25 – 27.02 Ogólnopolski Festiwal Harcerski w TDK

W najbliższy weekend na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentuje się ponad 20 harcerskich zespołów. Przez 3 dni Tarnobrzeg stanie się stolicą harcerskiej piosenki za sprawą corocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Harcerskiego „Śpiewograniec”.

To już osiemnasta edycja Śpiewograńca, na która do „siarkowego grodu” przyjeżdżają harcerze z całej Polski. Tradycyjnie już odbędzie się w ostatni weekend lutego. Organizatorami są: Stowarzyszenie ESTEKA, 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska WRZOSOWISKO, Zespół Redakcyjny SYNOGARLICA, przy współudziale Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu oraz Komendy Hufca ZHP w Tarnobrzegu.

Festiwal ma na celu prezentację dorobku artystycznego środowisk harcerskich i promocję harcerskiej twórczości artystycznej. Cieszy się on ogromną popularnością wśród harcerzy i harcerek.

Przesłuchania koncertowe otwarte dla publiczności odbędą się w sobotę od godziny 9: 00 do około 15:00. Koncert galowy zaplanowany na godzinę 19: 00 rozpocznie się koncertem kieleckiego zespołu FOK, po czym na scenie zaprezentują się laureaci 18 OFPH Śpiewograniec – Koncert galowy zamknięty dla publiczności.

Z przesłuchań konkursowych i koncertu galowego przeprowadzona zostanie relacja live. Dla harcerzy, którzy nie dojadą do Tarnobrzega oraz internautów przygotowywana zostanie pisana relacja live z 3 festiwalowych dni. Szczegóły na oficjalnej stronie: www.spiewograniec.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content