Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XVI Parada Mikołajów dla Arka, Filipa i Dominika (fotoreportaż)

Grudzień 9, 2019 7:20 AM

W minioną niedzielę Tarnobrzegu odbyła się kolejna, XVI edycja Parady Mikołajów, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Esteka. Dochód z tegorocznej licytacji oraz loterii przeznaczony jest na wsparcie leczenia trzech niepełnosprawnych dzieciaków: Arka, Filipa i Dominika.

Jak co roku, tak i tym razem wszystkie dzieci które pojawiły się na placu obdarowane zostały słodkim upominkiem od mikołajów. Organizatorzy przygotowali na tę okazję mnóstwo tabliczek czekolady, „wymienianych” za własnoręcznie wykonaną, świąteczną kartkę.

Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudził wjazd barwnej kawalkady pojazdów wszelakich na tarnobrzeski rynek.

Paradzie towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy.

foto: Krzysztof Zbroszczyk

34 Responses to XVI Parada Mikołajów dla Arka, Filipa i Dominika (fotoreportaż)

  1. Urzednik od 20 lat Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 07:58

    Redakcjo ile kosztuje ta impreza ? nic nie piszecie ?.
    Ja to jestem urzędnikiem od 20 lat. Prace załatwili mi jeszcze rodzice bo mieli wówczas przełożenie i poszło gładko.
    Codziennie pracuje sobie spokojnie bez tresu i ciśnienia, piję kawę i mam czas na papierosa. Czasami w ciągu dnia wypalę z pięc papierosów
    Teraz mnie tylko martwi czy będzie premia czy nie a tu taki zabawy.
    Dla urzędników najważniejszej grupy społecznej dla której nie ma pięniedzy.

    • mieszkaniec od urodzenia Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 10:05

      Brawo NadWisłą24!!! Widać, że bardzo boli bożkowych frustratów że patrzycie im na ręce i pytacie ile i na kogo władza wydaje publiczne pieniądze. Po to właśnie są media i dziennikarze. Niestety w naszym nędznym grajdole większość mediów podłączyła się do samorządowej kroplówki z pieniędzmi i woli lub musi podawać tylko pozytywny przekaz z „ciężkiej” pracy naszych władz. Wracając do tematu Parady Mikołajów oraz wydatków UM tylko czekać na galerię zdjęć fotografa miejskiego Endrju z Buszu, któremu prezydent Bożek płaci jedyne 2500zł miesięcznie. Jedyne 2500zł bo przecież w urzędzie na wszystko brakuje i trzeba oszczędzać.

      • ryk Odpowiedz

        9 grudnia 2019 at 11:39

        Taki z ciebie „urzędnik” jak i „mieszkaniec” . Taka intryga jaki intelekt – marny. prostacki i głupawy Na rondzie na pewno skręcasz w lewo,

  2. TBG Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 08:33

    Durnota komentarzy na tym portalu sięgnęła zenitu.

  3. Sąsiad Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 08:49

    Stowarzyszenie Esteka od lat robi wspaniałe imprezy Tak było za Dziubinskiego Mastalerza Kielba i tak jest teraz Gratulacje A że ludzie z Esteki zostali zatrudnienie prze Bozka do pracy w urzędzie to inna sprawa

  4. Kako Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 10:31

    I Dariusza z Krosna tam nie było i nie ma na żadnym zdjęciu? Toż to szok.

    • Mar Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 10:38

      Może prowadził w tym czasie intensywne konsultacje z Marszałkiem w sprawie obwodnicy? 😉

  5. Dorian Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 10:50

    społeczeństwo jest coraz bardziej dojone, od nowego roku zus 1500, wielkie podwyżki wszystkiego gdy już teraz jest drożyzna, szykwany obrót bezgotówkowy, widmo 447 i nie ma kto wyjść na ulice żeby przeciw temu zaprotestować, za to żeby zobaczyć jakichś przebierańców w czapkach Mikołaja w rozklekotanych hondach to tłumy.Pytam kiedy skończy się ten chocholi taniec?

