Nowy blok socjalny przy ulicy Trześniowskiej już gotowy

Zakończyły się prace przy budowie budynku socjalnego przy ulicy Trześniowskiej 46 w prawobrzeżnej części Sandomierza. Pierwsi lokatorzy odebrali 25 marca br. klucze do mieszkań z rąk burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego. Blok socjalny został wybudowany w całości za pieniądze pochodzące z budżetu miasta Sandomierza.

Blok ma powierzchnię zabudowy – 715 m kw. Jego łączna powierzchnia użytkowa to z kolei 1050 m kw. Koszt budowy wyniósł 1.412.816,77 zł, co w przeliczeniu daje ok. 1345 zł za m kw. pow. mieszkania.

W piętrowym budynku znajduje się 28 lokali socjalnych o powierzchni od 26,66 do 38,98 m kw. Każde mieszkanie składa się z 1-2 pokoi, łazienki z ubikacją, a także aneksu kuchennego z kuchenką elektryczną. W budynku znajduje się instalacja wodno – kanalizacyjna i elektryczna. Centralne ogrzewanie jest zasilane elektrycznie. Media są w pełni opomiarowane – dla każdego mieszkania oddzielnie. Oprócz bieżących rachunków lokatorzy będą jeszcze płacić opłatę za czynsz w wysokości 1,33 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania, a także za wodę i ścieki wg. stawek obowiązujących w Sandomierzu.

W uroczystym przekazaniu kluczy lokatorom udział wzięli: burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski, przedstawiciele Rady Miasta Sandomierza, lokalnych mediów, a także nowi lokatorzy. Budynek poświecił proboszcz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, ks. prałat Jan Młynarczyk.

Obok istniejącego budynku przy ulicy Trześniowskiej 46 ma powstać kolejny blok socjalny. Jego budowa ma ruszyć prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

foto&źródło:sandomierz.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content