Mastalerz: Czy w szkole potrzeba trzech zastępców dyrektora? (fotoreportaż i video HD)

O planach zmian kadrowych w oświacie, o „ projekcie promocyjnym Tarnobrzeg”, powołanych komisjach i zmianach w cenach paliw informował dziennikarzy Prezydent Tarnobrzega, podczas wtorkowego „śniadania prasowego”.

Prezydent podkreślił, że jeśli oświata musi właściwie funkcjonować, muszą w niej zajść „ewolucyjne” zmiany. – Będziemy min. zastanawiać się nad aspektem, czy w szkole dyrektor potrzebuje trzech zastępców. To jest dla mnie abstrakcja, bo jeśli dopłacamy do oświaty to chcemy inwestować w człowieka a nie w etat – wyjaśniał. – W dodatku, na dzień dzisiejszy mamy 77 nauczycieli w wieku emerytalnym.

PALIWA

W grudniu prezydent Mastalerz wystąpił do właścicieli stacji o przedstawienie zasad, na jakich ustalają ceny paliw oraz zwrócił się do prezesa PKS Barwacza z prośbą obniżenia cen paliw na należącej do PKS stacji benzynowej.

– W efekcie akcji mamy ceny niższe niż w wielu miejscach w regionie. Po otrzymaniu (lub nieotrzymaniu) wszystkich odpowiedzi od właścicieli stacji podejmę dalsze kroki w sprawie cen paliw, z zawiadomieniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów włącznie – zapowiedział Prezydent.

PROMOCJA

W ramach Program Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007-2013 powołana została grupa robocza, która zajęła się przygotowaniem nowego projektu promocyjnego Tarnobrzega i Sandomierza.

– Założenie tego programu jest takie, że udział w nim muszą wziąć minimum dwa podmioty, przy czym każde z nich musi być z innego województwa – wyjaśnił Mastalerz.

Obszerne fragmenty wtorkowego spotkania w relacji video. Zapraszamy

Foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cartman
13 lat temu

„Czy w szkole potrzeba trzech zastępców dyrektora?” przypomina mi się stary dowcip o milicjanatch: jeden umie pisać, drugi czytać a trzeci liczyć… „Ciekawostek” po starej rządzącej ekipie znajdzie jeszcze się wiele, Mastalerzowi przez najbliższe 4 lata roboty nie zabraknie…

ash
13 lat temu

he, he, dobre, a może ten trzeci jest od robienia dobrego wrażenia?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content