Koncert „Miłość w Paryżu” w Tarnobrzeskim Domu Kultury (fotoreportaż)

– „Zawsze będziemy mieć Paryż” – mówi zakochana Ingrid Bergman do Humphreya Bogarta w słynnej „Casablance”. Aktorka i piosenkarka Dorota Lanton zaprezentowała miłosne utwory popularnych francuskich twórców w ich ojczystym języku. Koncert odbył się w niedzielę, w TDK.

Według słów artystki : Koncert „Miłość w Paryżu” to podróż do Paryża, stolicy miłości i miasta zakochanych, widzianego oczami człowieka, popijającego czerwone wino gdzieś w kafejce na wzgórzu Montmartre.

Lanton zaprezentowała utwory min. Edith Piaf, Juliette Greco, Yves’a Montanda i Jacques’a Brela przy akompaniamencie zespołu Marka Stefankiewicza, z udziałem Bogusława Nowickiego.

foto: Piotr Morawski

3
Dodaj komentarz

3 Wątków komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aśka

Jestem rozczarowana występem pani Lanton, która niewątpliwe jest urocza kobietą ale możliwości wokalne ma mocno ograniczone. To, że śpiewa poprawnie, i w dodatku po francusku to dla mnie za mało. Zaraz po koncercie włączyłam w oryginale Piaf „Padam…Padam ” i cóż… jak Sekwana długa i szeroka tak pani Lanton daleko, och daleko do jakości boskiej Edith

daro

jak się ma poprawny wokal, to nie można stwierdzić, że jest mocno ograniczony. to się wyklucza.

Aśka

Poprawny w sensie takim, ze nie fałszowała