Neiko Plus Student oraz PAW-BUD w finale TALPS (fotoreportaż oraz video HD)

W wielkim finale TALPS sezonu 2010/2011 zagrają zespoły Neiko Plus STUDENT po wygranej z W.G. Morgan w półfinale oraz PAW-BUD Paweł Bożek po wygranej z drużyną Zielonych. Finał rozgrywek Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 12, w tarnobrzeskiej hali OSiR.

Oprócz meczu finałowego, w niedzielę rozegrane zostaną jeszcze spotkania o dalsze miejsca:

godz.10 – mecz o 5 miejsce: Siarkopolanie – Paragraf

godz.11- mecz o 3 miejsce: W.G. Morgan – Zieloni

Oprócz półfinałów, w niedzielę 3. kwietnia,  w hali OSiR rozegrane zostały jeszcze spotkania o 7 i 9 miejsce.

W meczu o 9 miejsce Sfojak pokonał po zaciętym meczu drużynę Straży Pożarnej a ViSAT wygrywając z zespołem Osiedla Wielowieś zapewnił sobie 7 miejsce.

Relacje z poszczególnych spotkań:

Mecz o 9 miejsce: Sfojak – Straż Pożarna 2:1 (27:25, 17:25, 15:7)

Pierwszy set spotkania był bardzo zacięty a zespoły walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie na przewagi wygrali faworyci spotkania, czyli zespół Sfojaka. Drugi set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia ekipy Strażaków i to oni punkt po punkcie budowali swoją przewagę wygrywając drugiego seta zdecydowanie 25:17. Tie-break od początku do końca kontrolował Sfojak wychodząc na wyraźne prowadzenie.

Przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8-2 i tylko najwięksi optymiści upatrywali szansy wygranej drużyny Straży Pożarnej. Ostatecznie skończyło się 15-7 i Sfojak obronił 9 miejsce po sezonie zasadniczym.

Mecz o 7 miejsce: Osiedle Wielowieś – ViSAT 0:2 (17:25, 18:25)

W przedmeczowych komentarzach, większe szanse na zwycięstwo mieli zawodnicy z Wielowsi. W rundzie zasadniczej wygrali z ViSATem dość gładko 2-0 no i miejsce mieli 7 na koniec sezonu zasadniczego. W większości prognoz forumowiczów, ViSAT skazywany był na porażkę. Ale mecz niedzielny zaczął się niespodziewanie źle dla Osiedla Wielowieś. Na parkiecie stawili się w eksperymentalnym składzie bez paru swoich podstawowych zawodników, natomiast ViSAT pierwszy raz od początku rozgrywek miał pełny skład.

Ta sytuacja stała się bardzo widoczna na boisku. ViSAT szybko objął prowadzenie 8-2 i tą przewagę punktową utrzymywał do końca seta. Wielowieś miała swoje wzloty, ale te szybko niwelowali lepiej dysponowani ViSATowcy. Drugi set miał troszeczkę inny przebieg, zawodnicy Wielowsi zaczęli lepiej przyjmować zagrywkę przeciwnika i dzięki temu mogli wyprowadzać szybkie akcje w ataku, które przynosiły im zdobycze punktowe. ViSAT popełnił kilka niewymuszonych błędów w obronie i w polu zagrywki.

Po takim początku niespodziewanie Wielowieś prowadziła 15-13, ale od tego momentu ViSAT zaczął poprawiać swoją grę i zmusił do błędów zawodników Wielowsi. 5 punktów z rzędu przy zagrywce Arka Tofilskiego zdobyli ViSATowcy i objęli prowadzenie, później mieliśmy kilka akcji punkt za punkt i znów końcówka należała do ViSATu. Mimo kilku świetnych akcji w obronie Wielowieś nie umiała juz wyrównać stanu meczu i przegrała drugiego seta i w ten sposób straciła siódme miejsce z sezonu zasadniczego.

Półfinał I: Neiko Plus STUDENT – W.G. Morgan 2:0 (27:25, 25-18)

W pierwszym meczu półfinałowym Studenci zmierzyli się z osłabionym brakiem Tomka Dudy zespołem Morgana i skrzętnie wykorzystali swoją szansę na awans do wielkiego finału TALPS. Łatwo im to jednak nie przyszło. Zaczęło się od szybkiego prowadzenia 3-0 i wydawało się, że to Studenci od początku będą kontrolować sytuację na parkiecie jednak okazało się inaczej. Morgan wykorzystał słabsze przyjęcie przeciwników szybko odrabiając stratę wyszedł na prowadzenie, które systematycznie powiększał. Należy napisać, że bardzo ładnie, zgodnie z duchem FAIR-PLAY w tym czasie zachował się Bartek „Baziu” Gałecki przyznając się do dotknięcia piłki w bloku po jednym z ataków Morgana.

Przy wyniku 20-16 dla W.G. Morgana Studenci poderwali się do gry. Skuteczna zagrywka, dobra gra blokiem i w obronie pozwoliła wyjść im na prowadzenie 24-23 i to oni jako pierwsi mieli piłkę setową. Morgan obronił jeszcze 2 piłki setowe jednak skutecznym atakiem seta zakończył Maciek „Marcel” Zgórski.

W drugim secie grający na fali Studenci rozpoczęli od prowadzania podobnie jak w pierwszym secie 3-0. Przez jakiś czas walka toczyła się punkt za punkt jednak po kilku skutecznych blokach i kilku błędach Morgana przewaga wzrosła do 5 punktów, które utrzymywało się prawie do końca seta. Set zakończył się wynikiem 25-18 dla Studentów i to oni pierwszy raz w historii zagrają w finale TALPS. W finale 10 kwietnia będą mieli okazję zrewanżować się zespołowi PAW-BUDu za porażkę z rundy zasadniczej.

Półfinał II: PAW-BUD – Zieloni 2:0 (25:20, 25:21)

W drugim spotkaniu faworyt tego sezonu TALPS PAW-BUD zmierzył się z drużyną Zielonych. Od początku walka toczyła się o każdy punkt. Nie brakowało efektownych zagrywek, ataków, obron oraz bloków. Prowadzenie zmieniało się, co chwilę. Raz 2 punktami prowadzili Zieloni by zaraz przegrywać 4 punktami. Należy napisać, że oba zespoły popełniały też sporo błędów własnych, co obniżało jakość oglądanego widowiska.

W drugiej części seta zmobilizowali się faworyzowani zawodnicy PAW-BUDu i to oni cieszyli się z wygranej 25-20. Drugi set miał praktycznie taki sam scenariusz jak pierwszy. Walki było tyle samo, co błędów i po raz kolejny więcej zimnej krwi w końcówce zachował PAW-BUD wygrywając 25-21. Dzięki tej wygranej zmierzą się w finale TALPS z drużyną Neiko Plus STUDENT.

WKRÓTCE ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO PÓŁFINAŁU. ZAPRASZAMY

Źródło: Marcin Kuszaj/www.siatka.tbg.net.pl

foto&video: Piotr Morawski

Foto: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content