Czy miasto rozwiąże problem osuwiska skarpy w Miechocinie? (zdjęcia skarpy)

Skarpa w Miechocinie wymaga prac stabilizacyjnych, w skutek ruchów osuwiskowych zagrożone są pobliskie domy. Ewentualnej tragedii ma zapobiec powołana przez prezydenta Tarnobrzega Miejska komisja ds. szacowania szkód wynikających z ruchów osuwiskowych ziemi w infrastrukturze komunalnej.

W miniony wtorek komisja dokonała wizji lokalnej na osiedlu Miechocin. Teraz przygotowuje protokół szkód, który z pozostałą dokumentacją dotyczącą osuwiska zostanie przekazany do Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tarnobrzeski samorząd będzie starał się o dofinansowanie na realizację zadania projektu „osłona przeciwosuwiskowa”, który między innymi ma na celu stabilizację osuwisk.

W skład komisji weszli: zastępca Prezydenta Miasta Robert Niedbałowski – Przewodniczący oraz członkowie: radny Waldemar Stępak, p.o. Naczelnika Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji – Grzegorz Kiełb, Wiesław Możdżeń z Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, a także pracownicy Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji – Adam Kaltenberg i Zbigniew Kotulski.

źródło: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tbg
13 lat temu

Ile miejskich pieniędzy będzie kosztować ta „osłona przeciwosuwiskowa” ?

Jeśli mieszkańcy Miechocina uszczelnią szamba to może skarpa przestanie się osuwać, o ile już nie jest za późno, teraz wystarczy jak dobrze popada kilka dni i będziemy mieli obrazy jak z ostatniej powodzi… Nie życze tego nikomu ale tańszym rozwiązaniem może być przeniesienie kilku domów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content