Czy Tarnobrzeg to bezpieczne miasto? (fotoreportaż oraz video HD)

W czwartkowej konferencji zwołanej przez prezydenta Mastalerza, której głównym tematem był stan bezpieczeństwa w Tarnobrzegu uczestniczyli Beata Jędrzejewska – Wrona komisarz, Zbigniew Brzyszcz z-ca komendanta tarnobrzeskiej KPM oraz Robert Kędziora p.o. szefa Straży Miejskiej.

Konferencja została zwołana w kilka dni po tragicznej śmierci mieszkańca miasta, skatowanego na ulicy przez trzech chuliganów. Prezydent oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście, podkreślali, iż pomimo ostatniego zdarzenia z dnia na dzień nie zrobiło się w Tarnobrzegu mniej bezpiecznie niż do tej chwili.

– Na przestrzeni ostatnich sześciu lat, jeśli chodzi o przestępczość ogólną odnotowujemy systematyczny spadek – powiedział Zbigniew Brzyszcz, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Prezydent przypomniał również o działaniach, podjętych przez radę miasta w celu poprawy bezpieczeństwa w mieście. – W tegorocznym budżecie radni przeznaczyli kwotę 350 tys. zł. na budowę realnego, nie wirtualnego tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, monitoringu, potrzeba nam na to ok. pół roku, przymierzamy się do instalacji 34 kamer, będzie to monitoring radiowy, w pierwszej kolejności będziemy starali się kamery umieścić w miejsc najbardziej newralgicznych (…). Budowa całego systemu to kwota ponad 900 tys zł (…) – tłumaczył prezydent Mastalerz.

– Dzięki zmianie w budżecie podjęliśmy uchwałę, o przeznaczeniu kwoty 15 tys. zł na ponadnormatywne służby. W wyniku porozumienia, które podpiszemy w poniedziałek, na terenie miasta pojawią się dodatkowe patrole – dodał.

ZOBACZ ZAPIS VIDEO Z KONFERENCJI

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pepe
12 lat temu

Fajnie sie bawi dlugopisem ten pan policjant 😉 hahahahahah

TBG
12 lat temu

Najważniejsze że wg statystyk w mieście jest coraz bezpieczniej. Jeśli bandzior będzie chciał porozrabiać to dodatkowe patrole i kamery raczej mu w tym nie przeszkodzą. Jedynie co, to być może ułatwią późniejsze szybsze schwytanie sprawcy. Trzeba lepiej edukować młodzież aby nie dochodziło do takich sytuacji jak ta ostatnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content