Były burmistrz Baranowa Sandomierskiego będzie posłem

Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Mirosław Pluta, w kwietniu najprawdopodobniej zostanie posłem. Taka sytuacja jest możliwa ponieważ ze swojego mandatu chce zrezygnować podkarpacki parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej – Jan Tomaka.

Jan Tomaka wkrótce obejmie stanowisko szefa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie i mimo tego, że nie musi rezygnować z bycia posłem, postanowił, że odda swój mandat.

Mirosław Pluta, nigdy nie ukrywał, że chciałby zasiadać w ławach poselskich przy ulicy Wiejskiej. Startując w poprzednich wyborach parlamentarnych z listy PO zdobył 9 tysięcy 300 głosów. Do realizacji swego zamierzenia zabrakło mu wtedy jedynie 100 głosów poparcia.

– Chcę w jeszcze szerszym zakresie pomagać naszemu regionowi. Taki jest mój cel – mówi Mirosław Pluta. – W jesiennych wyborach do Sejmu wystartuję ponownie. Nie wiem czy najbliższe sześć miesięcy bycia posłem mi pomogą czy przez to będzie trudniej, ale jestem gotowy podjąć ryzyko – dodaje.

Mirosław Pluta stanowisko starosty Powiatu Tarnobrzeskiego objął przed trzema miesiącami. Wcześniej przez osiem lat był burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

źródło: www.baranowsandomierski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content