Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rzecznik UM: „Stan powietrza w Tarnobrzegu jest relatywnie dobry”. Jakie jest Wasze zdanie? (SONDA)

Styczeń 22, 2020 10:37 PM

smog-tarnobrzeg-19-01-2020

foto: stan jakości powietrza z niedzieli 19 stycznia br. (Airly)

Od ubiegłego roku w Tarnobrzegu mamy monitoring czystości powietrza. Pozwala on na sprawdzenie poziomu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście, z którym borykamy się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. O to, jakie działania podejmują władze miasta w kwestii ograniczenia smogu, zapytaliśmy prezydenta D. Bożka, za pośrednictwem rzecznika. Pytania wysłaliśmy 9 stycznia br. odpowiedzi zaś otrzymaliśmy 17 stycznia br.

 

Portal NadWisłą24: Proszę o komentarz władz miasta w sprawie jakości powietrza w mieście.

Rzecznik W. Lis: – Stan powietrza w Tarnobrzegu jest relatywnie dobry. Wpływ ma na to zarówno wielkość, jak i położenie miasta. Nie mamy problemu z jakością powietrza jak większe miasta leżące w kotlinach.

Portal NadWisłą24: Jakie działania podjął urząd miasta w 2019 roku aby przeciwdziałać zjawisku smogu w mieście?

Rzecznik W. Lis: – W sezonie grzewczym Straż Miejska w Tarnobrzegu przeprowadza systematyczne kontrole nieruchomości pod kątem opalania przydomowych kotłowni właściwym paliwem (sprawdzane są świadectwa jakości paliwa, kontrolowano czy spalane są śmieci). Tylko w październiku 2019 roku, początek obecnego sezonu grzewczego, Straż Miejska podjęła 27 interwencji.

W 2019 roku Gmina Tarnobrzeg podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Tarnobrzeg bez smogu – wymiana źródeł ciepła w budynkach jedno i wielorodzinnych na terenie miasta Tarnobrzega.
Dzięki przyznanej dotacji (7 918 600,00 PLN) w latach 2019 – 2022 na terenie Miasta Tarnobrzega zrealizowana zostanie inwestycja obejmująca:
– wymianę przestarzałych i nieefektywnych źródeł ciepła CO i CWU w 128 domkach jednorodzinnych;
– likwidację ponad 1700 piecyków gazowych, budowę węzłów ciepłowniczych oraz przyłącza w 33 budynkach wielorodzinnych.

– Ilość zakwalifikowanych gospodarstw jednorodzinnych wynika z przeprowadzonego w latach 2018-2019 otwartego naboru uczestników w projekcie, poprzedzonego akcją informacyjno-promocyjną w mediach, na stronie internetowej Miasta Tarnobrzega, oraz na osiedlach – wśród lokalnej społeczności. Budynki wielorodzinne zostały wytypowane przez Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Spółdzielnie Mieszkaniową Siarkowiec w Tarnobrzegu.

Od redakcji:  W 2019 roku uchwałą XX/230/2019 z dnia 27 listopada Rada Miasta przesunęła realizację inwestycji pn.: „Tarnobrzeg bez smogu – wymiana źródeł ciepła w budynkach jedno i wielorodzinnych na terenie miasta Tarnobrzega na 2020 rok. Z zaplanowanych w budżecie na 2019 rok prawie 3,5 mln 3,2 mln przesunięto na oświatę – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Portal NadWisłą24: Jakie działania zamierza podjąć urząd miasta w najbliższych latach aby przeciwdziałać zjawisku smogu w mieście?

Rzecznik W. Lis: – Jeszcze w styczniu ruszą kontrole wilgotności drewna wykorzystywanego do ogrzewania domów. W tym celu został zakupiony na potrzeby Straży Miejskiej wilgotnościomierz. Kontrole będą prowadzone do końca sezonu grzewczego na wszystkich osiedlach, gdzie ogrzewanie domów jest prowadzone z wykorzystaniem przydomowych kotłowni.

