Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg, Sandomierz: W grudniu charytatywne granie dla Mai i Eryka

Grudzień 12, 2019 11:40 AM

Dwie historie, dwa życia i jeden cel – sięgnąć po zdrowie i marzenia u boku tych, którzy kochają. W tym roku jesteśmy i gramy dla dwojga bohaterów i im poświęcamy widowisko artystyczne – „Niepokonani Maja i Eryk”. Wzorem roku ubiegłego łączymy dwa samorządy, miasta i ich mieszkańców – Tarnobrzeg i Sandomierz.

Koncerty na rzecz Mai, 2,5-letniej dziewczynki zmagającej się z białaczką limfoblastyczną oraz piętnastoletniego Eryka, który choruje na nowotwór kości, odbędą się 27 i 28 grudnia br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury i Hali sportowej ul. Cieśli 2 w Sandomierzu o godzinie 18:00.

Maja i Eryk to tarnobrzeżanie, ale dla Tarnobrzega i Sandomierza nie ma barier. Tym bardziej nie ma ich dla Prezydenta Dariusza Bożka oraz Burmistrza Marcina Marca. To właśnie oni dają ogromne wsparcie! Pomagają wzorowo, a idą z nimi ludzie o ogromnych sercach i jeszcze większych pokładach dobroci! Tak samo jest ze starostwami Tarnobrzega i Sandomierza!

W ubiegłym roku dzięki koncertom „Julka zatańczy” zmieniliśmy za Waszą sprawą życie Julii Skurskiej z Sandomierza. Dziewczynka pojechała z rodzicami do Dallas, przeszła niesamowicie skomplikowaną, poważną i nowatorską operację twarzoczaszki. Zaistniał mały cud…

Powtarzamy zatem uruchomioną machinę dobroci na trasie Tarnobrzeg – Sandomierz. Przystankiem staną się widowiska jednoczące ludzi, którzy tak pięknie pomagają, wykazując wrażliwość na tych najmniejszych, cierpiących po cichu, ale też radujących się, że tylu nas z Nimi – tancerzy, wokalistów, twórców, darczyńców dzielących się dla nich swymi talentami i dobrocią.

Koncerty w czasie nieprzypadkowym, bo tuż po Bożym Narodzeniu, będą wyrazem podziękowania dla tych, którzy niekiedy z ukrycia, w skromności z głębi serducha pomagają. Tworzymy dla Was i dla nich. Bądźcie z Niepokonanymi – Mają i Erykiem. Do zobaczenia!

7 Responses to Tarnobrzeg, Sandomierz: W grudniu charytatywne granie dla Mai i Eryka

 1. ROMAN Odpowiedz

  12 grudnia 2019 at 13:50

  I to jest jedyna współpraca Tarnobrzega z Sandomierzem po roku prezydentury Dariusza mieszkańca Krosna. Bo do biznesów Sandomierz ma innych, bardziej kumatych partnerów https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-sandomierzu-przedstawiciele-szesciu-samorzadow-zawarli-pakt-chca-razem-ubiegac-sie-o-pieniadze-unijne-zdjecia/ar/c1-14636299

 2. Tom Odpowiedz

  13 grudnia 2019 at 08:55

  Rozumiem że w obliczu krzywdy i choroby dzieci musi być zawsze bzdurny komentarz. Żenada

 3. Anna Odpowiedz

  13 grudnia 2019 at 08:58

  Wstyd Romanie. Tak to jest jak sìe nie ma w życiu zmartwień i się nie rozumie tragedii chorych dzieći.

 4. Kubutek Odpowiedz

  13 grudnia 2019 at 13:26

  Nie ma się co spinać drogie panie. Dobroczynność sama w sobie nie jest zła, pod warunkiem że nie jest finasowana ze środków ubogiej wioski Tarnobrzeg. Rzecz w tym, że taki koncert to dla burmistrza Sandomierza dodatek do obowiązków. Natomiast dla naszego celebryty to szczyt aktywności w mijającym roku (nie licząc oczywiście kolacji w Gustum).

 5. Grażyna z ocic Odpowiedz

  13 grudnia 2019 at 21:36

  Droga redakcjo czy będzię dostępna informacja ile to kosztuję ?????????????????????????????????????????????

  Jako redakcja jesteście bardzo rzetelni za każdym razem. Zawsze podajecie pełen informacje i nie boicię sie trudnych pytań. My z sąsiadami bardzo często czytami Wasz portal bo tutaj można usłyszeć słowa prawdy.
  Ja myślę wraz z mężem Ryszardem że brak informacji o kosztach to tylko przeoczenie.

  • Mar Odpowiedz

   13 grudnia 2019 at 22:36

   Jest sporo zaangażowanych podmiotów, są cegiełki, a artyści wystąpią raczej pro bono, więc akurat w tym przypadku koszty powinny być niewielkie i powinien zostać zrealizowany szczytny cel, jakim jest znaczące wsparcie dla Mai i Eryka.

  • Bogusław Lubański Odpowiedz

   14 grudnia 2019 at 10:51

   Szanowna Pani,
   Jako współorganizator tych koncertów pragnę poinformować, że wszelkie koszty pokrywane są z dobrowolnej pomocy osób prywatnych, firm i instytucji. Ponadto informuję, że koszty urzędu miasta Tarnobrzega to wynajęcie nam sali TDK (z dyrektorem TDK termin ustaliłem tak, by nie kolidował z działalnością kina). Mogę więc śmiało stwierdzić, że Miasto Tarnobrzeg nie ponosi żadnych kosztów związanych z naszą działalnością.
   Czy satysfakcjonuje Panią ta odpowiedź? W razie dalszych pytań jestem dyspozycyjny, kontakt przez Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>