O walorach ekologicznych regionu (fotoreportaż oraz video HD)

Multimedialną prezentację na temat bioróżnorodności terenów Puszczy Sandomierskiej przedstawił członek tarnobrzeskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, Janusz Wepsięć. W spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji „Mały Książę Ekologiem” udział wzięła młodzież z tarnobrzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wykład odbył się w piątek, 15 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

Jak powiedział w rozmowie z portalem NadWisłą24 Janusz Wepsięć, organizacja jest otwarta na tego typu spotkania z młodzieżą. – W roku ubiegłym wielokrotnie przedstawialiśmy tego typu prelekcje w szkołach, które współpracują z nami, to są prezentacje multimedialne połączone z pokazywaniem typowo leśnych rekwizytów, preferujemy również wyprawy z lornetką w ciekawe przyrodniczo zakątki Puszczy Sandomierskiej czy Budy Stalowskiej – tłumaczył NW24 ekspert.

– Wystarczy zgłosić się do nas, jesteśmy organizacją opartą na wolontariacie, to dla nas zaszczyt, jeśli szkoła wyrazi chęć organizacji tego typu spotkań – dodaje.

Celem, jaki stawia sobie LOP jest promocja środowiska i edukacja ekologiczna w większym stopniu, niż jest to proponowane na lekcjach biologii. – To, co można zobaczyć, powąchać, dotknąć, ma lepszy wymiar poznawczy i edukacyjny – wyjaśnił NW24 Janusz Wepsięć.

Konferencja była częścią projektu ekologicznego, realizowanego przez Towarzystwo Oświatowo-Naukowe im. Małego Księcia. – Lada dzień kończymy konkurs plastyczny, dotyczący segregacji odpadów wtórnych. 11 maja, o godz. 15 na Placu Bartosza Głowackiego odbędzie się finał akcji, w formie happeningu , z udziałem zaproszonych szkół i przedszkola „Niezapominajka” – tłumaczył NW24 koordynator akcji, pedagog i radny, Sławomir Partyka.

– Podczas happeningu będziemy rozdawać Eko-biuletyn, zawierający informacje o tym jak oszczędzać energię, wodę, jak segregować odpady wtórne, będzie my rozdawać torby ekologiczne. Oprócz tego cały czas w szkołach odbywają się lekcje ekologii, na temat jak oszczędzać energie, wodę i jak segregować odpady wtórne na podstawie opracowanych przez naszego eksperta scenariuszy. Do szkół dostarczone zostały kosze na odpady wtórne, a A.S.A stawia przy większości szkół duże pojemniki na segregację – dodał.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content