„Chwilo trwaj” w tarnobrzeskiej galerii „Po schodach” (fotoreportaż)

– Inspiruje mnie to, co widzę w danym momencie, miejsce, w którym akurat jestem – powiedziała portalowi NadWisłą24 autorka prac Zuzanna Drozdowska. Wernisaż wystawy „ Chwilo trwaj” odbył się w piątek w galerii „Po schodach” w Tarnobrzegu, na ul.Moniuszki.

Nazwa wystawy nawiązuje do krótkiego czasu powstawania obrazów. – Pomijając przygotowanie pleneru i dobór farb sam akt tworzenia zajmuje mi do 10 min. Tempo malowania wymaga wiec ode mnie podejmowania szybkich decyzji – opowiada NW24 artystka. – Akwarelami maluje od roku, z techniką tą zapoznała mnie znana malarka z naszego regionu Sabina Salamon – Konieczny – dodaje.

Impresjonistyczne ujecie tematu przez Drozdowską nie jest przypadkowe. – Uwielbiam twórczość Clauda Moneta, uważam, że ten kierunek sztuki jest wielki i ponadczasowy – wyjaśnia autorka.

Malarstwo to hobby pani Zuzanny, na co dzień autorka pracuje we własnej firmie odzieżowej, projektując min. ubrania. – Jestem członkiem Podkarpackiego Klubu Entuzjastów Malarstwa w Głogowie Młp. Prócz malarzy członkami klubu są również fotografowie, jeździmy wspólnie na plenery w poszukiwaniu twórczej inspiracji.

Wystawa prezentuje 40 prac akwarelą i 5 w oleju.

foto:Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content