Tarnobrzeskie tenisistki wciąż niepokonane

Na tarnobrzeskie tenisistki stołowe nie ma mocnych w polskiej ekstraklasie. W miniony weekend łupem mistrzyń tym razem padły drużyny z Gorzowa i z Gniezna. Ostatni mecz ligowy tenisistki KTS Forbet Tarnobrzeg przegrały w sezonie 2005/06 roku, ulęgając w finale Mistrzostw Polski drużynie z Nadarzyna 2:3.

– W piątek rozegraliśmy zawody w Gorzowie a w sobotę w Gnieźnie – powiedział portalowi NadWisłą 24 trener tarnobrzeskiej drużyny Zbigniew Nęcek.

W ekipie Gorzovii tylko jedna zawodniczka mogła zagrozić naszemu zespołowi i urwać przynajmniej jeden punkt w meczu. Na nieszczęście gospodyń, świetnie dysponowana ostatnimi czasy Renata Stribkova szybko zniweczyła ewentualne marzenia gorzowskiej publiczności o sensacyjnym zwycięstwie.

– Gorzovia jest drużyną mającą w swoim składzie bardzo dobrą chińską zawodniczkę Liu Li, która praktycznie wszystko wygrywa w polskiej lidze, i to ona była dla nas najtrudniejszą przeciwniczką. Udało nam się wygrać 3: 0, do czego przyczyniła się Renata Stribkova, która w pierwszym pojedynku ograła Chinkę 3: 0, i mecz zrobił się dla nas łatwiejszy. Kolejne punkty zdobyły Li Qian i Xu Jie – opowiadał NW24 trener Nęcek.

Sobotni pojedynek z ostatnią w tabeli Stellą Gniezno był dla podopiecznych Zbigniewa Nęcka formalnością. – Był to mecz bez historii, przewaga umiejętności i poziomu sportowego zdecydowanie była po naszej stronie. Rozegraliśmy go w sobotę, ponieważ nie mogliśmy go rozegrać w wyznaczonym terminie gdyż byliśmy wtedy w Moskwie, na meczu Pucharu Europy – tłumaczył trener.

GKS GORZOVIA (k) Gorzów – KTS FORBET Tarnobrzeg 0:3

Li Liu – Renata Strbikova 0: 3 (9-11,6-11,7-11)

Magdalena Sikorska – Qian Li 0:3 (2-11,4-11,6-11)

Marta Smętek – Jie Xu 2:3 (12-10,3-11,15-13,8-11,6-11)

KS STELLA Gniezno – KTS FORBET Tarnobrzeg 0:3

Magdalena Górowska – Jie Xu 1:3

Natalia Bąk – Qian Li 0:3

Paulina Klimas – Kinga Stefańska 0:3

Foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content