Baranów z tytułem Miejsca Odkrywania Talentów

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2011 Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sand uzyskał tytuł Miejsca Odkrywania Talentów. – Ten tytuł nas bardzo zaskoczył, gdyż nie aplikowaliśmy do tej nagrody, tym bardziej jest to dla nas bardzo miła niespodzianka – powiedział NW24 dyrektor ośrodka, Krzysztof Pitra.

Tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Jak przyznał w rozmowie z portalem NadWisłą 24 dyrektor nagroda ma nie tylko wymiar prestiżowy i marketingowy, ale również mobilizujący do dalszego działania. W najbliższym czasie placówka ma w planach zorganizowanie kilku inicjatyw.

– Już w piątek Zespół Wokalny z Ośrodka wystąpi w Tarnobrzeskim Domu Kultury ze spektaklem Impresje Wokalno- Satyryczne. 20. marca w Skopaniu odbędą się Wiosenne Igraszki, czyli koncert taneczno- wokalny z udziałem działających u nas grup dziecięcych.

– Tego samego dnia w Baranowie odbędzie się spektakl Farrago, do tekstu Lidii Amejko – (Farrago z tekstem Lidii Amejko, to współczesny dramat traktujący o Wiktorze Farrago, gwiazdorze filmowym, który po spowodowanym po pijanemu wypadku znajdzie się na granicy realności i zaświatów – przyp.red.) – wymienia jednym tchem dyrektor.

– Na kwiecień planujemy Koncert Wielkanocny, który swój finał będzie miał 8 kwietnia w TDK, oraz spotkanie z ojcem Leonem Knabitem – (Ojcec Leon Knabit, benedyktyn, obecnie prowadzący program Ojciec Leon zawodowiec na kanale Religia TV. znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji – przyp.red.) – dodaje.

Wymiernym efektem inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej jest stworzenie ogólnopolskiej mapy pozaszkolnych miejsc odkrywania talentów, która ma ułatwić wymianę dobrych praktyk między wszystkimi wyróżnionymi tytułem, i pomóc w dotarciu do nich potencjalnie zainteresowanym uczniom, wraz z ich nauczycielami, lub także rodzicami.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content