Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Statystyki za rok 2019 – mniej mieszkańców, więcej małżeństw, więcej samochodów

Styczeń 14, 2020 9:39 PM

tarnobrzeg_dron

Jaki był rok 2019 w liczbach? Mieszkańców miasta ubyło, czy przybyło? Czy chętnie stawaliśmy na ślubnym kobiercu, jakie imiona najchętniej nadawaliśmy dzieciom?

Liczba mieszkańców miasta Tarnobrzega na dzień 31.12.2019 r. wynosiła dokładnie 46 445 osób, a w tym samym czasie rok wcześniej 46 922 osób. Trochę nas niej, jednak dobrym prognostykiem są dane ze szpitala. W ciągu całego 2019 roku w Tarnobrzeskim szpitalu przyszło na świat 774 dzieci. Dla porównania, w roku 2018 urodziło się u nas 631 maluszków.

A jakie imiona najczęściej nadawali tarnobrzeżanie w roku 2019 swym pociechom? Wśród dziewczynek królowały: Zuzanna, Zofia, Lena, Maja. Chłopcom najczęściej dawano na imię Antoni, Jan, Jakub, Franciszek.

W roku 2019 zawarto więcej niż w 2018 małżeństw. W roku minionym miłość i wierność ślubowało sobie 221 par, z tego 117 to były śluby konkordatowe. Rok wczesnej w związek małżeński wstąpiło 186 par, z tego 110 wzięło ślub konkordatowy.

Niestety, tendencja wzrostowa wystąpiła także w zgonach. Tu na statystyki wpływ ma jednak tarnobrzeskie hospicjum, które przyjmuje pacjentów także spoza Tarnobrzega. W roku 2019 odnotowano w Tarnobrzegu 614 zgonów, a rok wcześniej 538.

Coraz więcej też na naszych drogach samochodów. Najczęściej tarnobrzeżanie kupowali auta używane, ale z Polski, wzrosła też liczba aut nowych. Znacznie spadła liczba aut używanych sprowadzanych z zagranicy. A jak wygląda to w liczbach? W roku 2019 w Tarnobrzegu zarejestrowano łącznie 3626 samochodów, rok wcześniej 3591. Nowych aut w roku 2019 zarejestrowano 286, dokładnie 40 więcej niż rok wcześniej. Samochodów używanych z Polski w roku minionym zarejestrowano 1895, czyli dokładnie 126 więcej niż w 2018 r. (1769). Aut używanych sprowadzonych z zagranicy zarejestrowano 1445, a w roku 2018 – 1576, czyli 131 mniej.

Jeżeli chodzi o działalność gospodarczą, tu sytuacja jest constans. Wprawdzie w 2019 zarejestrowano nieco mniej niż rok wcześniej nowych podmiotów, ale też mniej firm wyrejestrowano. W roku 2019 zarejestrowano bowiem 182 podmioty, a wyrejestrowano 120. Dla porównania, w roku 2018 zarejestrowano 211, ale wyrejestrowano 133.

Info: UM Tarnobrzeg

Foto: Piotr Morawski

28 Responses to Tarnobrzeg: Statystyki za rok 2019 – mniej mieszkańców, więcej małżeństw, więcej samochodów

  1. Mar Odpowiedz

    14 stycznia 2020 at 21:55

    Czyli gospodarczo stagnacja. Dobrze, że w porównaniu do roku 2018 zwiększyła się liczba urodzeń i małżeństw – jest szansa, że w przyszłości będzie miał kto robić na to państwo.

    • ANNA Odpowiedz

      15 stycznia 2020 at 14:09

      TAK TYLKO POLOWA TYCH DZIECI JEST Z POZA TARNOBRZEGA!ALBO I WIĘCEJ!LUDZIE UCIEKAJCIE Z TEGO GU…

      • Mar Odpowiedz

        15 stycznia 2020 at 15:25

        Dlatego napisałem o robieniu na państwo, a nie miasto. Natomiast co do średniej, a właściwie kiepskiej jakości życia w Tbg, to pełna zgoda.

  2. Protazy Odpowiedz

    14 stycznia 2020 at 22:15

    Jeden Rebe powi tak, inne Rebe powi ni. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Statystyki RDR podane w ten sposób mówią niewiele. Ot, zwykła ciekawostka.

  3. wwwww Odpowiedz

    15 stycznia 2020 at 03:52

    Ta statystyka okłamuje, albo ładnie to mówiąc koloryzuje (czyt. też manipuluje). Wie ktoś – ile z tych urodzonych dzieci w liczbie 774 dzieci to mieszkańcy Tarnobrzega? Tendencja spadkowa liczy mieszkańców duża – dlaczego nie robi się nic, żeby zatrzymywać mieszkańców?

    • KSS Odpowiedz

      15 stycznia 2020 at 05:49

      Bo „nikt tu nie jest cudotwórcą” :)

      • wwwww Odpowiedz

        15 stycznia 2020 at 06:01

        Odpowiednia złożona (na wielu płaszczyznach) polityka miasta i proces wyludnienia zostałby zatrzymany. Ludzie nie można rozłożyć rąk i powiedzieć cuż – cudów nie ma. Na cud trzeba zapracować. A tak w 2020 liczba mieszkańców Tarnobrzega spadnie do liczby sprzed 1976 roku.

