Wielki sukces koszykarzy z Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu

II miejsce na Podkarpaciu w Wojewódzkiej Gimnazjadzie zajęło Gimnazjum nr 1 z Tarnobrzega. Finał Wojewódzkiej Gimnazjady koszykówki chłopców odbył się w czwartek 7 kwietnia w Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.

Zagrały tam 4 najlepsze gimnazjalne drużyny z całego województwa podkarpackiego, a były to: Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu, Gimnazjum nr 5 w Stalowej woli, Gimnazjum nr 2 w Przemyślu oraz Gimnazjum z Jasionowa.

W pierwszym meczu półfinałowym nasza drużyna zdominowała Gimnazjum z Jasionowa. W meczu finałowym o I miejsce zagraliśmy z drużyną gospodarzy. Zacięta walka rozstrzygnęła się dopiero w czwartej kwarcie, w której zostaliśmy pokonani.

Drużyna naszego gimnazjum cały czas mobilizowana była przez trenera Pana Tomasza Żaka. Zawodników do walki zagrzewali także kibicie z Gimnazjum nr 1.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli
II Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu
III Gimnazjum nr 2 w Przemyślu
IV Gimnazjum w Jasionowie

Na uroczystym zakończeniu pamiątkowy puchar wręczył przedstawiciel Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie P. Jacek Bigus.

Nasi chłopcy odebrali także prestiżowe nagrody indywidualne:

– za najlepszego zawodnika uznano Dominka Hałkę
– królem strzelców został Rafał Walski zdobywając 45 punktów

Gimnazjum nr 1 reprezentowane było przez: Dominika Hałkę z kl. IIIB, Rafała Walskiego z kl. IIIC, Macieja Koczułapa z kl. IIIB, Filipa Sikorę z kl. IIIB, Łukasza Sałka z kl. IIIB, Patryka Wdowiaka z kl. IIB, Kamila Sowę z kl. IIA, Karola Kaszlugę z kl. IIF, Bartosza Poleckiego z kl. IIB, Kamila Sierpnia z kl. IIC, Grzegorza Pisarskiego z kl. IIE i Bartosza Misterkę z kl. ID. Trenerem naszych koszykarzy jest Pan Tomasz Żak. Sponsorem wyjazdu naszej drużyny na turniej do Stalowej Woli była firma „Camino” oraz Komitet Rodzicielski.

Źródło&foto: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content