Wisła Sandomierz dopiero jedenasta, zwycięża Marol Jacentów (fotoreportaż i video HD)

Piłkarze Wisły Sandomierz zajęli jedenaste miejsce w halowym turnieju piłki nożnej seniorów. Zawody pod patronatem Starosty Sandomierskiego zorganizował Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podokręg Sandomierz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz klub sportowy Wisła Sandomierz. Finiszowe mecze rozegrane zostały w sobotę, w hali MOSiR.

Na niską lokatę Wiślaków wpływ miała absencja drużyny podczas jednego z turniejów zaliczanych do klasyfikacji końcowej i oddanie przeciwnikom punktów walkowerem.

Zawody wygrał zespół Marol Jacentów przed Alitem Ożarów i Koprzywianką I. Drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-3 otrzymały w nagrodę oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów sprzęt sportowy ufundowany przez świętokrzyski związek.

Sandomierski, dziewiąty turniej wieńczył halowe Mistrzostwa Podokręgu Sandomierz o puchar Starosty Sandomierskiego, rozgrywane od grudnia, ubiegłego roku. – To nie pierwsze tego typu rozgrywki, lecz tym razem udało nam się zebrać rekordową liczbę 16 klubów. W zawodach brały udział Alit Ożarów, Kamienna Brody, Marol Jacentów, Koprzywianka I, Zew Zbigniewice, Klimontowianka, Strażak Bidziny, GKS Świniary, Wisła Sandomierz, Wisła Nowy Korczyn, ESTER Wojciechowice, Huragan Wilczyce, OKS Opatow, Koprzywnica II, Stal Kunów i GKS Iwaniska – powiedział portalowi NadWisłą24 wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia Paweł Rybus.

– Turnieje z tego cyklu rozgrywane były wcześniej w Łoniowie, Koprzywnicy, Klimontowie, Bidzinach, Opatowie i w Wilczycach – dodał.

Podczas wszystkich cykli rozegrano prawie 120 spotkań. – To było bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie, nie mniej jednak udało nam się, są pewne niedociągnięcia, nie wszyscy dziś dojechali, jest to w końcu okres zimowy, w którym zespoły są na różnym etapie przygotowań, nie każdy miał też fundusze na to by stawić się dzisiaj w hali MOSiR – podkreślił w rozmowie z NW24 wiceprezes Rybus. – Tego typu turnieje są dobrym urozmaiceniem okresu przygotowań zespołów przed zbliżającym się sezonem ligowym – dodał.

foto i video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content