  4. Ala Odpowiedz

    15 stycznia 2020 at 12:52

    Nie ma pracy nie ma ludzi Wszedzie lokale do wynajecia puste mieszkania Z tych 46 tys połowa to pracujacy za granicą i zameldowani tutaj studenci Pustki na mieście widać ze się wyludnia

    • ANNA Odpowiedz

      15 stycznia 2020 at 14:12

      TARNOBRZEG TO DNO POLSKI.ŚMIECI 18 ZAROBKI 1800,OPLATY 800,NA ZYCIE BRAKNIE,A GDZIE LEKI?

    • Janusz Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 16:58

      Popatrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie: na kogo ostatnio głosowałam.

  5. obywatel Odpowiedz

    15 stycznia 2020 at 14:33

    Czy miastem rządzi wójt a nie prezydent.

    • Janusz Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 17:02

      Burmistrz

  6. ona Odpowiedz

    15 stycznia 2020 at 22:53

    Pracuję jeszcze w branży handlowej ale interes idzie coraz gorzej. Dzieci mieszkają w warszawie i ja chcę się przenieść do jakiegoś miasta gdzie można liczyć na rozwój ale niedaleko bo tutaj mam starszych rodziców którzy czesto potrzebują pomocy. Co polecacie St.Wolę, Mielec, Sandomierz czy może coś innego ? Będę wdzięczna za podpowiedż.

    • Zico Odpowiedz

      15 stycznia 2020 at 22:57

      Koprzywnicę promem blisko.

    • polecam Odpowiedz

      16 stycznia 2020 at 09:25

      Już rodzice mogą liczyć na bezgraniczną pomoc takich dzieci co szukają szczęścia w dojrzałym wieku w odległości do nich godzinę autem. O hospicjum dla nich zadbaj wcześniej.

    • Janusz Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 17:01

      Ani nie Sandomierz,ani nie St.Wola,ani nie Mielec tylko Rzeszów.
      Idealne miasto do życia.I wcale nie drogie.

  7. ona Odpowiedz

    15 stycznia 2020 at 23:11

    Zapraszasz do siebie ? Miło z twojej strony, ale dzieki nie skorzystam

  8. rachmistrz spisowy Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 06:07

    A statystyki prawdziwe są takie, że w Tarnobrzegu zameldowano poniżej 200 nowo narodzonych dzieci. Więc proszę nie czynić zamętu i nie podawać informacji, że „W ciągu całego 2019 roku w Tarnobrzeskim szpitalu przyszło na świat 774 dzieci” bo to nie oznacza, że o tyle zwiększyła się liczba mieszkańców miasta. Gdyby tak było, to grajdoł miałby przyrost dodatni a ma MOCNO ujemny. Proszę redakcję (o ile chce być rzetelna) o podanie dokładnej liczby nowo narodzonych dzieci zameldowanych w Tarnobrzegu (dzieci które po urodzeniu mieszkają w Tarnobrzegu a nie tylko tutaj się urodziły).

    • mona lisa Odpowiedz

      19 stycznia 2020 at 09:43

      A lud tarnobrzeski nadal czeka na rzetelną informację od redakcji, czyli o podanie dokładnej liczby nowo narodzonych dzieci zameldowanych w Tarnobrzegu (dzieci które po urodzeniu mieszkają w Tarnobrzegu a nie tylko tutaj się urodziły). Coś mi się wydaje, że NW 24 staje się pomału piewcą sukcesów Dariusza z Krosna.

  9. bolo Odpowiedz

    16 stycznia 2020 at 22:07

    A ile było rozwodów jestem ciekawy.

    • Ewelina Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 17:06

      Rozwodów na pewno jest dużo bo tylko u mnie w bloku jest co najmniej kilka kobiet po rozwodach.

  10. Dokąd zmierzasz Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 06:08

    Statystyka poraża do tego żadna kolejna władza z tym nie walczy – tylko rozkłada rynce i nie da się nic zrobić, cudów nie ma – ludzie uwierzcie cuda są, tylko trzeba działać, oczywiście nie jak do tej pory.

  11. Mar Odpowiedz

    17 stycznia 2020 at 23:27

    El Presidente twierdzi, że inwestycje nad Jeziorem będą realizowane najszybciej jak to było tylko możliwe
    https://www.youtube.com/watch?v=Xt8o-SHsuIU (od 5:08). No to gdzie te przetargi na przebudowę ulic: Plażowa, Żeglarska i rewitalizację terenów nad Jeziorem?

  12. AlF Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 14:06

    Wspaniałe wieści.Nic tylko się przeprowadzać do Tarnobrzega!!!

  13. Katarzyna Odpowiedz

    18 stycznia 2020 at 21:45

    Jak można dać dziecku na imię Antoni,Zofia czy Franciszek.Przecież jest tyle nowoczesnych i piękniejszych imion.

    • stryj Odpowiedz

      18 stycznia 2020 at 22:17

      Dziękuj rodzicom że dali ci piękne chociaż stare imię ale nie dali ci rozumu

      • Katarzyna Odpowiedz

        19 stycznia 2020 at 19:35

        Aleś mi pojechał aż mi w pięty poszło :)

  14. Krysia Odpowiedz

    20 stycznia 2020 at 09:03

    Dlaczego my mieszkańcy Tarnobrzega mamy segregować śmieci a urzędniki UM przy Kosciuszki oraz ciecie LO Kopernika przy Jachowicza tego nie robią?