Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Obywatele przeciw ograniczeniu niezależności polskiego sądownictwa. Protest również w Tarnobrzegu (zdjęcia i video HD)

Styczeń 24, 2020 1:16 PM

kod-protest-w-wobronie-sadow-tarnobrzeg

Demonstracje w obronie sądów odbyły się wczoraj w całej Polsce. Około dwudziestu osób zebrało się również pod tarnobrzeskim sądem, protestując przeciw kneblowaniu sędziów.

Wczoraj Sejm 234 głosami posłów Zjednoczonej Prawicy przyjął tzw. ustawę kagańcową odrzuconą wcześniej przez Senat.

Również wczoraj Sąd Najwyższy stwierdził , że sędziowie, w których nominacji brała udział nowa, upolityczniona, Krajowa Rada Sądownictwa, mogą być nieuprawnieni do orzekania, jednak wyroki wydane przez nich do tej pory są ważne.

foto&video: Piotr Morawski

48 Responses to Obywatele przeciw ograniczeniu niezależności polskiego sądownictwa. Protest również w Tarnobrzegu (zdjęcia i video HD)

  1. gołąb Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:30

    Ale tępe egzemplarze, mogli chociaż schować te stare transparenty z napisem konstytucja , przecież wczoraj S.N. złamał konstytucję!!!uzurpując sobie prawo do stanowienia prawa odwołując sędziów zaprzysiężonych przez Prezydenta. .

    • Maniek Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 16:36

      Zmień sobie ksywę na głąb. Brawo Sąd Najwyższy. Precz łamaniem Konstytucji RP przez PiS.

      Ziobro i reszta zafundowali nam szambo 100 – lecia!

      • gołąb Odpowiedz

        24 stycznia 2020 at 18:35

        Komuchu ksywę możesz sobie zmieniać dwa razy na dzień ale we łbie pustki nie zmienisz już nigdy.

    • recenzent Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 19:27

      Podaj choc JEDNO nazwisko zwolnionego sedziego zanim zaczniesz pluc na SN pisowski głąbie!

      • gołąb Odpowiedz

        24 stycznia 2020 at 20:46

        Cały Wydział Dyscyplinarny S.N.-wystarczy tumanowi czy podać innych?

  2. rich Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:32

    A gdzie jest KONIU ?

    • smile Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 17:31

      Koniu to rży z tego wszystkiego… :) :) :)

  3. Jan Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:36

    Ludzie z mszy od Dominikanów powinni rozgonić tą bandyterkę.

  4. llak Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:40

    a tak przy okazji, nasz kredytobiorca już na wakacjach?

  5. rich Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:56

    Sam sobie takie wakacje zafundował. Odpoczywa sobie zapewne.

  6. lidka Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 15:07

    Szacunek!

    • medal Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 15:25

      dla tej pani co wyśmiała tą bandę głupców straszących wyrzuceniem z U.E

  7. obywatel Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 16:13

    Nawet pracownicy sądu mają w d… Komitet Okradania Darczyńców.
    Jak można bronić złodziei i oszustów tam pracujących – potomkowie komunistów przywiezionych Przez armię Stalina próbują wmawiać społeczeństwu, że chodzi tylko o wolne sądy a tym czasem mamy do czynienia tylko z obroną bezkarności tych oszustów, złodziei i kłamców w togach (min z tego sądu) co ludzi zwykłych mają za nic i z bolszewicką pogardą ich sądzą (tak jak w wydziale cywilnym) , ochraniają złodziei, oszustów i kłamców – nawet takich co okradają ludzi na ponad 2 mln złotych.
    A co najgorsze to że niektórzy idą później do spowiedzi a nawet do komunii
    (tak też robią niektórzy adwokaci) – kłamią a by okraść, oszukać , kłamać
    – to najgorsze ścierwo jakie może być).

  8. mada Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 16:24

    anonimowo każdy potrafi obrażac drugiego. Dawno nie czytałam tyle zjadliwych i obrażliwych komentarzy. Byłam wczoraj pod sądem i jestem z tego DUMNA!!! Nikogo nie obraziłam,nikomu nie wyrządziłam krzywdy. Ciekawe czy Ci piszący te przykre słowa, powiedzieli by to samo twarzą w twarz? Katolickie Podkarpacie,gdzie człowiek dla człowieka wilkiem

    • Jan Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 17:15

      Nie udawaj niewiniątka,naprawdę nie rozumiesz,ze ludzie chcą sprawiedliwych sądów,chcą rozgonić te lokalne koterie.Nawet nie chodzi o przewlekłość postępowań,ale o minimum SPRAWIEDLIWOŚCI.

