Zatrzymani nocni rabusie

Włamania i kradzieże pozornie mało wartościowych rzeczy to kategoria przestępstw z którymi najczęściej spotykają się policjanci. Zazwyczaj wartość skradzionego mienia jest mniejsza niż straty spowodowane samym włamaniem. Tym razem policjanci zatrzymali trzech włamywaczy w wieku 19 i 20 lat, którzy okradli piwnicę z drobnych przedmiotów metalowych, planując ich sprzedaż w punkcie skupu złomu.

Sprawcy, pod osłoną nocy ,17 lutego br. włamali się do dwóch pomieszczeń socjalnych znajdujących się w piwnicy bloku nr 12 na osiedlowym Dzikowie. Łupem złodziei padły elementy metalowe – półki regałowe oraz 14 worków wypełnionych puszkami po konserwach.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Pracując nad sprawą funkcjonariusze wytypowali sprawców. To bracia w wieku 19 i 20 lat i ich 19-letni wspólnik. Kilka godzin później złodzieje zostali zatrzymani. Tłumaczyli stróżom prawa, iż włamania dokonali, aby zrabowane przedmioty spieniężyć w punkcie skupu złomu. Nie zdążyli zrealizować swoich zamierzeń. Policjanci szybko ustali ich tożsamość. Ustalili też, gdzie ukryli skradzione przedmioty. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili całej trójce zarzuty.

Starszy brat usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu skradzionego mienia, dwaj 19-latkowie kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kra pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło:podkarpacka.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content