20.02 Sandomierz by Jazz, godz.18

Występ kwartetu The Groove Syndicate rozpoczyna cykl koncertów jazzowych w Sandomierzu. Impreza odbędzie się w klubie Lapidarium, bilety w cenie 10 zł., do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20 lub przed koncertem.

The Groove Syndicate to kwartet, czerpiący swoją siłę z różnorodnych muzycznych inspiracji, w których centrum znajduje się energetyzujący Groove. Szymon Fortuna, Rob Paterson, Geoff Bartholomew i Ewan Duffus prezentują intrygujące i zaskakująco ambitne autorskie kompozycje, z których emanują silne emocje i odpryski przeżyć.

The Groove Syndicate, to nie tylko zespół, ale działalność, łącząca wspólnotę kreatywnych ludzi. Ich pomysł na działanie został nagrodzony przez Unię Europejską pierwszym miejscem w programie przeznaczonym na wsparcie pomysłów ambitnej młodzieży oraz dotacją finansową.

Poznali się w trakcie studiów muzycznych w Londynie w 2007 roku. Ich pierwszy wspólny projekt FBI jazz Project czerpał sowicie z polsko-angielsko-ukraińskich korzeni muzyków. 2 lata później nawiązali współpracę ze znakomitym amerykańskim pianistą Nickiem Schlueterem. Spotkanie zaowocowało nagraniem fantastycznego wspólnego materiału i trasą po salach koncertowych Polski i Ukrainy.

Na przełomie 2010 i 2011 roku objawiło się kolejne wcielenie zespołu. Bardziej doświadczeni, odważniejsi w poszukiwaniach nowych, intrygujących brzmień muzycy wracają jako The Groove Syndicate, by wpompować potężną dawkę Groove’u do wnętrz muzycznych klubów.

Za sobą mają już kilkadziesiąt koncertów i występów na festiwalach jazzowych między innymi Jazz Bez, RCK Pro jazz festiwal, Jazz travels oraz nagranie pierwszej płyty debiutanckiej „Patchwork”.

foto&źródło: esceka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content