      • Zombie Odpowiedz

        24 stycznia 2020 at 21:41

        Tylko głupiec uwierzy, że politycy dadzą mu sprawiedliwość. Wszystkim, którzy twierdzą że pisowi chodzi o sprawiedliwość i usprawnienie sądownictwa, a nie o władzę nad sądami serdecznie współczuję stanu umysłu. Dyletantom prawnym zaś wyjaśniam, że aby usprawnić postępowania sądowe to trzeba zreformować procedury sądowe – karną i cywilną. Zmiana ustawy ustrojowej sądów polegająca na tym, że politycy na drodze postępowania dyscyplinarnego mogą zniszczyć sędziego, który nie orzeka tak jak im się uwidzi, niczego nie usprawni ale cofnie nasz kraj do epoki monarchii absolutnej, gdzie każdego można było zamknąć w jakiejś Bastylii (w Polsce w nowszych czasach w Berezie Kartuskiej) w ogóle nawet bez sądu i trzymać tam ile się władzy uwidzi. Kto popiera takie zmiany ten zasługuje tylko na głębokie współczucie…

        • Jan Odpowiedz

          24 stycznia 2020 at 22:00

          Dlatego popierasz politycznych zdrajców i samooczyszczenie ha ha sędziów.Nie bój się Bastylia zniszczona.Na szczęście ludzie nie są głupi i nie dadzą się podpuścić.

        • polak Odpowiedz

          24 stycznia 2020 at 22:10

          Obrona rozpaczliwa ustawy ustrojowej sądów przez polityków rządzących kiedyś SLD, PO, PSL)bo to oni mieli zagwarantowaną obronę w sądach (okrągły stół)i mogli spokojne uniknąć kary za stan wojenny i za rozkradanie majątku państwowego, za afery finansowe , za niszczenie biznesu prywatnego współpracując z bankami itd, itp i sędziów bo to sędziowie mieli zapewnioną nietykalność totalną (mogą kraść w biały dzień). Kto nie popiera tej zmiany ,ten zasługuje tylko na potępienie, pogardę i jest wrogiem obywateli polskich.

    • Zombie Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 21:27

      Brawo mada! A tępe trolle niech sobie szczekają na forum do woli. Kto by się tam nimi przejmował – nie znaczą nic!

      • świeczka Odpowiedz

        25 stycznia 2020 at 09:22

        dzięki mnie jesteś taki oświecony ,ale pamiętaj że to ja a nie jakieś światełko

  9. Bob Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 17:18

    Wszystkie kobiety z tej farsy to działaczki rady kobiet?

  10. Bartosz Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 17:25

    Gratuluję odwagi! Tarnobrzeg to prawdziwy Kaczograd, cieszę się że są ludzie którzy zachowali trzeźwe myslenie. Zaluje, ze mnie nie bylo, ale byłem w pracy.

    • Jan Odpowiedz

      25 stycznia 2020 at 05:35

      Poparcie pożyczkobiorcy gwarantowane.To jaka odwaga?

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

      27 stycznia 2020 at 09:38

      Mnie też nie było bo zapiłem ryja… Żałuję.

  11. lidia Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 17:28

    Szkoda że młodzieży tak mało..

  12. PO Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 17:28

    PIS NAJGORSZY RZĄD I PARTIA ZMIENIAJA KONSTYTUCJE ŚMIESZNI SA NIKT ICH NIE SŁUCHA NIE WIEDZA CO ROBIA KŁAMI AKRADNA STARE KOMUCHY ZACOFANE BEZ ROZUMU

    • skandal Odpowiedz

      24 stycznia 2020 at 18:40

      pisać ćwoku nie umiesz a zacofanie komuś imputujesz!!!

  13. Kutombo Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 17:59

    Tylko pała,zimna woda i ciasne drzwi im pomogą.

  14. smile Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 18:18

    Na 50 tysięcy ludzi w Tarnobrzegu… 12 osób…spore poparcie… :) :) :)

  15. Przywiśle Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 18:58

    Mam pytanie czy poznajcie na tych zdjęciach kogoś z Tarnobrzega bo chodzą słuchy że to był jakiś desant że stolicy.

