Tenisistka tarnobrzeskiego KTS Forbet w gronie najlepszych zawodniczek Europy

Już jutro, Li Qian, tenisistka stołowa KTS Forbet Tarnobrzeg weźmie udział w turnieju Europa Top 12 w belgijskim Liege. – To bardzo prestiżowa europejska impreza z udziałem 12 najlepszych zawodniczek i 12 najlepszych zawodników, udział w niej to wielkie wyróżnienie – powiedział portalowi NadWisłą 24 trener Li, Zbigniew Nęcek.

Dotychczas w zawodach TOP 12 Li Qian wystąpiła trzykrotnie, w latach 2008-2010, grając za każdym razem w finale. Największy sukces osiągnęła na początku lutego 2009, wygrywając turniej Europa Top 12 w Düsseldorfie. W finale pokonała Li Jie z Holandii 4:1. Rok później, przegrała w finale z reprezentantką Holandii Li Jiao 3:4.

W tym roku znów czekają tarnobrzeską tenisistkę ciężkie zawody. – To jest trudny turniej do wygrania, gdyż spotykają się w nim najlepsi zawodnicy. Li jest w dobrej formie, ale ma przed sobą pojedynki z naprawdę groźnymi przeciwniczkami – wyjaśniał NW24 trener Nęcek.

– „Mała” bardzo lubi brać udział w zawodach z tego cyklu, na których atmosfera jest bardzo sympatyczna, a wiadomo, przyjemnie jest grać, przy ogromnym zainteresowaniu publiczności – dodał.

Turniej potrwa do niedzieli, 6 lutego.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content