Pożyczki dla sandomierskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r.

Proponowane przez Ministerstwo Gospodarki wsparcie skierowane jest do małych firm, które zatrudniają do 50 pracowników i dostępne w krótkiej perspektywie czasu.

Fundusze pożyczkowe w ciągu 14 dni od dnia złożenia przez poszkodowanego przedsiębiorcę kompletnego wniosku o pomoc – zawierają z nim  umowę o udzieleniu pożyczki. Wypłata środków finansowych – – do 50 tys. złotych, następuje niezwłocznie po zawarciu wspomnianej umowy.

Pożyczki są umarzalne w 100% jeżeli przedsiębiorca był ubezpieczony od następstw klęsk żywiołowych oraz w 75%, jeśli takiego  ubezpieczenia nie posiadał.

Ministerstwo uzyskało niezbędne środki na ten cel, zatem wszyscy poszkodowani przedsiębiorcy uzyskają pomoc, jeżeli tylko złożą wniosek w terminie. Dane teleadresowe funduszy pożyczkowych, które udzielają wsparcia w poszczególnych regionach oraz szczegółowe informacje nt. zasad udzielania pomocy znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki:http://www.mg.gov.pl/, w zakładce: Powódź – pomoc dla przedsiębiorców. Link do strony: http://www.mg.gov.pl/node/11113

źródło: www.sandomierz.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content