Tarnobrzescy licealiści fałszowali pieniądze

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch licealistów spod Tarnobrzega, podejrzanych o oszustwo i puszczenie w obieg podrobionych 50- złotowych banknotów.

Dwa dni zajęło policjantom pionu kryminalnego zabranie obszernego materiału dowodowego w sprawie podrobienia i puszczenia w obieg czterech pięćdziesięciozłotowych banknotów.

Funkcjonariusze ustalili, że 16- latek za pomocą swojego komputera i skanera, podrabiał w domu banknoty, które przekazywał o rok starszemu koledze. Ten puszczał je dalej w obieg.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne trzy dni temu. Siedemnastolatek postanowił za „fałszywe banknoty” zakupić wystawiony na portalu internetowym telefon komórkowy. Młody człowiek telefonicznie umówił się ze sprzedającym w miejscowości Jadachy pod Tarnobrzegiem.

Na umówionym spotkaniu doszło do transakcji. Oszust zapłacił sprzedającemu fałszywymi banknotami wypłacając cztery 50-złotowe banknoty. Po transakcji sprzedający udał się na zakupy, na miejscu okazało się, że padł ofiarą oszustwa. O zdarzeniu została poinformowana policja.

Nieletni za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich. Starszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło:podkarpacka.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content