    • PRECZ Z KOMUNĄ Odpowiedz

      25 stycznia 2020 at 12:15

      W Stolicy niewyglupiali sie pod sądami,patrz na mape wyżej,tylko tu paru glupcow sie znalazło!

  16. Kamil Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 19:00

    Ale tłumy 😀 😀 😀

  17. Gosc Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 19:27

    Skoro prawie dwudziestu obywateli naszego grodu protestuje jak pisze autor przeciw kneblowaniu sedziòw to czy uprawnione jest twierdzenie ze pozostali popierają decyzje suwerena

  18. wasyl Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 19:37

    Elektorat POP z byłego KiZPS , pociotki oszustów , niektóre osoby znane ale bez nazwisk , obrońcy złodziei w togach , ci , którzy musza się przypodobać władzom miasta, ale na nic to stanie , KWIK jest głośny . Tarnobrzeg to miasto byłych towarzyszy i ich pociotków z KiZPS , byłych zakorzenionych członków lub sekretarzy POP , wystarczy pójść na jakiekolwiek zebranie , to człowieka zakraczą , nawet w spółdzielniach mają już swoich towarzyszy , a na takich imprezach to mówią ci co mają dużo do ukrycia . Trzeba pokoleń aby to czerwoną zarazę wyplenić , ale lepiej jest zmienić miejsce zamieszkania niż płacić na tych czerwonych na stołkach . Frekwencja d..y nie urywała , ale zawsze widać tych zacietrzewionych na zmiany , które są TAK BARDZO POTRZEBNE.

  19. Prawnik Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 23:44

    Dobrze ze dostrzegłem Panią Potanska bo jej mąż chodzi pod rękę z pisem

    • Prawnik Odpowiedz

      25 stycznia 2020 at 09:17

      bo jej mąż jest przewodniczącym R.M z bożkowego ugrupowania pod płaszczykiem byłego posła PO.

  20. Nor. Odpowiedz

    25 stycznia 2020 at 14:29

    Banda zaprzańców.

  21. Nor. Odpowiedz

    25 stycznia 2020 at 14:37

    garstka obywateli(10-20),a nie obywatele.

  22. Babcia Gienia Odpowiedz

    25 stycznia 2020 at 23:12

    O la boga, stare baby. Zamiost wnuki bawić grzo sie pod sondem. Gupie stare baby.

  23. Zygmunt Prawdomówny Odpowiedz

    26 stycznia 2020 at 03:14

    postali,, pomarzli
    i……?????
    BUAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

  24. Balcerek Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 08:45

    przysięgam Bogu psychiczni

  25. AlF Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 08:52

    TBG jest „wyjątkowy” amazing…To miasto jest spełnieniem marzeń każdego obywatela.Praca(wszędzie i wynagrodzenie spełniające nasze oczekiwania),sport(każda dyscyplina i same sukcesy na arenie nie tylko w Polsce),młodzi ludzie dookoła(cudowne perspektywy na rozwój) i najważniejsze-niekończąca się wiara w lepsze jutro.

  26. Kur Miejski Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 09:36

    Jacy to obywatele? Polityczna ustawka!

  27. ala Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 13:35

    NA ULICY ZWIERZYNIECKIEJ W SKLEPIE ATOS WLASCICIEL SPRZEDAJE NIELETNIM WODKE PIWO I PAPIEROSY NA SZTUKI . KUPUJA TAM NAWET DZIECI 12-13 LETNIE , MOZE BY SIE TYM ZAJELA TARNOBRZESKA POLICJA

  28. Mam... Odpowiedz

    27 stycznia 2020 at 19:17

    A ja myślę że niedługo będzie kwik jak „niezależny” pisowski sąd skaze jednego czy drugiego na taka kare jak sobie wymyśli prokurator bo w zasadzie to już będą w jednej drużynie grali, po co ma ryzykować karierę orzekając nie po myśli władzy……brawo wy

  29. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 09:38

    Pod rozwagę stojącym obrońcom sądów polecam przypadek pana Śpiewaka – byłego już obrońcy.

  30. smile Odpowiedz

    28 stycznia 2020 at 20:06

    Niektórzy z tej kasty lubią ryby…same duże sumy… :) :) :)

  31. Polak Odpowiedz

    24 stycznia 2020 at 14:27

    aha,to tak wyglada nadzwyczajna kasta ludzi ! WOW!!! brak słów