– Jak w odpowiedzi na pytanie 2. W 2019 roku Gmina Tarnobrzeg podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego umowę o dofinansowanie projektu pn.: „Tarnobrzeg bez smogu – wymiana źródeł ciepła w budynkach jedno i wielorodzinnych na terenie miasta Tarnobrzega.
Dzięki przyznanej dotacji (7 918 600,00 PLN) w latach 2019 – 2022 na terenie Miasta Tarnobrzega zrealizowana zostanie inwestycja obejmująca:
– wymianę przestarzałych i nieefektywnych źródeł ciepła CO i CWU w 128 domkach jednorodzinnych;
– likwidację ponad 1700 piecyków gazowych, budowę węzłów ciepłowniczych oraz przyłącza w 33 budynkach wielorodzinnych.
Ilość zakwalifikowanych gospodarstw jednorodzinnych wynika z przeprowadzonego w latach 2018-2019 otwartego naboru uczestników w projekcie, poprzedzonego akcją informacyjno-promocyjną w mediach, na stronie internetowej Miasta Tarnobrzega, oraz na osiedlach – wśród lokalnej społeczności. Budynki wielorodzinne zostały wytypowane przez Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Spółdzielnie Mieszkaniową Siarkowiec w Tarnobrzegu.

Portal NadWisłą24: Nie we wszystkich osiedlach w mieście są zamontowane sensory badające jakość powietrza, dlaczego? Czy planowany jest montaż czujników we wszystkich osiedlach w mieście?

Rzecznik W. Lis: – Pokrycie terenu miasta czujnikami jakości powietrza wykonującymi pomiary ciągłe automatyczne, przy wykorzystaniu możliwości jakie daje mapa, tj. interpolacji wyników pomiarów, jest wystarczające dla uzyskania poglądowej informacji o stanie powietrza w Tarnobrzegu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje oceny jakości powietrza w mieście na podstawie jednego punktu pomiarowego wykonującego pomiary manualne (brak pomiaru ciągłego).

Portal NadWisłą24:  Czy urząd miasta monitoruje i prowadzi statystyki mówiące o jakości powietrza w mieście? Czy urząd miasta posiada dane ile dni w roku 2019 mieszkańcy oddychali powietrzem dobrej jakości a ile złej jakości? Jeżeli są prowadzone takie statystyki to proszę o ich przesłanie.

Rzecznik W. Lis: – Urząd Miasta monitoruje i prowadzi statystyki mówiące o jakości powietrza w mieście. Raport za rok 2019 jest właśnie przygotowywany i zostanie zamieszczony niebawem na stronie internetowej.

Jak Państwo oceniacie jakość powietrza w Tarnobrzegu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

54 Responses to Rzecznik UM: „Stan powietrza w Tarnobrzegu jest relatywnie dobry”. Jakie jest Wasze zdanie? (SONDA)

 1. J-rock Odpowiedz

  22 stycznia 2020 at 22:53

  Zapraszam na osiedle Piastów/Borów gdzie znajduje się ciepłownia. Bardzo często spaliny wydobywające się z kominów siłą wiatru opadają niżej co widać i czuc.

 2. Mieszkaniec Odpowiedz

  22 stycznia 2020 at 22:56

  Jak długo jeszcze będą puszczane kolędy z fontanny na placu czerwonym ?
  W ogóle zastanawia mnie po co ta muzyka tam leci jak nikt jej nie słucha.

  • kościelny Odpowiedz

   22 stycznia 2020 at 23:14

   Kolędy się śpiewa do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego)- to wie każdy polak-katolik

   • kościelny z zachrystii Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 07:45

    nie każdy polak to katolik

    • U.miar Odpowiedz

     23 stycznia 2020 at 09:55

     Zgodnie ze statystyką 98,5% – a to tylko 1.5% części tylnej każdego .

     • Mar Odpowiedz

      23 stycznia 2020 at 10:06

      A jaki procent polaków-katolików zna II Przykazanie, tj.:
      „Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.” (Księga Wyjścia 20,2–17)?
      Bo kłanianie się np. figurom czy obrazom tzw. Matki Boskiej średnio się ma do tego.

