Kierowco strzeż się, rusza policyjna akcja „Boże Narodzenie 2010”

Policjanci uzbrojeni w fotoradary i wideo rejestratory będą pilnować porządku na drogach oraz sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Działania „Boże Narodzenie 2010” potrwają od 24 do 26 grudnia.

Celem akcji jest również ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach naszego województwa. W przypadku utrudnień policjanci kierować będą samochody na objazdy, a w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

OGRANICZENIA ZAKAZU RUCHU

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń zakazu ruchu niektórych pojazdów po drogach (Dz. U. z 2007, Nr 147, poz. 1040) w czasie Świąt Bożego Narodzenia i w dzień poprzedzający obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów i niektórych pojazdów wymienionych rozporządzeniu.

Pojazdy takie nie mogą korzystać z dróg: 24 grudnia – w godz. 18-22, 25 grudnia – w godz. 8-22, 26 grudnia – w godz. 8-22.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content