli ktoś odkryje mu karty bo go znieważa , wszelkimi epitetami więc jedzesz tumanie;

      • errata Odpowiedz

       12 grudnia 2019 at 14:34

       *** „jeśli ktoś odkryje mu karty to go znieważa”

       *** ma tak być ( to dla tych z trudnościami w zrozumieniu sensu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>