Koncert „Miłość w Paryżu” w Tarnobrzeskim Domu Kultury (fotoreportaż)

– „Zawsze będziemy mieć Paryż” – mówi zakochana Ingrid Bergman do Humphreya Bogarta w słynnej „Casablance”. Aktorka i piosenkarka Dorota Lanton zaprezentowała miłosne utwory popularnych francuskich twórców w ich ojczystym języku. Koncert odbył się w niedzielę, w TDK.

Według słów artystki : Koncert „Miłość w Paryżu” to podróż do Paryża, stolicy miłości i miasta zakochanych, widzianego oczami człowieka, popijającego czerwone wino gdzieś w kafejce na wzgórzu Montmartre.

Lanton zaprezentowała utwory min. Edith Piaf, Juliette Greco, Yves’a Montanda i Jacques’a Brela przy akompaniamencie zespołu Marka Stefankiewicza, z udziałem Bogusława Nowickiego.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aśka
13 lat temu

Jestem rozczarowana występem pani Lanton, która niewątpliwe jest urocza kobietą ale możliwości wokalne ma mocno ograniczone. To, że śpiewa poprawnie, i w dodatku po francusku to dla mnie za mało. Zaraz po koncercie włączyłam w oryginale Piaf „Padam…Padam ” i cóż… jak Sekwana długa i szeroka tak pani Lanton daleko, och daleko do jakości boskiej Edith

darek
13 lat temu

jak się ma poprawny wokal, to nie można stwierdzić, że jest mocno ograniczony. to się wyklucza.

Aśka
13 lat temu

Poprawny w sensie takim, ze nie fałszowała

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content