Betlejemskie Światełko Pokoju w Tarnobrzegu

Przed godziną 17 na Placu Bartosza Głowackiego Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz wspólnie z wiceprezydent Iwoną Kołek a także biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, ojcem Wojciechem Krokiem i ks. Michałem Józefczykiem odebrał z rąk tarnobrzeskich harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju.

Uroczystość przekazania Światełka poprzedziła Msza Święta w Kościele oo. Dominikanów. Władze Tarnobrzega wspólnie z duchowieństwem, tarnobrzeskimi harcerzami oraz mieszkańcami utworzyli braterski krąg.
Tarnobrzescy harcerze od blisko dziesięciu lat wspólnie z harcerzami z całej Polski odbierają Światełko od przyjaciół z zagranicy i przywożą do naszego miasta. W tym roku przekazanie Światełka odbyło się w Słowackim Nowym Smokowcu.

– Gorąco zachęcam wszystkich tarnobrzeżan, aby wzięli Betlejemskie Światełko Pokoju do swych domów i przekazywali go swojej rodzinie, przyjaciołom czy sąsiadom. Niech to światełko ogrzeje nasze serca i napełni nas ciepłem i miłością w ten wyjątkowy czas – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.
Betlejemskie Światło Pokoju jak co roku będzie przekazywane również w kościołach na roratach w Dzień Wigilii

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowska i harcerska akcja przekazywania ognia z Groty Betlejemskiej. Po raz pierwszy została zorganizowana przez skautów austriackich w 1986 roku w Linzu, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Po raz pierwszy betlejemskie światło pokoju dotarło do Polski w 1991 roku i od tego czasu rokrocznie polscy harcerze roznoszą betlejemski płomień po całym kraju oraz przekazują go do ościennych państw z północy i wschodu.

Foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ash
11 lat temu

co to w ogóle za historia? jak z kręgu moherowych beretów.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content