    • tykwa Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 11:39

      Ty o sobie nic nie wiesz ale o społeczęnstwie dużo – kłamstw.

    • SUPER Staszek Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 11:49

      Społeczeństwo dojone? Gdzie? Przecież dostało pińcet plus i emeryturę plus wiec jest dobrze i super jest. Mikołaje dają prezenty przecież jest super. Na wszystko nas stać, paliwo i jedzenie coraz tańsze. Prąd prawie za darmo. Za wywóz śmieci płacimy wiecej niż za wodę.

    • Mar Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 11:53

      Według mnie musiałoby nastąpić załamanie gospodarki (wysoka inflacja, wysokie bezrobocie itp.), krwawy zamach stanu (tzw. nocna zmiana jakoś przeszła bez większego echa), albo napaść obcych wojsk. Innych możliwości nie widzę, bo po 30 latach przeobrażonego socjalizmu Polacy nadal wierzą, że ich ulubiona partia coś zmieni, co w tym systemie jest bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe.

      • mania Odpowiedz

        9 grudnia 2019 at 12:00

        Następny znawca Polaków a o sobie nic a przecież to twoja opinia („że ich ulubiona partia coś zmieni”)nie Polaków

        • Mar Odpowiedz

          9 grudnia 2019 at 12:10

          No skoro ja piszę, to logiczne, że jest to moja opinia, nie podałem przecież cytatu z kogoś, a nawet napisałem na początku „Według mnie”. Ale skoro tobie trzeba potwierdzać rzeczy oczywiste, to proszę: jest to moja opinia.

          • mania Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 13:10

            no niestety wąziutkie masz to rozumowanie skoro dałem ewidentnie przykład „Polacy nadal wierzą, że ich ulubiona partia coś zmieni”, a ten() jeszcze nie skapił i nie wie co zrobił!!!!!BO W CO JA I INNI WIERZĄ TO TY NIE MOŻESZ MIEĆ POJĘCIA I UZURPUJESZ SOBIE TAKĄ WIEDZĘ T

          • Mar Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 13:19

            Mania, idąc twoim tokiem rozumowania jakakolwiek opinia, jako że nie jest stwierdzeniem faktu, jest uzurpacją wiedzy, bo opiera się na domysłach, przypuszczeniach itp. Tyle że jest coś takiego, jak przesłanki, np. to, że spora część ludzi idzie do wyborów i głosuje na przedstawicieli różnych partii. Po co oni by głosowali, gdyby nie wierzyli, że wybrana przez nich partia może coś zmienić? Nie popadajmy w paranoję semantyczną.

          • mania Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 13:46

            Nic nie zrozumiałeś a chcesz innym tłumaczyć chyba infatylizm sematyczny bo (oni(Polacy, ludzie na pewno wierzą ale ty nie możesz wiedzieć w co wierzą ,w którą partie, czy w wyimaginowanego bożka i użycie takiego przykładu „Polacy nadal wierzą, że ich ulubiona partia coś zmieni” jest nadużyciem.

          • Mar Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 14:25

            Mania, dobrze że ty wzbijasz się na wyżyny intelektu i wiedzy ze swoimi komentarzami 😉

          • mania Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 14:43

            „spierdalaj” podszywając tu pod mój nick wyraził;eś swój „pagórek” inteligencji

          • Mar Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 16:15

            Nie ja się pod ciebie podszyłem używając „spierpapier”, ale nawet gdybyś to ty tego użył, to olałbym to, bo nie przejmuję się amatorami, których stać jedynie na bluzgi. Co do reszty – podtrzymuję.

          • Anna Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 16:57

            mania nie ma co dyskutować z użytkownikiem Mar zobacz proszę inne wątki pierw piszę powiedzmy w pierwszej osobie, a potem udaje że ktoś się pod niego podszywa i tak w koło.
            Nie ma z tym użytkownikiem merytorycznej, żadnej dyskusji.
            Te przekleństwa to z dużym prawdopodobieństwem sam piszę. Ile jest taka osoba wart na forum która dyskredytuje innych prostackimi przkleństwami ?

