11.02 Koncert Lao Che w tarnobrzeskiej Tapimie, godz.20

Przedsprzedaż biletów na koncert w Tarnobrzegu, w cenie 22 zł w sklepie muzycznym SONIC na placu Bartosza Głowackiego 31 oraz w Optyku Damiana Wojciechowskiego, ul.Wyspiańskiego 2. W dniu koncertu cena biletu wynosić będzie 27 zł.

Najpopularniejszy zespół rockowy młodego pokolenia w Polsce zagra w Tarnobrzegu po raz pierwszy. – Tarnobrzeg jest dobrym gruntem, jeśli chodzi o muzykę reggae ale nie samym reggae żyje człowiek – powiedział portalowi NW24 Klaudiusz Wolski, organizator „Reeage Andrzejek” i koncertu Lao Che.

Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che („Starego Che”), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady. O kapeli z Płocka głośno zrobiło się pięć lat temu po wydaniu albumu „Powstanie Warszawskie”. Od tamtego czasu każda kolejna płyta zespołu staje się bestsellerem.

Podczas tarnobrzeskiego koncertu Lao Che promować będzie swój najnowszy krążek „Prąd stały/Prąd zmienny” – album przełomowy w ich karierze. Na wydanej w marcu 2010 roku płycie muzycy zerwali bowiem z wizerunkiem zespołu nagrywającego albumy poświęcone jednemu tematowi (oprócz płyty o Powstaniu nagrali również inspirowane słowiańszczyzną „Gusła” i religijnością „Gospel”), a dominujące dotychczas rockowe instrumentarium wyraźnie uzupełnili o elektroniczne brzmienia.

– Nie będzie supportu, zespół chce zagrać samodzielny koncert – powiedział portalowi NadWisłą 24 Klaudiusz „Sardyn” Wolski. – Lao Che to bardzo dobry crossoverowy zespół, bilety sprzedają się dobrze, z tego, co wiem na koncert wybierają się zarówno młodzi ludzie jak i nieco starsi wiekiem – dodał.
Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega współorganizuje Stowarzyszenie M-Rock.

foto: www.laoche.art.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content