Młodzi adepci piłki nożnej zakończyli rozgrywki w Turnieju 10 Hal (fotoreportaż i video HD)

– Wspaniałe jest to, że w trakcie przerwy zimowej dzieci nie siedzą w domu tylko spędzają ten czas na sportowo – powiedział w rozmowie z portalem NadWisłą 24 wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Rybus. Finałowe zawody roczników 96 – 99 odbyły się w piątek i w sobotę, w sandomierskiej hali MOSiR.

W roczniku 96 zwyciężyła drużyna Alitu Ożarów, w ‘97 Czarnych Połaniec, w ‘98 Baszta Rytwiany a w ‘99 Ester Wojciechowice. Finał rocznika 2000 odbył się w Bidzinach, i zakończył zwycięstwem Alitu Ożarów.

W zawodach ogółem wzięło udział 49 zespołów, reprezentujących 16 klubów. – W eliminacyjnych turniejach zorganizowanych w 8 halach wyłoniono po 4 drużyny z poszczególnych roczników. Eliminacje przeprowadzono w Koprzywnicy, Opatowie, Ćmielowie, Połańcu, Wilczycach, Klimontowie, Ożarowie, Osieku – wyjaśniał NW24 Paweł Rybus.

– Zawody tego typu organizujemy, jako Związek od ubiegłego roku, chcąc w czasie przerwy zimowej, kiedy dzieci nie mogą wybiec na boisko, zapewnić im dużo ruchu pod okiem trenerów i instruktorów – dodał.

Piłkarski poziom poszczególnych drużyn był bardzo zróżnicowany, w dużej mierze uzależniony od kondycji szkoleniowej, w jakiej znajdują się poszczególne kluby. – Podczas turnieju odbywały się konsultacje, przyjechali trenerzy kadry świętokrzyskiego związku, odpowiedzialni za utworzenie reprezentacji danego rocznika – tłumaczył NW24 wiceprezes.

– Reprezentacje z każdego rocznika biorą udział w rozgrywkach tzw. Makroregionu, czyli województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, i małopolskiego, z których po dwie najlepsze drużyny z danej grupy wiekowej pojadą na Mistrzostwa Polski – dodał.

Organizatorami turniejów finałowych byli Urząd Miasta Sandomierz, MOSiR Sandomierz, SKS WISŁA Sandomierz i Podokręg Sandomierz ŚZPN. – Związek zagwarantował dla każdej z drużyn drobne upominki, poniósł koszty organizacyjne, związane z ubezpieczeniem, opłaceniem opieki medycznej czy sędziów – powiedział NW24 Paweł Rybus.

– Również gospodarze poszczególnych turniejów znakomicie wywiązali się ze swej roli udostępniając nieodpłatnie obiekty sportowe oraz przygotowując dla dzieci bardzo smaczne, gorące posiłki regeneracyjne – dodał.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH ROCZNIKÓW

Rocznik 96

1. MZKS ALIT Ożarów

2. LKS HURAGAN Wilczyce

3.MKS CZARNI Połaniec

4. KS BASZTA Rytwiany

Najlepszy zawodnik: Czerwonka Patryk – MZKS ALIT Ożarów

Rocznik 97

1.MKS CZARNI Połaniec

2.UKS TRÓJKA Sandomierz

3.GKS ESTER Wojciechowice

4.MZKS ALIT Ożarów

Najlepszy zawodnik: Jarosz Michał – UKS TRÓJKA Sandomierz

Rocznik 98

1.KS BASZTA Rytwiany

2.UKS TRÓJKA Sandomierz

3.KS SPARTA Dwikozy

4.MKS CZARNI Połaniec

Najlepszy zawodnik:Bochenek Artur– BASZTA Rytwiany

Rocznik 99

1.GKS ESTER Wojciechowice

2.KS BASZTA Rytwiany

3.STRAŻAK Bidziny

4.MKS PIAST Osiek

Najlepszy zawodnik: Maj Bartosz– ESTER Wojciechowice

Rocznik 2000

1. Alit Ożarów I,

2. Wisła Sandomierz II,

3. Alit Ożarów II,

4. Wisła Sandomierz,

5. Baszta Rytwiany,

6. Strażak Bidziny.

Już wkrótce druga fotorelacja. Zapraszamy

video:Piotr Morawski

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content