          • mania Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 17:43

            masz rację „Anna”to idywiduum pod nickiem Mar jest na wskroś wrednym malutkim człowieczkiem i tempem chamem.

      • Mar Odpowiedz

        9 grudnia 2019 at 17:46

        Anno, pomijając, że to, co napisałaś, to nieprawda, rozumiem, że z tobą jest merytoryczna dyskusja. Zatem wypowiedz się proszę, jak ja się wypowiedziałem, w kwestii ocknięcia się Polaków. Bardzo jestem ciekaw twojej opinii w tej kwestii, która jest na pewno rzeczowa.

        • psychiatra Odpowiedz

          9 grudnia 2019 at 18:58

          Pacjencie twoja wypowiedż;(„pomijając,że to,co napisałaś, to nieprawda”) jak coś się pomija to się nie wspomina)potwierdza uraz psychiczny ,nie potrafisz rzeczowo sformułować prostych myśli a te wypowiedziane niedorzeczności nie umiesz zweryfikować . Wykazujesz oderwanie od realnego świata i występując pod innymi nickami zgubiłeś swoją osobowość udając uniwersalnego. „Zostawiam was samych” i zajmij się swoją terapią

          • Mar Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 21:52

            Co do sformułowania „pomijając, że” to był skrót myślowy. Ale masz rację, powinno być np. „pomijając tłumaczenie, że”. Co do reszty to odlot zupełny – to tak, jakby nazwać kogoś sadystą dlatego, że zabił komara 😉

          • psychiatra Odpowiedz

            9 grudnia 2019 at 23:34

            Dalej wszystkie twoje „uszczerbki” głupotą swoją bagatelizujesz i wybielasz a stan się pogarsza, terapia czeka.

      • Mar Odpowiedz

        9 grudnia 2019 at 18:04

        Mania, „na wskroś wrednym malutkim człowieczkiem i tempem chamem”? Serio? Czy to ja rzekomo znowu się pod ciebie podszyłem? 😀 Nie ma co, pokazałeś klasę razem z oświeconą Anną. Zostawiam was samych z waszymi przemyśleniami 😉

  6. Znienawidzony Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 12:29

    Ludzie, ludzie !!!
    To co Wy wypisujcie to jest śmieszne.
    Czyli co według niektórych nie powinno być żadnych imprez, żadnych zabaw ? Nic a nic ?

    • Mar Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 13:25

      MOIM ZDANIEM czy imprezy powinny być – w obecnej sytuacji miasta niezbyt. MOIM ZDANIEM czy imprezy mogą być – ależ oczywiście, byle były organizowane i finansowane zgodnie z prawem i przyzwoitością. W końcu na Titanicu orkiestra też grała do samego końca 😉

      • Dobre rady Odpowiedz

        10 grudnia 2019 at 09:55

        Weś w końcu do roboty jakiejś sensownej. Rusz ten tyłek i znajdź pracę fachowcu od porad i rad.

        • Mar Odpowiedz

          10 grudnia 2019 at 10:17

          Wzajemnie 😉

  7. Chytra baba Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 17:02

    Nie rozumiem po co niektórzy jadą w tej paradzie zwykłymi 10letnimi autami jakich pełno na ulicy.

    • Mar Odpowiedz

      9 grudnia 2019 at 20:13

      Jak to po co? Żeby ilość robiła wrażenie. Żeby było kolorowo, kulturalnie, kreatywnie itp. Ogólnie żeby można było odnotować kolejne wspaniałe wydarzenie w mieście 😉 Jak to ktoś trafnie podlinkował: https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30

  8. smile Odpowiedz

    9 grudnia 2019 at 23:40

    A u mnie był Mikołaj i dostałem prezent… :) :) :)

    • Mar Odpowiedz

      10 grudnia 2019 at 11:06

      Oho odezwał sie beneficjent władzy. Pewnie dobrze zarabia to i na prezenty są pieniądze