Podsumowanie kadencji w Baranowie Sandomierskim

W piątek 19 listopada, Mirosław Pluta burmistrz IV i V kadencji spotkał się z pracownikami urzędu, radnymi 2 minionych kadencji oraz z sołtysami i przewodniczącymi osiedli.

-Przez osiem lat wiele dla naszej gminy wspólnie zrobiliśmy. Dziś chcę podziękować za współpracę, ale chcę również byśmy o sobie nigdy nie zapomnieli, bo wspólnie tworzyliśmy i będziemy jeszcze tworzyć naszą gminę – – mówił Mirosław Pluta podczas uroczystości. – Za jedność, za działanie i za współpracę dzisiaj chciałbym wam podziękować – dodał.

Podczas uroczystości radni dwóch kadencji z rąk Burmistrza Mirosława Pluty i Przewodniczącego Rady Miasta, Kazimierza Idzika otrzymali pamiątkowe statuetki. – Chciałabym podziękować burmistrzowi za wszystko, co zrobił dla naszej gminy.To dzięki panu nasza gmina jest piękna. Życzę, aby startując do powiatu miał pan tyle inwencji twórczej ile miał dla nas przez te dwie kadencje – mówiła podczas uroczystości radna Kazimiera Kwiatkowska.

Burmistrz podziękował również swoim najbliższym współpracownikom. Akwarele i kwiaty otrzymali: Jan Pelczar zastępca burmistrza w V kadencji, Bogdan Tomczyk sekretarz gminy w IV i V kadencji, Alina Zasadnia skarbnik gminy (od 1994 r.) oraz Jacek Hynowski zastępca burmistrza w IV kadencji i wicestarosta w V kadencji samorządu.

Niecodzienny prezent burmistrz Mirosław Pluta otrzymał od Krzysztofa Pitry, dyrektora MGOK-u, który przekazał w imieniu swoim i pracowników kultury rysunek, przedstawiający Mirosława Plutę jadącego na swoim motocyklu do Sejmu RP. – Mam nadzieje, że to będzie taka dobra zapowiedź przyszłości, czego życzylibyśmy burmistrzowi, ale również sobie – powiedział Pitra.

Podczas spotkania burmistrz opowiadał o inwestycjach i działaniach podejmowanych przez samorząd w ciągu minionych ośmiu lat. – Odchodząc ze stanowiska burmistrza, jestem spokojny, bo to, co zamierzałem zrobić udało się zrealizować i jestem pewien, że ludzie, którzy będą pracować przez kolejne 4 lata nie zmarnują naszego dorobku tylko go pomnożą – mówił Pluta.

Na zakończenie burmistrz podziękował pracownikom urzędu, radnym rady gminy, radnym powiatowym, przewodniczącym osiedli, sołtysom, radom sołeckim, dyrektorom placówek oświatowych oraz instytucji miejskich, strażakom – ochotnikom, a także wicewojewodzie, Małgorzacie Chomycz oraz Krystynie Skowrońskiej posłance RP
oraz wszystkim z którymi przez 8 lat współpracował.

źródło: www.baranowsandomierski.pl

Fot. Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content