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 22:07

    Ta może do bożego ciała w czerwcu…

 3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  22 stycznia 2020 at 23:48

  Relatywnie dobry, może w porównaniu z Górnym Śląskiem i Krakowem. W porównaniu z takim Gdańskiem to mamy tragiczne powietrze, jak całe południe Polski. Co ciekawe, średni poziom zanieczyszczeń w takiej Stalowej Woli, w porównaniu z Tarnobrzegiem jest niższy (bazuję na obserwacji stanu zanieczyszczenia ze strony Airly, którą śledzę codziennie). Poza tym, czy dobre jest powietrze, w którym poziom PM 10 i PM 2.5 jest na poziomie 100% normy? W takiej Skandynawii to byłby już alarm, a u nas pojawiają się ostrzeżenia, jeśli pyły są na poziomie 400-500% normy. Oczywiście mówię o większych miastach, w takim Tarnobrzegu większość osób nawet nie ogarnia za bardzo tego tematu. I oczywiście nie tylko w Tarnobrzegu, problem jest szeroki i wiele osób w całej Polsce go bagatelizuje, najlepiej palić czym popadnie, byle taniej. A to wcale taniej nie wyjdzie, bo wszyscy oddychamy jednym powietrzem i przez takie działania tylko skracamy sobie życie.

  • Szerlok Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 00:54

   Zastanawiająco ciekawym programem chwali się UM „Tarnobrzeg bez smogu – wymiana źródeł ciepła w budynkach jedno i wielorodzinnych na terenie miasta Tarnobrzega” za 8 baniek gdzie planuje się wymienić piece tylko w 128 domkach i aż 1700 piecyków gazowych w blokach. Czy piecyki gazowe w blokach aż tak zanieczyszczają nam powietrze w mieście?

  • made Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 10:04

   A jak przyjechałeś do Tbg i jechało siarą to było ok? teraz porównania ze skandynawią ci się śnią?

   • SiaraOi Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 10:46

    Było, dzięki temu żyjemy najdłużej w kraju.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 12:21

    Nie grzeszysz ani kulturą, ani wiedzą, na przyszłość radzę zaczerpnąć więcej informacji, zanim zaczniesz stukać w klawiaturę. Tak się składa, że nie musiałem tu przyjeżdżać, bo urodziłem się w Tarnobrzegu, a z kolei czasów, gdy – jak to niezwykle elokwentnie określiłeś – „jechało siarą”, nie miałem okazji poznać (może i lepiej). Natomiast widzę, że Ty zatrzymałeś się mentalnie na tych czasach – szkoda! A co do innych krajów, to czasem warto brać przykład, jeśli rozwiązania są lepsze niż u nas. Nie mówię, że zawsze, ale w kwestii ochrony środowiska to Polska znajduje mentalnie w epoce lodowcowej. A nawiązując do Twojego, zawierającego błąd logiczny pytania, to nigdzie nie napisałem, że w okresie PRLu, gdy funkcjonowała kopalnia siarki było lepiej, ale przeszłości nie zmienimy, była inna mentalność, inna technologia i ogólnie inne priorytety, a większość z nas nie miała na to wpływu, bądź też nie było niektórych z nas jeszcze na świecie. Jednak możemy zmienić naszą teraźniejszość i przyszłość, gdyż mamy wpływ na życie nasze i życie przyszłych pokoleń, które albo będą nam wdzięczne za podjęte decyzje, albo będą mieć o nie do nas żal, gdyż również poniosą tego konsekwencje. Nie myślmy tylko o sobie, ale też o innych, taki był zamysł mojej wypowiedzi.

    • made Odpowiedz

     23 stycznia 2020 at 14:07

     Twoja elokwencja pozwala sobie na takie określenie „Nie grzeszysz ani kulturą, ani wiedzą, „Natomiast widzę, że Ty zatrzymałeś się mentalnie na tych czasach – szkoda!”—Gratuluje ślepoty i złośliwości. Ty nic o mnie nie wiesz poza 2-oma pytaniami !!!! z powyższego posta.Więc kultury,taktu i umiaru w opiniowaniu i reagowaniu życzę. Po za tym oficjalna ocena naszego powietrza ogłoszona przez nasze władze jest pozytywna i alarmy chyba są zbędne.

     • Mar Odpowiedz

      23 stycznia 2020 at 15:12

      Przyczepiłeś się, to dostałeś ripostę, w mojej ocenie kulturalną i merytoryczną – w czym problem?

     • Mar Odpowiedz

      23 stycznia 2020 at 15:13

      Przyczepiłeś się, to dostałeś ripostę – w czym problem?

      • emor Odpowiedz

       23 stycznia 2020 at 15:43

       ty się przyczepiłeś pajacu!!!.ja nie z tobą dyskutuję PROBLEM masz Z KULTURĄ

       • Mar Odpowiedz

        23 stycznia 2020 at 15:54

        Apropo kultury, to wybierz sobie jeden nick i się go trzymaj, np. „mania” albo „nota”. Bo takie zwodzenie czytelników różnymi nickami nie jest zbyt kulturalne.

