III miejsce w Basiowym Balu Pasiastych 2010 dla przedszkola nr.2 w Tarnobrzegu

Kolejny sukces „Małych Artystów” z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu. Tym razem 5 i 6 – latki wzięły udział w ogólnopolskiej edycji Basiowego Balu Pasiastych 2010 i zdobyły III miejsce z pośród 1000 biorących udział w konkursie przedszkoli z całej Polski.

Do zorganizowania zabawy pod hasłem Basiowy Bal Pasiastych zachęcało Wydawnictwo LektorKlett, które promowało ogólnopolską akcję czytelnictwa z Basią.

Basia to współczesna, zabawna i mądra dziewczynka, z którą każdy, mały czytelnik może się zaprzyjaźnić. Zaś przygody Basi poszerzają wiedzę dzieci, pomagają im zrozumieć otaczający ich świat, pokazują jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Postać Basi spotkała się również z entuzjastycznym przyjęciem dzieci w Przedszkolu Nr 2 w Tarnobrzegu, ponieważ świat Basi jest atrakcyjny dla przedszkolaków, jest im bliski, zrozumiały, a do tego opisany świetnym językiem współczesnym.

Zadaniem konkursowym było zorganizowanie zabawy dla dzieci w dniach 28 listopada – 10 grudnia 2010 r. pod hasłem Basi i pasków (dzieci miały przyjść ubrane do przedszkola w ubrania w paski, po to, by się stać PASIASTYMI PRZYJACIÓŁMI BASI). Kolejnym krokiem konkursowym było wykonanie relacji z przeprowadzonej zabawy dowolną techniką, zawierającą prezentację graficzną oraz opis przebiegu Basiowego Balu Pasiastych.

W trakcie prac nad wyłonieniem najciekawszych relacji jury kierowało się wytycznymi zawartymi w regulaminie Balu, a więc oceniało: estetykę nadesłanych prac, ich oryginalność, udział dzieci w tworzeniu relacji, atrakcyjność i różnorodność zabaw wykorzystanych w czasie trwania Balu oraz obecność pasków i wizerunku Basi w czasie trwania Balu.

Z pośród nadesłanych relacji, kronika z Basiowego Balu Pasiastych z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu, nad którą pracowały dzieci 5 i 6-letnie pod kierunkiem nauczycielek: Edyty Dądy, Agaty Misiąg, Anny Dziewit i Anastazji Wójcickiej znalazła się w ścisłym finale i otrzymała jedną z trzech najważniejszych nagród. Relacja ta zdobyła III miejsce oraz zestaw zabawek i materiałów papierniczych ufundowanych przez firmę MOJE BAMBINO o wartości 500 zł.

Relacja Basiowego Balu Pasiastych z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu zachwyciła jurorów plastycznym wysmakowaniem i piękną koncepcją – każda z prezentowanych zabaw została zilustrowana własnoręcznie przez dzieci przy użyciu niezwykle różnorodnych technik plastycznych: wyklejanek, wydzieranek, malowania, naklejania materiałów, guzików i cekinów oraz modeliny i ciasta solnego. Prace naklejono na kartki pomalowane przez dzieci w najrozmaitsze paski. Na podstawie dołączonej zdjęciowej relacji komisja konkursowa oceniła, że bal był nie tylko plastycznie wysmakowany, ale też pełen ciekawych wydarzeń oraz odpowiednio basiowy i pasiasty.

Jury nagrodziło również nauczycielki z Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu: Agatę Misiąg i Edytę Dąda za ogromną pracę włożoną w konkurs i przygotowaną kronikę. Nagrodą dla nich jest całoroczny abonament do serwisu SuperKid.pl oraz książka pt. „Z pamiętnika pewnego świerszczyka”. Pani dyrektor Przedszkola Nr 2 w Tarnobrzegu Alicja Gil nie kryje radości z sukcesów „Małych Artystów”. Jest dumna z twórczych zdolności artystycznych swoich przedszkolaków i nauczycielek.

Podkreśla znaczenie obranego profilu przedszkola w kierunku rozwijania aktywności twórczej dzieci z naciskiem na twórczą działalność muzyczną, plastyczną i słowną. Zachęca wszystkie nauczycielki do udziału w różnorodnych akcjach i konkursach o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, podkreślając, że jest to okazja do wspaniałej zabawy z wychowankami, z możliwością wygrania niesłychanie ciekawych nagród i promocji przedszkola w środowisku.

Foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content