Paragraf i Blues w finale Pucharu Ligi (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyny Paragrafu Tares Motor i Blues zagrają w finale Pucharu Ligi Futsalu w Sandomierzu. Mecze półfinałowe rozegrane zostały wczoraj, 28 marca, w sandomierskiej hali MOSiR.

Półfinał Pucharu Ligi

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi, faworytem spotkania była drużyna broniącą tego trofeum Olimpic Zajazd Anna.Od początku spotkania drużyna Blues była nastawiona na obronę swojej bramki, w pierwszej minucie Olimpic dwukrotnie zagroził bramce przeciwnika jednak piłka minimalnie mijała słupki. W dalszych minutach trwał ciągły atak Olimpic, ale piłka nie znajdowała drogi do bramki przeciwnika, Blues co jakiś czas próbował kontratakować ale również ich ataki były nieskuteczne.

Pierwsza bramka padła dość niespodziewanie dla drużyny Blues po błędzie ostatniego obrońcy, który powinien podać piłkę do swoich lepiej ustawionych kolegów, lecz wdał się w dryblingi z przeciwnikiem tracąc piłkę. Za ten błąd drużyna Olimpic zapłaciła utratą gola !!! W dalszych minutach trwały ataki na bramkę Blues lecz niemoc strzelecka trwała dalej i gole nie padały. Do przerwy 1:0 dla Blues !!! Po zmianie stron drużyna Blues wyszła na boisko mocno zmotywowana i widoczne było że będą bronić jednobramkowej przewagi. Kolejne ataki Olimpic i zmarnowane kolejne okazje które, jak powiadają lubią się mścić. I tym razem tak było, Olimpic co kilka sekund przeprowadzał kolejne ataki na bramkę Blues, za które ponownie zapłacił wysoką cenę tracąc drugiego gola po jednej z kontr, 2:0 dla Blues !!!

Do końca meczu było jeszcze ok 8 min. ale dalsze ataki Olimpic w dalszym ciągu nie przynosiły efektu, co raz to piłka mijała słupki, bądź bronił bramkarz drużyny Blues który tego dnia był w wyśmienitej formie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i ponownie sensacyjne zakończony mecz za sprawą drużyny Blues która wyeliminowała obrońcę Pucharu Ligi !!!

Blues – Olimpic Zajazd Anna 2:1 K.Górczyński, W.Wilk — Z.Jurek

W drugim meczu półfinałowym spotkały się drużyny zajmujące odpowiedni drugą i trzecią lokatę na koniec sezonu ligowego Argus-Paragraf.

Mecz był bardzo twardym widowiskiem, a walka toczyła się w każdej części boiska. Z obu stron trwały ataki, ale były mało efektowne. Po jednej z wielu akcji Paragraf zdobywając gola wyszedł na prowadzenie. Taki obrót sprawy podziałał motywująca na drużynę Argusa, która cały czas starała się zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. Niestety z biegiem czasu była widoczna nerwowość u zawodników Argus, która była spowodowana uciekającym czasem. Uciekały kolejne minuty a wymiana ciosów z oby stron była w dalszym ciągu bardzo nieskuteczna.

Na 40 sekund przed końcem spotkania drużyna Paragraf wykonywała rzut z autu, i nie było by w tym nic dziwnego gdy by nie fakt, iż sędzia trzy krotnie kazał wznawiać wykonanie tego fragmentu !? Takie zamieszanie trwało do końca meczu który zakończył się zwycięstwem drużyny Paragraf Tares Motor 1:0. Po końcowym gwizdku, nie tylko piłkarze drużyny Argus, ale również kibice nie mogli zrozumieć takiego zachowania ze strony sędziego, który według nich wypaczył wynik meczu !!! Docinki słowne ze strony jednego z zawodników, że „sędziego atakują” są nie na miejscu, bo niechcący mogą doprowadzić do niepotrzebnych zamieszek. Tak naprawdę to sędzia jest po to aby nie dopuścić do agresywnego zachowania piłkarzy, a za nie wykorzystane sytuacje winni są sami piłkarze.

Argus – Paragraf Tares Motor 0:1 W.Sławomir

4 kwietnia w małym finale o godzinie 18:00 spotkają się Olimpic Zajazd Anna – Argus,

Ale czy w małym finale obrońca Pucharu Ligi Olimpic Zajazd Anna zdoła pokonać Argus i wywalczyć mały puchar na pocieszenie?

O najwyższe trofeum o godzinie 18:30 zagrają Blues – Paragraf Tares Motor

Drugi mecz za sprawą drużyn Blues-Paragraf Tares Motor zapowiada się bardzo ciekawie, bo Blues ponownie nie jest faworytem.

Ale czy i tym razem postara się podobną niespodziankę jak w dotychczasowych meczach i pokona wyżej notowanego przeciwnika ?

Jakie zapadną ostateczne rozstrzygnięcia zapraszamy 4 kwietnia do Sandomierza na Halę Widowiskowa-Sportową, ul.Patkowskiego 2a o godzinie 18:00

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG_SS
12 lat temu

Fajna ta Wasza liga futsalu. Poszukajcie sponsora atrakcyjnych nagród dla najlepszej drużyny to dopiero wtedy zobaczycie walkę i emocje 🙂

Fajnyfacet
12 lat temu

Nie wiem jaki mecz oglądał autor powyższego komentarza:). To zawodnicy Argusa nie oglądali się na decyzję sędziego w końcowce spotkania. Sedzia wyraźnie wskazywał aut dla Paragrafu, a zawodnicy Argusa chcieli wyręczyć Paragraf i sami wznawiali grę z autu. Stąd całe zamieszanie. Dziekujemy Teamowi NW24 za relacje z sandomierskich zmagań. Pozdrawiam

TBG_SS
12 lat temu

Przeglądam od czasu do czasu relacje z Futsalu, wcześniejsze video było bardzo ciekawe, szczególnie wybryk Paciorkowskiego 🙂

Za tydzień finał i co później? Przerwa letnia? kopanie na Orlikach?

Zenon
12 lat temu

Co później? Tarnobrzeska Amatorska Liga Piłkarska na nadwiślańskim Orliku, wiec dużej przerwy raczej nie będzie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content