Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum miasta! Rusza budowa rond

W ciągu najbliższych dni powinna rozpocząć się budowa dwóch rond w centrum miasta. Pierwsze powstanie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Szpitalna, Niepodległości, a drugie u zbiegu ulic Piłsudskiego, Szeroka, Targowa. Na początkowe etapy prowadzonych prac ulice zostaną zamknięte. Apelujemy do kierowców o szczególną uwagę i bezpieczną jazdę.

Lada dzień tarnobrzeski RDM przystąpi do pierwszych dwóch etapów budowy nowych rond w centrum miasta. W związku z pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu. Niestety na kierowców czekać będą utrudnienia, dlatego już teraz apelujemy o cierpliwość i szczególną ostrożność.

Zmianę organizacji ruchu zaakceptował Prezydent Miasta, a także Wydział Drogowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Całość zaplanowanych prac podzielono na etapy w taki sposób, aby utrudnienia dla użytkowników ruchu były jak najmniejsze.

Zamknięta zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od wjazdu do dyrekcji szpitala do przystanku autobusowego i dla busów. Nie będzie możliwości przejazdu z ulicy Mickiewicza na ulicę Szpitalną. Zostanie za to przygotowana tymczasowa droga z płyt żelbetonowych, dzięki której możliwy będzie przejazd z ulicy Mickiewicza na Aleją Niepodległości przez postój dla taksówek. (poniżej rysunek nr 1 przedstawiający organizację ruchu).

Jednocześnie ruszy także przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Szeroka, Targowa. Ulica Piłsudskiego będzie zamknięta na odcinku od wyjazdu z ulicy Szerokiej do wyjazdu z ulicy Grota Roweckiego. Zamknięty będzie także dojazd z ulicy Targowej do ul. Piłsudskiego. Na ulicy Szerokiej, u zbiegu z Piłsudskiego, będzie obowiązywał prawoskręt z nakazem jazdy w ulicę Mickiewicza. Nie będzie za to możliwości wjazdu z ulicy Mickiewicza w Piłsudskiego (schemat organizacji ruchu przedstawia rysunek nr 2).

Źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
13 lat temu

W tym momencie przejechać przez Tarnobrzeg to droga przez mękę a tu jeszcze dodatkowe utrudnienia… mam nadzieję, że drogowcy szybko się uwiną i zobaczymy jak te ronda usprawnią przejazd przez miasto.

Zróbcie coś jeszcze z tymi L-kami, qrwicy czasem można dostać, po Tarnobrzegu uczy się jeździć połowa województwa a i lubelskie rejestracje też widziałem…

obserwator
13 lat temu

gdzieś muszą się uczyć, nie pamiętał wół jak cielęciem był ?:)
kiedyś widziałem w tv, chyba w uwadze, poruszali ten sam problem w innym mieście, jednym z rozwiązań był zakaz ruchu nauki jazdy w godzinach szczytu, niby jest to jakieś wyjście ale instruktorzy bronili się, ze właśnie wtedy można najwięcej się nauczyć.
Wydaje się, ze dobrego dla obu stron rozwiązania nie ma
musisz przesiąść się na rower- on się wszędzie zmieści:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content