IV INTEGRACYJNY PRZEGLĄD KOLĘD I JASEŁEK

Recytowali wiersze, śpiewali kolędy i wystawiali inscenizacje bożonarodzeniowe. 14 zespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa podkarpackiego prezentowało swoje umiejętności aktorskie i wokalne w ramach IV Integracyjnego Przeglądu Kolęd i Jasełek w Baranowie Sandomierskim.

Przegląd zgodnie z tradycją otworzył burmistrz Baranowa Sandomierskiego, Jacek Hynowski – cieszę się, że tak wiele osób i zespołów zechciało zaprezentować swój talent w Baranowie Sandomierskim. Życzę państwu samych pozytywnych wrażeń, dzięki wam będziemy mogli jeszcze raz poczuć wyjątkową atmosferę najpiękniejszych świąt.

Na deskach Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury wystąpili uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Sieniawy, Jelnej, Kolbuszowej, Mielca, Gorzyc, Radomyśla nad Sanem, Dębicy, Stalowej Woli, Nowej Dęby i Tarnobrzega, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim.

Na scenie śpiewano kolędy, recytowano wiersze, a także wystawiano jasełka – dla wszystkich taki występ to ogromne przeżycie i dziś na twarzach aktorów nie można było nie zauważyć ogromnego przejęcia, czasami nawet tremy, ale jedno jest pewne w swój występ każdy włożył całe swoje serce – mówi Danuta Falarz, kierownik ŚDS w Baranowie Sandomierskim.

Dla podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy takie przeglądy są okazją do zaprezentowania umiejętności, pokazania efektów swojej pracy i ogromnego wysiłku, jaki muszą włożyć w przygotowanie programu artystycznego – dodaje organizatorka.

Wszyscy uczestnicy przeglądu z rąk zastępcy burmistrza Jana Pelczara otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki wykonane własnoręcznie przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Baranowie Sandomierskim.

Foto i źródło: Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content