Kolejne zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta Tarnobrzega

Nowym sekretarzem została Marta Kamysz Turbak, były naczelnik Wydziału Organizacyjnego Tarnobrzega. Na stanowisko doradcy Prezydenta ds. polityki społecznej i współpracy z organizacji pozarządowymi powołana została Kamila Michalik.

Kamysz-Tyrbakz zastąpiła na stanowisku sekretarza Bogusławę Boyen. – Z końcem roku pani Bogusława Boyen, która od 20 lat pełniła funkcję sekretarza miasta, postanowiła przejść na emeryturę. Zdecydowałem, że w ramach awansu wewnętrznego, funkcję tę powierzę pani Marcie Kamysz Turbak – powiedział Mastalerz.

Wybierając swojego doradcę, Prezydent postawił na doświadczenie. – Ostatnie projekty, którymi zajmowałą się pani Kamila opiewały na kwotę 7 mln zł wierzę więc, że jej wiedza będzie nieoceniona i pozwoli na wzmocnienie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Bowiem to właśnie organizacje pozarządowe i podejmowane przez nich działania są najlepszą formą promocji – mówił Prezydent.

Jak podkreślił Prezydent, od początku zapowiadał, ze dla niego najważniejsza jest fachowość. Dlatego zatrudniane przez niego osoby nie są z rozdania politycznego. – Myślę, że w kwestii zmian kadrowych i udowodnienia tego, że wcale nie jestem zależy od partii politycznych, to jeszcze wszystkich zaskoczę – mówił Norbert Mastalerz.

Marta Kamysz Turbak – sekretarz Miasta Tarnobrzeg

Ukończyła liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu, profil matematyczno-fizyczny.
Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła także na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego.

Marta Kamysz Turbak ma 25 letni staż pracy. 18 lat przepracowała w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg, zdobywając doświadczenie w Wydziałach: Obywatelskim, Edukacji (z-ca naczelnika), a także Organizacyjnym jako naczelnik.

Kamila Michalik – doradca ds. polityki społecznej i współpracy z organizacjami pozarządowymi

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, o kierunku politologia, spec. komunikacja społeczna i polityczna oraz stosunki międzynarodowe ze specjalizacją Unia Zachodnioeuropejska.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w organizacjach pozarządowych, a także we współpracy z samorządami m. in. Wrocławia. Od 5 lat mieszka i działa w województwie podkarpackim. Początkowo w Stowarzyszeniu Euroregion Podkarpacki Polska, później Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT. Obecnie zatrudniona jest w Fundacji Akademia Obywatelska. Współpracuje także z agendą UNDP jako specjalista ds. ekonomii społecznej w województwie podkarpackim.

W swojej pracy doradcy chciałaby skupić się przede wszystkim na współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz na rozwijaniu ekonomii społecznej.

Foto i źródło:  UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content