        • emor

         23 stycznia 2020 at 16:20

         Kultura i regulamin tego forum pozwalają mi no to, czego ty bęcwale nie masz pojęcia. Bardzo zacofani i ograniczeni forumowicze( tutejsi też) nie reagują na treść posta tylko na osobę -wymyślając różne brednie.

        • Mar

         23 stycznia 2020 at 16:38

         „emor”, ja wiem, że to jest dozwolone, ale ustawiczne zmienianie nicków to brak kultury choćby ze względu na manipulację. Co do opisanej przez ciebie reakcji na nicki, to sam tak reagujesz na moje komentarze. A jak zabraknie ci argumentu, to stosujesz epitety, zmieniasz wątek, zasłaniasz się prywatnością, albo uciekasz. Także zanim czepisz się kogoś następny raz, to popracuj najpierw nad sobą, bo inni tutaj prezentują wyższy poziom niż twój.

        • Mar

         23 stycznia 2020 at 16:59

         jako ignorant bez argumentów popracuj najpierw nad sobą, bo inni tutaj prezentują wyższy poziom niż twój.

     • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      23 stycznia 2020 at 15:41

      Przepraszam za nieuprzejmość, ale to Ty pierwszy zacząłeś robić wycieczki w moim kierunku, bez podstaw i nie na temat. A co do „oficjalnej oceny naszego powietrza ogłoszonej przez nasze władze”, to powiem tyle – jeśli mamy rozum, to go używajmy, a nie łykajmy wszystko bez zastanowienia jak pelikany. Ja do wszystkich komunikatów władzy, nie tylko naszej tarnobrzeskiej, ale w ogóle, podchodzę zawsze z dystansem i staram się w miarę możliwości samemu dotrzeć do prawdy. Dlatego takie podejście (skoro władza mówi, że jest dobrze, to znaczy, że jest dobrze) w żadnym stopniu mnie nie zadowala. Tym bardziej, że pomiary jakości powietrza wskazują na zgoła inną ocenę.

      • made Odpowiedz

       23 stycznia 2020 at 16:06

       Nie rób ze mnie turysty ,ja nie zwiedzam twojego podwórka ,ja jestem użytkownikiem publicznego forum .Nie interesuje mnie też Twoje podejścia do władz ,to Twoja sprawa , szkoda że nie udokumentowałeś takich obiektywnych ocen tego powietrza ,bo słowo nawet( a może zwłaszcza) Twoje to tylko słowo.

       • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        23 stycznia 2020 at 16:30

        Ta dyskusja nie ma sensu, potwierdzasz tylko zasadność mojej odpowiedzi na swój komentarz. A swoje słowa opieram na pomiarach ze strony Airly, ale sądząc po dyskusji dla Ciebie to żaden argument, skoro władza zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. Miłego dnia.

        • made

         23 stycznia 2020 at 18:28

         Oczywiście że nie ma sensu wobec takiego Twojego stwierdzenia „zasadność mojej odpowiedzi na swój komentarz.”wobec powyższego miłej konwersacji na swój komentarz.

 4. smok wawelski Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 08:31

  Portal znowu odkrył AMERYKĘ !!!

  • .miał Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 10:01

   Nie portal -tylko rzecznik prezydenta -kumasz.

 5. smok wawelski Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 08:32

  Czasami zdarza się w sezonie zimowym że mamy zanieczyszczone powietrze – wynika to przede wszystkim z aury i mało wietrznej pogody.
  Proszę pamiętać przeglądając mapę monitoringu że ok. 150 km od Nas jest Kraków – miasto nad Wisłą! a potem aglomeracja śląska i tam to dopiero jest Meksyk. Nie ma co panikować. Naprawdę u Nas nie ma tragedii
  No ale jak dla p.ortalu, Tarnobrzeg to centrum wszechświata no to

 6. Maniek Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 09:19

  Kpina, kpina, kpina.

  128 domków? Co to jest?

  Inne miasta kupują drony do sprawdzenia czym ludzie palą w piecach, a my miernik wilgoci do drewna.

