Otwarcie świetlicy w Koćmierzowie

Zakończyły się prace remontowe w Świetlicy Społeczno – Kulturalnej „Dworek” w Koćmierzowie w prawobrzeżnej części Sandomierza, która dotkliwie ucierpiała w wyniku ubiegłorocznych powodzi. Uroczyste otwarcie placówki, która od wielu lat służy mieszkańcom tej części miasta, odbędzie się w piątek, 15 kwietnia 2011 roku o godz. 16.00.

Świetlica „Dworek” poważnie ucierpiała podczas ubiegłorocznych powodzi. W ostatnich miesiącach przeprowadzono prace remontowe oraz prace związane z budową przy świetlicy placu zabaw. Większość środków na sfinansowanie remontu zostało przekazane przez Fundację Polska Akcja Humanitarna.

Świetlica funkcjonuje w strukturach Centrum Kultury i Rekreacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu od 2005 roku. W swym założeniu nawiązuje do tradycyjnej polskiej świetlicy, poprzez kultywowanie tradycji i obyczajów, realizację oczekiwań lokalnego środowiska, organizację przedsięwzięć społecznych, kulturalnych, rekreacyjnych, różnego rodzaju spotkań, imprez okolicznościowych – jak chociażby wspólne, lokalne wigilie, czy święcenie pokarmów na Wielkanoc.

Ponadto w świetlicy prowadzone są m.in. stałe formy zajęć takie jak: gry i zabawy świetlicowe, klub komputerowy, kącik odrabiania lekcji pod nazwą „Sposób na piątkę”, kącik biblioteczny, zajęcia muzyczne w formie grupy tradycji i obyczajów, zajęcia plastyczne, spotkania klubowe.
Po zakończeniu remontu wznowiona została bogata oferta związana z działalnością kulturalną, rekreacyjną i społeczną Świetlicy „Dworek” w Koćmierzowie.

foto: www.mosir.sandomierz.pl

źródło: www.sandomierz.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content