Koncert Flash Creep w sandomierskim Lapidarium (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert zespołu odbył się w sobotę, 19 marca w ramach obchodu dnia św. Patryka. Imprezę zorganizowało Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski oraz klub Lapidarium.

Obchody dnia św. Patryka odbywają się w Sandomierzu od kilku lat. – S.C.K. wspólnie z Urzędem Miejskim w Sandomierzu, cyklicznie organizują dzień św. Patryka, w oparciu o występ dobrego zespołu prezentującego muzykę irlandzką – wyjaśniał portalowi NW24 dyrektor S.C.K., Wojtek Duma.

– W Sandomierzu największym środowiskiem są odbiorcy muzyki rockowej, ale również mamy środowisko jazzu, folku, dlatego staramy się zróżnicować imprezy, aby dla każdego było coś miłego. Myślę, że koncert zespołu Flash Creep zadowoli odbiorców tego rodzaju muzyki – dodał.

Zespół prezentuje szeroki repertuar muzyczny, jak wyjaśniał w rozmowie z NW24 jeden z jego członków Maciek, muzycy grają to, czego nie mogą zaprezentować w swoich macierzystych formacjach. – Gramy od siedmiu lat, wszyscy jesteśmy członkami innych grup, również z tzw. ruchu szantowego. W tym składzie prezentujemy muzykę z pogranicza folku irlandzkiego, amerykańskiego, sporo w tym jest pieśni ludzi morza, oraz naszych własnych kompozycji – tłumaczył Maciek.

– Pieśni szantowe to nie tylko pieśni morza, ale to jest również ogrom folku głownie z krajów anglosaskich. Mnóstwo z tzw. utworów szantowych, jest po prostu folkiem angielskim, irlandzkim, czy amerykańskim, ponieważ są to narody morskie, i tam nie ma podziału na folk lądowy i folk morski – dodał.

Zespół zagrał już ponad 300 koncertów, niejednokrotnie występował również przed sandomierską publicznością. Dwa lata temu, Flash Creep wydał debiutancką płytę, pt. Sen, którą można kupić za pośrednictwem Internetu.

Foto& video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content