Michael Deloach najlepszym strzelcem kolejki

Obrońca ASK Siarki Tarnobrzeg zdobył najwięcej punktów (27) w zakończonej w niedzielę 21 kolejce Tauron Basket Ligi. Wyczynu tego dokonał w przegranym przez Siarkę spotkaniu w Koszalinie z miejscowym AZS-em (88:111).

Tuż za Deloachem uplasowali się dwaj gracze z Koszalina, Winsome Frazier i Grady Reynolds, którzy zdobyli kolejno 26 i 25 punktów.

Deloach zaliczył również 8 asyst – to trzeci wynik kolejki. Dzięki świetnej dyspozycji w niedzielnym spotkaniu obrońca Siarki osiągnął drugi rezultat evalu 31 – (to suma zdobytych punktów, zbiórek, asyst, przechwytów i bloków, odejmuje się od niej straty i niecelne rzuty – przyp. red).

W zestawieniu rekordów TBL, w klasyfikacji najlepiej zbierających wciąż niepokonany jest skrzydłowy Siarki Louis Truscott, który w styczniowym meczu z Zastalem Zielona Góra zaliczył 21 zbiórek – ( Siarka pokonała Zastal we własnej hali 93:84. Było to trzecie i jak na razie ostatnie zwycięstwo podopiecznych Bogdana Pamuły).

Szanse na wygraną tarnobrzescy koszykarze będą mieli już w najbliższą niedzielę, podczas meczu z przedostatnią w tabeli Kotwicą Kołobrzeg. Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozegrane zostanie w Tarnobrzegu.

Info: www.plk.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content