Krzysztof Krawczyk gwiazdą Niedzieli Palmowej dla bliźniego

Koncert Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 17 kwietnia w tarnobrzeskiej hali OSiR. Występ jest częścią akcji charytatywnej organizowanej przez parafię MBNP w Tarnobrzegu. Akcja prowadzona będzie przez dwa dni, 16 i 17. kwietnia.

Parafia Matki Bożej nieustającej Pomocy tym razem pomaga Mirze Szypule, 14 – latce, która walczy z bardzo ciężką chorobą – toczniem układowym. Wydaje się, że obecnie medycyna może jedynie złagodzić przebieg tej strasznej choroby.

W ramach akcji, 16 kwietnia, dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli wystąpią w koncercie charytatywnym „Wszystkie dzieci nasze są”. Przedszkolaki ze wszystkich placówek naszego miasta, każdego roku z ogromnym zaangażowaniem niosą pomoc chorym dzieciom organizując dla nich dwa koncerty na deskach sceny TDK-u w okresie zimowym i wiosennym. Tym razem wystąpią na prawdziwej scenie podczas koncertu na hali OSiR-u. Będą atrakcje, cegiełki z cennymi nagrodami i niespodzianki. Podczas tego koncertu nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną w kategorii – palma reprezentująca instytucję.

17 kwietnia kolejnym wydarzeniem będzie Uroczystość Niedzieli Palmowej w parafii MBNP na Serbinowie. O godzinie 13.00 wyruszy niezwykła procesja z palmami. Będą oryginalne palmy przywiezione z Italii, będzie kapłan jadący na osiołku, będą żołnierze rzymscy na koniach. Poświęcenie palm i Msza święta to dwa centralne wydarzenia religijne tych uroczystości. O 14.15 pierwszą część niedzielnych wydarzeń zakończy koncert rewelacyjnego zespołu klezmerskiego NeoKlez. Młodzi muzycy z Lublina przeniosą nas w klimat muzyki żydowskiej, chasydzkiej.

Przez cały czas wszyscy będą mogli uczestniczyć w kiermaszu wielkanocnym przygotowanym przez ponad dwadzieścia sześć placówek oświatowo-wychowawczych naszego miasta. Przepiękne stroiki, ozdoby wielkanocne, baranki, pisanki, ciasta, wypieki a wszystko to przygotowane z myślą o Mirze. Dochód ze sprzedaży kiermaszowej przeznaczony jest na jej leczenie.

Ale to nie wszystkie wydarzenia Niedzieli Palmowej. O godz. 17.30 organizatorzy ponownie zapraszają na halę OSiR-u. Żywo wspominamy jeszcze tarnobrzeską maga-produkcję jasełkową i wspaniały koncert Golec Orkiestra ale w niedzielę czekać na nas będą nie mniejsze emocje i przeżycia. Grupa aktorów pasjonatów z OREW w Tarnobrzegu i z serbinowskich wspólnot parafialnych przygotowała prawdziwą niespodziankę. Na scenie wystawiona zostanie sztuka teatralna oparta na dramacie Zofii Kossak Szczuckiej „Gość oczekiwany”.

Punktem kulminacyjnym Niedzieli Palmowej dla bliźniego – dla Miry będzie Wieczór z Krzysztofem Krawczykiem. Mega Gwiazda polskiej estrady, której słuchały i słuchają całe pokolenia spotka się z wyjątkową tarnobrzeską publicznością.

Partnerami technicznymi tych wydarzeń będą firmy – Czak Music, Studio Pro-Media i Studio Tańca i Ruchu Fram.

Organizatorzy kolejny raz liczą na ludzi dobrej woli, którzy mając wrażliwość serca potrafią pomagać innym, szczególnie chorym dzieciom. Zwracamy się do wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie naszej akcji, naszych działań organizacyjnych abyśmy mogli razem wspólnie przeżyć niezapomniane chwile i ofiarować nasz wspólny wielki dar serca Mirze, która walczy o zdrowie i życie z ciężką chorobą.

Portal NadWisłą24.pl jest patronem medialnym akcji.

Akcja posiada swoje konto: 83 9434 0002 2001 1000 0687 0001

foto&źródło: ks. Dariusz Hamera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maniek
12 lat temu

Zapowiada się przyjemny weekend dla całej rodziny a przy okazji będzie można pomóc potrzebującym.

Zenon
12 lat temu

Widać, że ks. Dariusz Hamera idzie za ciosem i po sukcesie ostatniego kolędowania myśli o kolejnym czego dowodem będzie najbliższy koncert. Gratulacje i ukłony z mojej strony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content