16,17.03 Spektakl „Carpe Diem” w tarnobrzeskim TDK

Wykonawcami „Programu profilaktyczno-wychowawczego” są aktorzy krakowskiego Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego. Bilety w cenie 5 zł., do nabycia w Dziale Organizacji Imprez TDK.

Spektakl dla młodzieży szkół gimnazjalnych – 16.03, godz.8.15, 10.10, 12. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dzień później, w tych samych godzinach.

„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…”- te popularne słowa Horacego są mottem życia Michała, beztroskiego nastolatka z tajemniczą przeszłością, który podczas wakacyjnego wyjazdu na muzyczny festiwal, poznaje na polu biwakowym Kamilę – wzorową uczennicę, planującą zdawać za rok na psychologię, utalentowaną gitarzystkę zespołu szkolnego, która jest pod dużym wrażeniem atmosfery wyjazdu i Michała.

Chociaż są zupełnymi przeciwieństwami, magnetyczny urok chłopaka, który od samego początku imponuje bezproblemowym podejściem do życia i spontanicznymi decyzjami, przyciąga i intryguje dziewczynę. Przypadek, czy przeznaczenie, a może coś jeszcze innego sprawia, że od września Michał zamieszka w mieście Kamili i od tego czasu ma olbrzymi wpływ na jej życie i związek z Piotrkiem.

Aby poznać prawdę o Michale, Kamila uległa jednorazowej pokusie spróbowania „dopalaczy”, która okazała się pułapką prowadzącą w świat nałogów, pułapką, z której nie umiała sama wyjść, a najbliższych odtrąciła. Jednak, jak mówi Michał, „kto nie ryzykuje, nic nie traci i nic nie zyskuje…” Jaka jest cena przyjaźni z Michałem i czy jest to bezinteresowna znajomość, skoro Kamila podejmuje ryzykowną decyzję zmiany swoich życiowych wartości i w ciągu roku ponosi tego konsekwencje, tracąc wszystko, co miała, zyskując same problemy?

źródło:TDK Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content