19-20.03 DNI TEATRU W TARNOBRZEGU

Tarnobrzeski Dom Kultury i Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Fram” zapraszają na maraton teatralny przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W ciągu dwóch dni publiczność obejrzy 7 przedstawień o zróżnicowanej stylistyce i konwencji: od bajek i monodramu, po teatr poezji, teatr tańca i teatr autorski.


19 marca (sobota)

Grupa Teatralna „Żaczek” Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu

„Księżniczka na ziarnku grochu”

godz. 15.00 sala kameralna TDK

Przedstawienie otrzymało Złotą Maskę w tegorocznych 8 Miejskich Konfrontacjach   Teatralnych organizowanych w SP 9 w Tarnobrzegu

– Klasa III Szkoła Podstawowa nr 6 w Tarnobrzegu

„Festiwal bajek”

godz. 16.00 sala kameralna TDK

Klasa III zaprezentuje widowisko teatralne, w którym spotykają się popularne bajki: „Kaczka Dziwaczka”, ”Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” oraz „Smurfy”. Całość ładnie spleciona kwestiami Wróżki, a także muzyką i baśniową dekoracją. Przedstawienie wyróżnione w tegorocznych 8 Miejskich Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez SP Nr 9 w Tarnobrzegu. Klasa od trzech lat uczęszcza na zajęcia  do Szkoły Artystycznej TDK.

Teatr „ZAMIAST” Ośrodek Działań Artystycznych „Dorożkarnia” w Warszawie

„Smok mieszka w kuchni”

godz. 17.00 sala widowiskowa TDK

Młodzi aktorzy poprowadzą widzów do zagadkowego miejsca z niezwykłymi postaciami przebywającymi tam z bardzo niejasnych powodów. Ich egzystencja sprowadza się jedynie do wykonywania przedziwnych zadań, wymyślonych przez smoka. Bohaterowie opowieści wędrują przez nieokreśloną przestrzeń i odkrywają swoje zamierzenia, charaktery i pragnienia chcąc wyjaśnić sens swojej obecności w tym zagadkowym świecie.

– Studio Tańca i Ruchu „Fram”

„Krzyk”

godz. 18.30 sala widowiskowa TDK

„Krzyk” to muzyczno- taneczne przedstawienie tematyką nawiązujące do motywów śmierci i przemijania. Podkreśla rolę czasu w życiu ukazując w sposób liryczny szacunek do cierpienia i nieodłącznej części życia jaką jest śmierć. Scena spowita mrokiem, tajemniczość a także siła tańca oraz narracji przekazu sprawiają, że spektakl w pełni oddaje emocje, które towarzyszą przemijaniu, rozmyślaniu o kruchości życia i istnienia. Poprzez taniec i śpiew tancerze i wokaliści uzewnętrzniają emocje, o których trudno mówić w dzisiejszych czasach, ale robią to w sposób niezwyczajny i zjawiskowy.

20 marca (niedziela)

– Młodzieżowy Teatr Amatorski Tarnobrzeskiego Domu Kultury

monodram: „Shirley Valentine” Willy Russel

godz. 16.30, sala widowiskowa TDK

Bohaterka monodramu, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą), od lat wiedzie życie kury domowej i żony: pierze, gotuje. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje marzenia. Jednak pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie…

– Teatr „ZAMIAST” Ośrodek Działań Artystycznych „Dorożkarnia” w Warszawie

„12 drabin”

godz. 17.00 sala widowiskowa TDK

W metafizycznej przestrzeni, gdzieś pomiędzy życiem, śmiercią i być może kolejnym życiem spotykają się bohaterowie spektaklu- muzycznej opowieści o ich losach- nieskończonym ciągu zdarzeń, odczuć i emocji, które pomimo, że nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, mają wpływ na wszystko i wszystkich dookoła…

– Teatr Słowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury

„Nasze drogi nigdy się nie kończą”

godz. 18.00 sala kameralna TDK

Scenariusz przedstawienia powstał z 24 najpiękniejszych wierszy lirycznych XX wieku. Spektakl rozpisany ba trzy głosy jest poetycką opowieścią o miłości, tęsknocie, samotności, przemijaniu, niemożności pogodzenia się z czasem, który mija… Spektakl dedykowany pamięci Krzysztofa Kolbergera.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tarnobrzeskim święcie teatru.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DOMINIKA
10 lat temu

Dzięki za newsa, „przybędziemy,zobaczymy…”

Mops
10 lat temu

Prawie jak drama i jeszcze za darmo… 🙂 Na jedną sztukę chyba się wybiorę.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content