Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 zawieszona w obowiązkach

Marzena Jarecka Grabias, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 została dziś rano zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków. Zawieszenie związane jest z postępowania karnym jakie toczy się wobec pani Grabias.

– Absolutnie nie przesądzam o wyroku jaki może zapaść. Jednak nie mogę także bezczynnie patrzeć na konflikt jaki panuje w tej placówce, a na którym najbardziej cierpią najmłodsi tarnobrzeżanie. Dlatego postanowiłem na czas postępowania zawiesić w obowiązkach panią dyrektor. Osobą pełniącą jej obowiązki będzie jedna z wicedyrektorek, pani Sztylko – mówi Norbert Mastalerz.

Prezydent wystąpi także do Podkarpackiego Kuratora Oświaty z prośbą o opinię dotyczącą odwołania dyrektorki. W zależności od odpowiedzi podejmie dalsze kroki.

Jak wyjaśnia Prezydent Mastalerz tarnobrzeska „Czwórka” przez lata cieszyła się doskonałą renomą i zawsze byłą ceniona wśród rodziców i uczniów. Niestety przez nieprzemyślane działania pani dyrektor, szkoła utraciła zaufanie i uznanie. Atmosfera jaka powstała z pewnością nie służy placówce, a najbardziej jej uczniom. Dlatego Prezydent postanowił podjąć zdecydowane działania.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content