Środkowoeuropejska Liga Tenisa Stołowego na wózkach 2011

Klub IKS Tarnobrzeg i najlepsi polscy zawodnicy na wózkach otrzymali zaproszenie do udziału w Środkowoeuropejskiej Lidze Tenisa Stołowego na wózkach 2011 od organizatorów Czecha Jaroslava Hadravy i Słowaka Jana Riaposa.

Liga ta to cykl trzech turniejów międzynarodowych, które będą odbywały się w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Zawodnicy z Naszego Kraju zastąpili Austriaków. Będzie to teraz liga międzynarodowa Czesko – Słowacko – Polska.

Pierwszy turniej odbędzie się 1-3 kwietnia 2011 roku w miejscowości Hodonin w Czechach, następny turniej będzie na Słowacji a kolejny planowany jest w Polsce właśnie w Tarnobrzegu.

Z każdego kraju w tych turniejach wystąpi po 8 najlepszych zawodników grających na wózkach. Zawodnikom będzie towarzyszyło dwóch trenerów plus osoby do pomocy.

Wśród zawodników polskich znaleźli się dwaj zawodnicy IKS Tarnobrzeg Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka (Reprezentanci Kadry Polski) dwaj zawodnicy Startu Poznań Adam Kinowski, Lech Jabłoński, jeden ze Startu Białystok Rafał Czuper (Reprezentant Kadry Polski), Startu Siedlce Dariusz Rzewuski, IKS Warszawa Jarosław Stefaniak i Startu Skierniewice Sławomir Przybysz. Trenerem ekipy będzie Feliks Kordyś były opiekun Kadry woj. podkarpackiego a zawodnikiem rezerwowym Rajmund Zięba IKS Tarnobrzeg – organizator wyjazdu i turnieju z polskiej strony.

Wszyscy zostaniemy zakwaterowani w trzy gwiazdkowym Hotelu Kristal.
1 kwietnia 2011 roku w pierwszy dzień zawodów na hali sportowej w Hodoninie odbędzie się turniej deblowy z podziałem na dwie grupy po sześć par deblowych,
a 2 kwietnia turniej indywidualny z podziałem na cztery grupy po sześciu zawodników.

– Jestem mile zaskoczony i cieszę się, że zaproszono nas do udziału w tych rozgrywkach. Myślałem już od dłuższego czasu o nawiązaniu współpracy z południowymi sąsiadami i to właśnie teraz się udało. Czesi i Słowacy to czołówka europejska i światowa, także zawody, gra z nimi będą doskonałym treningiem i przyczynia się do rozwoju tenisa stołowego na wózkach w Polsce.

– Jedziemy w nie najsilniejszym składzie (bez Rafała Lisa i Mariusza Czerwińskiego) ale powalczymy o dobry wynik. Taki kontakt umożliwi współpracę na przyszłość i wspólne organizowanie turniejów międzynarodowych a może nawet wspólne obozy sportowe.

– Planuje i myślę o zorganizowaniu Międzynarodowego Drużynowego Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach. Wystąpiłyby po dwie drużyny 3 osobowe w klasach startowych 1-2 i 3-4 z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy i Litwy w sumie około 30 zawodników.

– Uczestnictwo w lidze i organizacja turniejów międzynarodowych będzie doskonałą promocja Tarnobrzega, regionu i tenisa stołowego na wózkach. Przed turniejem w Czechach dwójka naszych zawodników klubowych Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka Reprezentantów Polski weźmie udział 10 -14 marca w Eger na Węgrzech w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier Hungarian Open 2011, tam rozpoczną swój udział w turniejach eliminacyjnych 2011 do Paraolimpiady Londyn 2012 – powiedział prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba

Skład na ligę 1-3 kwietnia Hodonin Czechy

1. Maciej Nalepka – IKS Tarnobrzeg
2. Adam Kinowski – Start Poznań
3. Rafał Czuper – Start Białystok
4. Krzysztof Żyłka – IKS Tarnobrzeg
5. Dariusz Rzewuski – Start Siedlce
6. Sławomir Przybysz – Start Skierniewice
7. Feliks Kordyś – trener
8. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa
9. Lech Jabłoński – Start Poznań
10. Rajmund Zięba – IKS Tarnobrzeg – rezerwowy, organizator wyjazdu

Pary deblowe
1. Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka
2. Adam Kinowski/Lech Jabłoński
3. Rafał Czuper/Jarosław Stefaniak
4. Dariusz Rzewuski/Sławomir Przybysz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content