„W obiektywie Rafała Rozmusa” (fotoreportaż)

Wystawę zdjęć tarnobrzeskiego fotografa Rafała Rozmusa można oglądać  w witrynach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Ekspozycja jest częścią „Prezentacji autorskich” przygotowanych z okazji 5- lecia Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Fotografią Rafał zajmuje się już od ponad dwudziestu lat. Należy do Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego i jest laureatem konkursu „Zdjęcie Roku 2008”. Głównym tematem jego zdjęć są ptaki.

– Ptakami interesuję się od wielu lat, dużo o nich wiedziałem, i postanowiłem uchwycić je w obiektywie – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą 24 fotograf. – W pewnym sensie to dzięki nim sięgnąłem po aparat, one mnie zainspirowały – dodaje.

Choć zdjęć ptaków Rafał posiada już wiele, to wciąż, jako fotograf wytycza sobie nowe cele. – W tym roku chciałbym zająć się głównie ptakami wodnymi, muszę choćby poprawić zimorodka. W moich zbiorach brakuje mi także sów, ostrygojada, derkacza…- wylicza jednym tchem Rafał. – Niestety, fotografia przyrodnicza wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, którym nie dysponuję, dlatego ciężko mi będzie zrealizować tegoroczne plany – dodaje.

Rafał fotografuje nie tylko ptaki, na wystawie można zobaczyć również zdjęcia przedstawicieli innych gatunków fauny jak również portrety kobiet. – Te dziewczyny to taki „wybryk natury”. Nie jestem dumny z tych fotografii, traktuję to raczej jako próbę zmierzenia się z inną tematyką – tłumaczy ze śmiechem autor. – Choć ze względu na posiadaną przeze mnie wiedzę głównym przedmiotem mojej uwagi są ptaki, nie chcę zamykać się tylko na ten jeden aspekt. Mam zamiar w najbliższym czasie zająć się fotoreportażem – wyjaśnia.

Wystawę można oglądać do 15 kwietnia 2011 r.

Autor zaprasza również na swoją stronę internetową www.rafalrozmus.tarnobrzeg.pl
Zdjęcia Rafała można zobaczyć również na naszym portalu,  którego jest współpracownikiem.

foto: Rafał Rozmus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content