Corruption nominowany do Fryderyka 2011!

Ubiegłoroczna płyta sandomierskiej formacji CORRUPTION „Bourbon River Bank” została nominowana do nagrody Fryderyka 2011, w kategorii ALBUM ROKU METAL. O nagrodę Corruption będzie rywalizowało min. z czterokrotnym zdobywcą Fryderyka zespołem Acid Drinkers.

Płyta „Bourbon River Bank” jest szóstą w dorobku Corruption. 10 sierpnia wydawnictwo ukarze się w Stanach Zjednoczonych.

W kategorii Album Roku Metal, obok Corruption nominowano FRONTSIDE „Zniszczyć wszystko”, BLINDEAD „Affliction XXIX II MXMVI”, ACID DRINKERS “Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again” oraz formację Titusa, wokalisty Acid Drinkers Titus Tommy Gunn za „La Peneratica Svavolya”.

Fryderyki to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 800 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kotlet
13 lat temu

Fryderyki fryderykami ale rzuciłem okiem na swoje archiwalne bilety i 2001 roku Corruption obchodziło swoje X urodziny. Mamy 2011 i wg. moich bardzo skomplikwanych obliczeń powinniśmy niebawem obchodzić XX lecie zespołu. Sto lat!!! Zapewne koncercik z tej okazji w Sandomierzu będzie… 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content