 7. orzeł Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 09:27

  ja jestem ciekaw, czym palą i czy było to sprawdzane, w domku między kebabem sfinks (dawną kleopatrą) a bankiem credi agricole czy też „barem” Kasia czy coś taiego. Jak kopcą to dym i sród niezły leci a to przecież ścisłe centrum więc straż czy ktoś z UM musiał to widzieć i czuć

  • Protazy Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 19:15

   Tam to norma. Władza udaje, że nie wie.

 8. Mar Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 09:29

  Ale przecież obecna plejada działa 😀 Była manifestacja anty-smogowa z udziałem dzieci? Była! Tak samo w sprawie obwodnicy np. Są w kontakcie z Urzędem Marszałkowskim? Są! Także działają – aż się iskry lecą.

  • John Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 12:30

   A ja powiem tak skonczcie wycinac zwierzyniec wtedy zrobi die przeciag i bedzie swiezutkie powietrze ! No tylko trzeba jeszcze usunac te tarnobrzeskie elyty bo ten smrod bedzie po nich jeszcze dlugo

   • ordo Odpowiedz

    23 stycznia 2020 at 13:51

    No tak postulat do wycinających zwierzyniec (racjonalny!?,skuteczny!? i realny!?) a gdzie postulat o wycinanie głupot z główek mieszkańców (rezultat wyborów!)

 9. Tentego Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 14:10

  W dni wietrzne to i zimą nie jest źle. Są dni, kiedy smród spalenizny ogarnia całe miasto. Lepiej będzie dopiero jak rada miasta wyda zakaz palenia węglem i drewnem, a straż miejska odpowiednio wyposażona będzie mandatowac opornych. Do rozumu nie przemówisz niektórym, trzeba po kieszeni.

  • Krzysiek Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 17:26

   A jak ktoś ma suche drzewo, kominek z płaszczem wodnym, to też nie ma prawa palić? Zastanów się, wykonali i stalacje na którą pozwolono! Prawo nie działa wstecz.

 10. do John Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 15:04

  Fajfus John latał obsrany po parku i w starych majtkach.
  Ja widziałęm John jak obsrany latał i wtedy od smogu to było

  • John Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 16:02

   Serio ? Czy wy jakimis analfabetami jestescie ? Widzialem wypociny pana Bogusia i powiem no nie popisal sie facet , przeklenstwa i obrazliwe epitety typu gnida itp niestety nie wygladaja ladnie gdy wychodza z profilu na fb pracownika oswiaty majacego kontakt z dziecmi ! Panie Boguslawie troszke wiecej samokontroli i prosze nie plynac za daleko na fali zlych emocji , jest pan slabym czlowiekiem ale zauwazylem w waszych szeregach posiadacie psychoterapeutow moze warto skorzystac z czyjejs pomocy , alkohol tez nie jest rozwiazaniem

  • John Odpowiedz

   23 stycznia 2020 at 16:10

   Poczatkowo myslalem ze to slownictwo to efekt zlego dziecinstwa , traktowania przez rodzicow ale teraz juz wiem ze wy jestescie takimi ludzmi zdolnymi ponizac wyzywajac i obrazajac wulgaryzmami kazdego kto nie idzie zgodnie z wasza linia , niestety ale obnazacie sie na kazdym kroku wasza podlosc , umyslowe ograniczenie , brak oglady i pokory jestescie tak zalosni ze az smieszni . kolo wzajemnej adoracji pozwala wam sie sztucznie wartosciowac , plebiscyty na czlowieka roku hahaha zalosne czym sobie zasluzyliscie , tym ze macie wyliczone 800 zl na esemesy ? Zalosne

 11. Krystyna Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 16:55

  Kiedy ciecie z LO Jachowicza zaczną segregować śmiecie?

 12. Qwerty Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 21:30

  Gadka na okrągło. A wystarczy przejść się o dowolnej porze po Rynku w okolicach pawilonu PSS, kościoła i przekonamy się, że faktycznie mamy do czynienia z relatywizmem. Nie ma czym oddychać. Tam Straż Miejska ma za daleko? Albo na ul.Niepodległości. Miasto nie zadbało, by w Tarnobrzegu był choć jeden czujnik WIOŚ. Są czujniki prywatnej firmy Airly z idiotycznymi komentarzami, a w Rynku czujnik wyłączono. Przeraża zaściankowość miasta i jego władz. Podniecają się czujnikiem zamiast gonić trucicieli.

