Nietrzeźwi kierowcy na drogach

W miniony weekend policjanci zatrzymali 6 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców było 4 kierujących samochodami i 2 rowerzystów. Rekordzistą okazał się 32-letni mężczyzna, który kierował fordem scorpio mając 2,51 promila alkoholu.

W niedzielę przed godz. 17, w miejscowości Tarnowska Wola policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena golfa. Okazało się, że 25-letni właściciel pojazdu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie także 56-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Został on zatrzymany podczas jazdy rowerem w miejscowości Kaczaki. Badanie wykazało u niego 1,63 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą był 32-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który w sobotę o godz. 22, został zatrzymany na ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. Mężczyzna kierował fordem scorpio mając 2, 51 promila alkoholu.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52- letniego kierowcę vw golfa, który jechał ul. Piłsudskiego ” pod prąd” wymuszając na prawidłowo jadących pojazdach gwałtowne hamowanie. Policjanci przebadali na urządzeniu stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 52- latek jest pijany. Badanie wykazało u niego 2, 28 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że na kierującym vw golfem, ciąży sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat. a,b,c,d,e,t.

Za popełnione przestępstwo kierujący poniosą odpowiedzialność karną.

źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content