 13. obywatel Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 21:49

  Bezczelny kłamca – niech ten rzecznik powie dlaczego spółdzielnie wykazują wymianę piecyków w funduszu remontowym nieruchomości i płacą za niego z własnej kieszeni (jak wiadomo fundusz remontowy nieruchomości jest własnością także właścicieli lokali wyodrębnionych.
  Skoro miasto się chwali wydawaniem kasy (niby miejskiej) to czy spółdzielnie
  (zarządy, rady, pracownicy ) okradają swoich pracodawców.

  cytat;
  Dzięki przyznanej dotacji (7 918 600,00 PLN) w latach 2019 – 2022 na terenie Miasta Tarnobrzega zrealizowana zostanie inwestycja obejmująca:
  – likwidację ponad 1700 piecyków gazowych, budowę węzłów ciepłowniczych oraz przyłącza w 33 budynkach wielorodzinnych.

  Zgodnie z orzecznictwem SN i SA w spółdzielniach mieszkaniowych od 2007 roku istnieje tylko gospodarka nieruchomościami (art. 6 ust 1 USM).

 14. smile Odpowiedz

  23 stycznia 2020 at 22:18

  Wszystko gnije…aż smród bije… :) :) :)

 15. Edek Odpowiedz

  24 stycznia 2020 at 08:35

  Zapraszamy na osiedle PIASTÓW osiedle Czadowe smrod z kominów wieczna mgła I nikt z tym nic nie robi nie ma kary dla dziadków trucicieli

 16. Marek Odpowiedz

  24 stycznia 2020 at 08:42

  a w Skopaniu sa kontrole? dziś z jednego tylko domu zakopciło drogę, że niewiele było widać. A to chyba karalne- ograniczanie widocznosci?

  • kurka Odpowiedz

   24 stycznia 2020 at 09:42

   Skargi kieruj do sołtysa, nie lataj po okolicach.

   • Marek Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 09:58

    to wice nie jest z tych okolic? chyba widzi codziennie kto kopci?

 17. Arnold Boczek Odpowiedz

  24 stycznia 2020 at 13:16

  Na sobowie czarnobyl od godz 16, lepiej siedzieć w domu nie mówiąc już o jakimś bieganiu wieczornym. Można pylicy dostać.

 18. Arnold Boczek Odpowiedz

  24 stycznia 2020 at 13:17

  W sobowie czarnobyl od godz 16, lepiej siedzieć w domu nie mówiąc już o jakimś bieganiu wieczornym. Można pylicy dostać.

  • smile Odpowiedz

   24 stycznia 2020 at 17:27

   Biegaj Boczek, biegaj…kilogramy zgubisz!… :) :) :)

 19. robert Odpowiedz

  24 stycznia 2020 at 22:35

  A JA MAM DZIŚ URODZINY!

 20. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  25 stycznia 2020 at 22:01

  No teraz na wskaźnikach to jest pomarańczowo-czerwono, lepiej nie wychylać nosa z domu, ale Pan PDB powie, że jest super i straż miejska pracuje, rozmawia, edukuje i dzieci miały manifestację przeciw smogowi:) Ciekawe jak pomiary w Krośnie?

  • Mar Odpowiedz

   26 stycznia 2020 at 09:55

   Jak już pisałem: przecież obecna plejada działa :) Była manifestacja anty-smogowa z udziałem dzieci? Była! Tak samo w sprawie obwodnicy np. Są w kontakcie z Urzędem Marszałkowskim? Są! Także działają – aż iskry lecą. A w Krośnie pewnie dobrze się zapowiada, skoro tam było rozeznanie robione 😉

 21. Magura Odpowiedz

  27 stycznia 2020 at 05:31

  Obecnie przekroczenie – PM1-210% dopuszczalnej normy, PM2,5-335% dopuszczalnej normy. Powietrze relatywnie dobre… Może spacerek panie rzeczniku?

 22. ala Odpowiedz

  27 stycznia 2020 at 13:36

  NA ULICY ZWIERZYNIECKIEJ W SKLEPIE ATOS WLASCICIEL SPRZEDAJE NIELETNIM WODKE PIWO I PAPIEROSY NA SZTUKI . KUPUJA TAM NAWET DZIECI 12-13 LETNIE , MOZE BY SIE TYM ZAJELA TARNOBRZESKA POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>